OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 NIEDZIELA ZW. 06.10. 2019 R.

PARAFIA RZYM. KAT.

P.W.  MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W ROZBORZU

               Ogłoszenia Duszpasterskie

             27 NIEDZIELA ZWYKŁA

06.10. 2019 r.

1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Prymarii Zmiana Tajemnic Różańcowych. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.

2. Jutro o godz. 1700 w ramach przygotowań do I Spowiedzi i Komunii Dzieci klasy III SP otrzymają swoje Różańce. Na Różaniec i Mszę św. zapraszam także Rodziców tych dzieci.

3. We wtorek kwadrans Różańcem Nowenna do św. Antoniego, Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi, a we środę podczas Różańca Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: poniedziałek (07. X) – Matki Bożej Różańcowej; środa (09.X) – bł. Wincentego Kadłubka; niedziela (13.10) – bł. Honorata Koźmińskiego.

5. W niedzielę 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. O godz. 1600 Msza św. z kazaniem, a po niej procesja z Figurą Matki Bożej i Różaniec Fatimski. Kazanie wygłosi i Różaniec poprowadzi Ks. Mariusz Cymbała, proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Łaskawej  Chmielniku. Na Mszę świętą i nabożeństwo zapraszam uczniów klas: VI, VII i VIII w ramach przygotowań do bierzmowania.

6. W najbliższą niedzielę (13 X) obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Podczas modlitwy Różańcowej będziemy dziękować za jego kanonizację. Po Mszy św. zbiórka do puszek, która jest przeznaczona na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Jest to też dzień Wyborów Parlamentarnych. Weźmy w nich odpowiedzialny udział, to nasz obowiązek i prawo.

7. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały i ubierały kościół oraz złożyły ofiarę 60 zł. na jego potrzeby. Na najbliższą sobotę godz. 800 do sprzątania kościoła zapraszam następujące Rodziny: CHRZĄŚCIEL BARBARA, ŚWIĘS MONIKA, OCHYRA ZOFIA, ZYGMUNT EMILIA, WĘGLOWSKA ELŻBIETA, MOŁOŃ MAGDALENA, KLUZ JUSTYNA, ŁAPKA JOLANTA, KOTARBA JUSTYNA, RYZNAR ANNA.

8. Spotkanie RAM –u w poniedziałek o godz. 1800; Scholki w piątek po Mszy św. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 1600.

9. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników Niedziela i   Gość Niedzielny.

10. W dniach 18-19-20 października organizujemy Wycieczko-Pielgrzymkę do Oświęcimia i Zakopanego. Koszt 250 zł od osoby. Mamy 4 wolne miejsca. O godz. 3.30. Msza święta w kościele, a wjazd o godz. 400.

11. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę złomu i makulatury. Panom: Wiesławowi Jedynak za użyczenie ciągnika i wywóz złomu do Świętoniowej, Stanisławowi Hołysz i Zenonowi Koba  za użyczenie przyczepy, Mateuszowi Wojtaszek za użyczenie ciągnika i pomoc w załadunku oraz Kamilowi Gryczman, Michałowi Kotlińskiemu, Pawłowi Sobczak i Kacprowi Lasek za pomoc w załadunku. Dziękuję wszystkim za pozytywną odpowiedź na zbiórkę złomu i makulatury na organy. Informuję jednocześnie, że do Rodzin do których nie dotarli wolontariusze, dotrą oni w przyszłą sobotę od godz. 900.

10. Intencje w tym tygodniu (07.09. – 13.10. 2019 r.):

Poniedziałek (07.10.) – godz. 700 – +Anna Pałczyńska – od Sąsiadów

          godz. 1730+Teresa Marszałek (greg. 7)

Wtorek (08.10.) – godz. 700 – +Anna Pałczyńska – od Janusza Pałczyńskiego z Rodziną

godz. 1730 – 1) Dziękczynna Matce Bożej za opiekę z prośbą o dalszą opiekę w podziękowaniu wszystkim za modlitwę – od Łukasza z Rodziną

                           2) +Teresa Marszałek (greg. 8)

Środa (09.10.)godz. 700 – +Anna Pałczyńska – od Brata Józefa z Rodziną

          godz. 1730 – 1) ++Jan, Agata, +Zmarli z Rodziny Stańko

                     2) +Teresa Marszałek (greg. 9)

Czwartek (10.10.) godz. 700+Anna Pałczyńska – od Brata Józefa z rodziną

          godz. 17301) ++Jan (4 rocz.), Marian, Zofia Fiałek

                           2) +Teresa Marszałek (greg. 10)

Piątek (11.10.) – godz. 700 – +Anna Pałczyńska – od Brata Józefa z Rodziną         

          godz. 1730 – 1) ++Władysław (19 rocz.), Józefa Jedynak

                           2) +Teresa Marszałek (greg. 11)

Sobota (12.10.) : godz. 700 – O błog. Boże, opiekę M.B. Fatimskiej i zdrowie dla Michała i Anny oraz Rodziny

          godz. 1730 – 1) +Anna Pałczyńska – od Brata Józefa z Rodziną

                           2) +Teresa Marszałek (greg. 12)

28 NIEDZIELA Zwykła (13.10. 2019 r.) FATIMA

godz. 800 +Teresa Marszałek (greg. 13)

godz. 11001) Za Parafian

                         2)  +Anna Pałczyńska – od Rodziny Sandułów

godz. 16001) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Sióstr z Róży M.B. Fatimskiej i ich Rodzin

2) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Sióstr z Róży św. Zofii i ich Rodzin