OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 NIEDZIELA ADWENTU 01.12. 2019 R.

1 NIEDZIELA ADWENTU

01.12. 2019r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „WIELKA TAJENMICA WIARY”. Wkraczamy w okres Adwentu, który ma podwójny wymiar: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, kiedy wspominamy i czcimy pierwsze przyjście Chrystusa na świat, między ludzi. Najpiękniejszym wzorem takiego właśnie przeżywania Adwentu jest dla nas Maryja, wybrana na Matkę Boga-Człowieka. Razem z Nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze biorąc udział w codziennych Mszach świętych, zwanych Roratami. Roraty w tygodniu o godz. 630. Zapraszam serdecznie dzieci z Lampionami adwentowymi i losami z nazwiskiem i imieniem. Będziemy losować codziennie, kto zabiera figurkę Maryi i  św. Józefa do domu. Na zakończenie będą nagrody. W niedzielę o godz. 1530 Nieszpory Niedzielne i następnie Msza św. recytowana o godz. 1600.
  2. Po Prymarii Zmiana Tajemnic Różańcowych. Dzisiejsza TACA jest przeznaczona na WSD w Przemyślu. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołom Wschodu.
  3. Paniom BOGUSŁAWIE MAZIARZ i URSZULI BUCZEK dziękuję za wykonanie i sfinansowanie dekoracji adwentowej w kościele.
  4. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca ze swoimi nabożeństwami. Spowiedź  codziennie przed Mszą św. i w piątek od godz. 1530. Odwiedziny chorych w Piątek od godz. 800.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy ponadto: poniedziałek (02.12) – wsp. bł. Rafała Chylińskiego; wtorek (03.12) – wsp. św. Franciszka Ksawerego; środa (04.12) – Święto św. Barbary; piątek (06.12) – wsp. św. Mikołaja, który w tym dniu, po Mszy św. wieczornej przyjedzie do naszego kościoła. Rodziców, którzy chcą wiedzieć coś więcej zapraszam do zakrystii. Mikołaj zaprasza Członków RAM-u i Ministrantów oraz pracowników kościelnych; sobota (07.12) – wsp. św. Ambrożego; niedziela (08.12)Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu z racji GODZINY ŁASKI po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja TRWAJĄCA do Nieszporów. Zapraszam do wspólnej modlitwy (szczególnie Akcję Katolicką, Pomocników Matki Kościoła i Róże Różańcowe).
  6. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1600 uczniowie klasy III SP otrzymają swoje Medaliki Niepokalanej w ramach przygotowań do I Spowiedzi i I Komunii św. Próba dla tych dzieci we wtorek i czwartek o godz. 1530.
  7. Państwu Barbarze i Stanisławowi Surmiak dziękuję za ofiarę 300 zł. oraz Ofiarodawczyni, która chciała pozostać anonimową za ofiarę 600 zł. złożoną na organy. Organy przewieźliśmy we czwartek. Koszt 16 tysięcy zł.. Dziękuję Panom Łukaszowi Stępak i Michałowi Kotlińskiemu za pomoc w ich zakupie. Panom Piotrowi Półtorak, Stanisławowi Szklarz i Wiktorowi Stępak za ich rozładunek i wniesienie na chór. Organy Poświecimy razem z Ołtarzykiem św. Rity, której figura będzie w ciągu dwóch tygodni. Panu Józefowi Płocica dziękuję za wykonanie podstawy ołtarzyka.
  8. Jutro przy ołtarzu Św. Józefa wystawimy kosz na produkty żywnościowe dla osób potrzebujących z parafii. Dary można składać przez dwa tygodnie. Niech to będzie nasz dar serca dla bliźnich.
  9. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały i ubierały kościół oraz złożyły ofiarę 140 zł. na świąteczny wystrój kościoła. Na najbliższą sobotę na godz. 800 do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: WYSOCKA MAŁGORZATA, SŁOMA GABRIELA, FRĄCZEK KATARZYNA, OLEKSIEWICZ EDYTA, STĘPAK KRYSTYNA, PANEK MARIA, WOJCIECHOWSKA STEFANIA, OSTRZYWILK WŁADYSŁAWA.
  10. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Akcja Katolicka rozprowadza Kalendarze na Nowy Rok: małe w cenie 2 zł., duże 5 zł., Kalendarz Rolników w cenie 25 zł. oraz świece Caritasu na stół Wigilijny w cenie 6 zł.
  11.  Intencje w tym tygodniu (02.12. – 08.12. 2019 r.):

Poniedziałek (02.12.) – godz. 630 – +Władysława Sienkiel – od Sąsiadów Syna Jerzego

godz. 1700 – 1) +Emilia Krupa – od Męża Edwarda

2) ++Stanisław Wojciechowski, +Rodzice z obu Stron

Wtorek (03.12.) – godz. 6301) O błog. Boże i opiekę Maryi oraz zdrowie dla Zofii Półtorak w rocz. Urodzin

2) +Władysława Sienkiel – od Sąsiadów Syna Jerzego

godz. 1700+Emilia Krupa – od Syna Mateusza z Rodziną

Środa (04.12.) – godz. 630++Stanisław, +Zmarli z Rodziny

godz. 1700+Emilia Krupa – od Syna Jacka z Żoną

Czwartek (05.12.) – godz. 630+Antoni Jarosz – od Tadeusza i Zofii Uberman

godz. 1700 1) +Emilia Krupa – od Wnuka Huberta

2) +Bolesław Cedzidło (8 rocz.)

Piątek (06.12.): godz. 630+Antoni Jarosz – od Sąsiadów Rodziny Kulczyckich

godz. 1700 +Emilia Krupa – od Sąsiadów Córki Anety: Rodzin Marszałków i Portasów

Sobota (07.12.) : godz. 630+Antoni Jarosz – od  Elżbiety Cholewa

godz. 1700 1) +Emilia Krupa – od Swatów Ireny i Mariana Mach

2) +Adam Silarski (1 rocz.) – od Córki Marty z Rodziną

2 NIEDZIELA ADWENTU – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP (08.12. 2019 r.)

godz. 800+Franciszek Portas (22 rocz.)

2) +Antoni Jarosz – od Prof. Krzysztofa Rejmana, Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej im. Ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu

godz. 1600 ++Maria, Tadeusz Jedynak