2 Niedziela Adwentu 08.12. 2019 r.

2 NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

08.12. 2019 r.

1. Dziś dzień solidarności z kościołami na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom. Z racji GODZINY ŁASKI po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja TRWAJĄCA do Nieszporów. Zapraszam do wspólnej modlitwy (szczególnie Akcję Katolicką, Pomocników Matki Kościoła i Róże Różańcowe).
  2. Dziś o godz. 1530 Nieszpory Niedzielne i Msza św. o godz. 1600 podczas której Dzieci klasy III otrzymają medaliki Niepokalanej.
  3. Dzisiaj na Sumie poświęcę OPŁATKI BOŻONARODZENIOWE, które Rejonowi  w tym tygodniu przyniosą do Waszych domów. Niech ten BIAŁY CHLEB, OPŁATEK obecny na wigilijnym stole, będzie wyrazem naszej jedności, braterskiej miłości i wzajemnej życzliwości. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na potrzeby kościoła i parafii. Spotkanie z Rejonowymi w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: piątek (13.12) – św. Łucji; sobota (14.12) – św. Jana od Krzyża. Spowiedź Adwentowa będzie u nas we czwartek 19 grudnia, w godz. od 1400 do 1700.
  5. Spotkanie RAM –u w poniedziałek o godz. 1800; Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 1600..
  6. W tym tygodniu we środę zapraszam na spotkanie uczniów klasy VIII SP w związku z ich przygotowaniem do sakramentu bierzmowania. Spotkanie obejmuje uczestnictwo we Mszy św. o godz. 1700 oraz w Nowennie.
  7. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Akcja Katolicka rozprowadza Kalendarze na Nowy Rok: małe w cenie 2 zł., duże 5 zł., Kalendarz Rolników w cenie 25 zł. oraz świece Caritasu na stół Wigilijny w cenie 6 zł.
  8. Przy ołtarzu Św. Józefa jest kosz na produkty żywnościowe dla osób potrzebujących z parafii. Dary można składać do następnej niedzieli. Niech to będzie nasz dar serca dla bliźnich.
  9. W przyszła niedzielę na sumie poświecimy ku Czci Św. Rity: Ołtarzyk, Figurę, Relikwiarz, który jest darem Dzieci Pierwszokomunijnych, ornat, który ofiaruje jedno z Dzieci Pierwszokomunijnych oraz Organy. Panom Józefowi Płocicy i Wiktorowi Stępak dziękuję za zamocowanie figury, a Panu Bogusławowi Szpytmie za umocowanie Relikwii w Relikwiarzu. Państwu Dorocie i Józefowi Powroźnikom dziękuję za wykonanie rzeźby Św. Rity.
  10. Dziękuję Rodzinom, które w piątek sprzątały i ubierały kościół oraz złożyły ofiarę 100 zł. na świąteczny wystrój kościoła. Na najbliższą sobotę na godz. 800 do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: HOJŁO MARIA, SŁAWIŃSKA ALINA, WOJTAS AGATA, CHLEBUŚ EMILIA, SŁOMA ZOFIA, KRUK BARBARA, MACIOŁEK KRYSTYNA .
  11. Intencje w tym tygodniu (09.12. – 15.12. 2019 r.):

Poniedziałek (09.12.) – godz. 630  – +Antoni Jarosz – od Rodziny Marii i Stanisława Półtorak

godz. 1700 – +Emilia Krupa – od Wnuka Dawida

Wtorek (10.12.) – godz. 630  – O zdrowie  i błog. Boże dla Marii z podziękowaniem za otrzymane łaski

godz. 1700 +Emilia Krupa – od  Rodziny Kulpów

Środa (11.12.) – godz. 630  +Emilia Krupa – od Marka i Ewy Fluda z Rodziną

godz. 17001) W intencji Chorych odwiedzanych w I Piątki i ich Rodzin – o                                  błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie

2) Dziękczynna za otrzymane łaski

Czwartek (12.12.) – godz. 630  – Dziękczynna za szczęśliwie przeżyty Rok

Piątek (13.12.): godz. 630   ++Marianna, Michał, Lesław, Maria Stańko

godz. 1700+Emilia Krupa – od Kolegów Męża ze Stacji Wodociągów z Rozborza

Sobota (14.12.) : godz. 630  – +Jan Tarociński – od Córek Barbary i Krystyny z Rodzinami

godz. 1700+Emilia Krupa – od Kolegów Męża ze Stacji Wodociągów z Rozborza

3 NIEDZIELA ADWENTU (15.12. 2019 r.)

godz. 800+Emilia Krupa – od Koleżanek Syna Mateusza: Krystyny Stępak i Eweliny Jurkiewicz

2) +Antoni Jarosz – od Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej  w Jarosławiu

godz. 1600 ++Zmarłych z Rodziny Stecko