OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE OFIAROWANIE PAŃSKIE 02.02. 2020 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA RZYM. KAT.

P.W.  MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W ROZBORZU

4 NIEDZIELA:  Święto Ofiarowania Pańskiego

02.02. 2020 r.

 1. Dzisiaj (02.02.) obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie Gromnic. Jest to także I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Zmiana tajemnic Różańcowych po Prymarii. Taca jest przeznaczona w połowie na zakony klauzurowe w diecezji (Siostry Benedyktynki w Jarosławiu) i na potrzeby Archidiecezji. Na Mszy św. o godz. 1600 Dzieci klasy III otrzymają modlitewniki w ramach przygotowań do I Komunii.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: poniedziałek (3 II): wsp. św. Błażeja – po Mszach św. błogosławieństwo jabłek; środa (05.02.) – wsp. św. Agaty –  po Mszach św. błogosławieństwo chleba, soli i wody; czwartek (6 II) – wsp. św. Pawła Miki i Towarzyszy.
 3. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek Miesiąca ze swoimi  nabożeństwami. Spowiedź w Piątek od godz. 1530 i codziennie przed Mszą świętą.. Odwiedziny chorych w Piątek od godz. 800.
 4. We wtorek kwadrans przed Mszą św. wieczorną Nowenna do św. Antoniego, po Mszy. Św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi, we środę Nowenny po Mszy św. do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
 5. Spotkanie RAM –u w poniedziałek o godz. 1800; Spotkanie Scholki w piątek o godz. 1800 ; Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 1600.
 6. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny.
 7. Dziękuję tym, którzy sprzątali i ubierali kościół. Bóg zapłać za ofiarę 100 zł. złożoną na jego potrzeby. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 800, zapraszam Rodziny: CHLEBUŚ JUSTYNA, FLEJSZAR AGNIESZKA, JUCHA MONIKA, PORTAS LUCYNA, WILK TADEUSZ, KOTLIŃSKA ZOFIA, WILK ANNA, KOTLIŃSKA ALICJA.
 8. Dzisiaj o godz. 1700 odbędzie się w WDK w Rozborzu przedstawienie Bożonarodzeniowe, na które serdecznie zaprasza Amatorska Grupa Teatralna z Mirocina.
 9. W Piątek, z parkingu przy kościele, o godz. 1600 , uczniowie klasy VIII SP wyjadą na Rekolekcje przed bierzmowaniem do Jarosławia. Panu Wójtowi Danielowi Krawiec dziękuję za zasponsorowanie autokaru.
 10. Jutro w salce pod kościołem od godz. 1500 będą wydawane dary żywnościowe z Caritasu. Zapraszamy wszystkich, którzy wybrali zaświadczenia z GOPS-u i korzystają z tej pomocy. Panom Stanisławowi Półtorak i Mieczysławowi Słomie dziękuję za przywiezienie darów z Przemyśla.
 11. ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się:

Artur SOCHA, zam. Szyszków 78, par. Rzym. Kat. p.w. Św. Jana Chrzciciela w Potoku Górnym z Małgorzatą Socha zd. Pieczko, zam. Rozbórz 320, z naszej parafii. Zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić urząd parafialny.

12. Intencje w tym tygodniu: (03.02. – 09.02. 2020 r.)

Poniedziałek (03.02.) – godz. 700 – 1) +Franciszka Stępak – od Rodziny Szpytmów

                              2) +Stanisław Nowosiad (greg. 3)

          godz. 1700 – +Maria Podgórczyk (1 rocz.) – od Córki Anny

Wtorek (04.02.) – godz. 700 – +Stanisław Nowosiad (greg.4)

          godz. 1700 – +Franciszka Stępak – od Rodziny Motyków

Środa(05.02.)godz. 700 – +Stanisław Nowosiad (greg. 5)

           godz. 1700 – +Franciszka Stępak – od Rodziny Motyków  

Czwartek (06.02.)godz. 700 – +Stanisław Nowosiad (greg. 6)

          godz. 1700 – 1) +Antoni Dąbek (11 rocz.)

                              2) +Franciszka Stępak – od Chrześniaka Wiesława z Rodziną

Piątek (07.02.) – godz. 700 – 1) ++Stanisław Pałczyński, +Rodzice z obu Stron                      2) +Stanisław Nowosiad (greg. 7)

          godz. 1700 – +Franciszka Stępak – od Rodziny Stecko

Sobota (08.02.) godz. 700 – +Anna Mroszczyk (7 rocz.)

          godz. 1700 – 1) +Franciszka Stępak – od Rodziny Kulpów                      

2) +Stanisław Nowosiad (greg. 8)

5 Niedziela Zwykła (09.02. 2020 r.)

          godz. 800 – ++Jadwiga, Józef Węgrzyn

          godz. 1100 – 1) Za Parafian

          2) ++Maria (2 rocz.), Marian (6 rocz.) Blok

          godz. 1600 – +Stanisław Nowosiad (greg. 9)