OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 niedziela Wielkiego Postu 29.03. 2020 R.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 MARCA 2020 r.

1. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.
  2. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Poświęcenie Palm na wszystkich Mszach Świętych.
  3. We wtorek kwadrans przed Mszą św. Nowenna do św. Antoniego, po Mszy Św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi, a we środę po Mszy Św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
  4. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca ze swoimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek od godz. 1500. Nie będzie odwiedzin Chorych. Nie będzie również spowiedzi wielkopostnej w dotychczasowej formie. Dlatego zachęcam wszystkich do korzystania ze spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą z zachowaniem zaleceń sanitarnych i epidemicznych.
  5. We czwartek rocznica śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Modlić się będziemy za jego przyczyną.
  6. W sklepiku AK są do nabycia „Baranki Wielkanocne” w cenie 6 zł. i „Wielkanocne Paschaliki” w cenie 8 zł.
  7. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały kościół, a także złożyły ofiarę 160  zł. na kwiaty i wystrój świąteczny kościoła. Na najbliższą sobotę na godz. 800 do sprzątania zapraszam następujące rodziny: FLEJSZAR BARBARA, SIENIKIEL JADWIGA, FLEJSZAR MAŁGORZATA, KOŚCIELNIAK MARTA, LOREŃCZAK JOLANTA, ŻABA BOGUMIŁA, SIENKIEL ZOFIA.
  8. Zachęcam do zakupu i czytania tygodnika „Niedziela”.
  9. We wtorek od godz. 900 w salce przy kościele wojsko będzie wydawało dary żywnościowe z Caritasu. Panom Mieczysławowi Słomie i Stanisławowi Półtorak dziękuję za ich transport w poniedziałek z Przemyśla, a Panom Mirosławowi Maciołek i Lesławowi Marcińczak dziękuję za pomoc w załadunku i rozładunku. Korzystających z pomocy proszę o pilnowanie czasu ich odbioru zgodzie z informacją przekazaną przez pracowników GOPS-u. Prosimy  założyć maseczki i rękawiczki, podchodzić pojedynczo zachowując odpowiednią odległość. Musimy zachować zalecenia sanitarne i epidemiczne.
  10. Intencje w tym tygodniu (29.03.–05.04. 2020  r.):

Poniedziałek (30.03.) – godz. 700 – 1) ++Władysław, Teresa Sikora

2) ++Józefa (20 rocz.), Edward, Marek Cwynar

godz. 1700 1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Milanka Jachimowicz w 1 rocz. Urodzin

2) +Franciszka Stępak (greg. 30 KONIEC)

Wtorek (31.03.)  – godz. 700++Michał, Katarzyna Samolewicz, +Maria Gołąb – od Rodzin Czopów i Pustelnych

godz. 1700 +Jan Tarociński – od Mamy

Środa (01.04.) – godz. 700++Józef, Katarzyna, Stanisław, Zenon, Danuta

godz. 1700 –   1) +Dorota Leszczyńska – od Sąsiadek: Iwony Półtorak, Emilii Hołysz

i Doroty Majka

2) +Józef Hojło (13 rocz.)

Czwartek (02.04.) – godz. 700+Tadeusz Grocholski (12 rocz.)

godz. 1700 ++Józef, Maria Czop, +Maria Wrzyszcz

Piątek (03.04.) – godz. 700++Stanisław, Zofia, Józef Bukowy

godz. 1700 ++Salomea, Stanisław Posiak

Sobota (04.04.) – godz. 700++Maria, Józef Półtorak

godz. 1600: CHRZEST: Aleksander Ożga

godz. 1700 +Stefania Mrugała – od Sióstr z Róży M.B. Różańcowej

Niedziela Palmowa (05.04. 2020 r.)

2) +Stanisław Śliwa (17 rocz.)

godz. 11001) O błog. Boże dla księdza kanonika Ryszarda w dniu Imienin – od Parafian

2)+Andrzej Siemiński – od Syna Sebastiana

godz. 1600  – +Dorota Leszczyńska – od Siostry Celiny z Rodziną