28 NIEDZIELA ZWYKŁA 11.10 2010 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

P.W. MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W ROZBORZU

11.10. 2020 r.

1. Dziś obchodzimy „XX Dzień Papieski” pod hasłem „TOTUS TUUS”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Fundacji Trzeciego Tysiąclecia.

2. Zachęcam do uczestnictwa Nabożeństwach Różańcowych i prowadzenia różańca w poszczególne dni miesiąca. Lista i rozważania w zakrystii.

3. We wtorek 13 października ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Msza święta o godz. 1700, a po niej Nabożeństwo Różańcowe i Procesja. Kazanie wygłosi i Różaniec poprowadzi ks. Jan Rydzik, obecnie rezydent w parafii p.w.  Św. Stanisława, Biskupa w Boguchwale. O godz. 16.30. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: wtorek (13.10.): Wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, czwartek (15.10.): Wsp. św. Teresy od Jezusa; piątek (16.10.): Wsp. św. Jadwigi Śląskiej; sobota( 17.10.): Wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego; niedziela (18.10): Wsp. św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Podczas Różańca modlić się będziemy w intencji Służby Zdrowia, szczególnie z naszego Ośrodka Zdrowia.

5. We czwartek o godz. 1630wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Akcji Katolickiej połączona z modlitwą za kapłanów. Liturgia Mszy św. będzie z formularza o Duchu Świętym z prośbą o Jego Dary.

6. W Piątek o godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja połączona z Nowenną do Miłosierdzia Bożego oraz Nowenną do Św. Andrzeja Boboli. Prowadzą Pomocnicy  Matki Kościoła i Akcja Katolicka.

7. Za tydzień Niedziela Misyjna. Modlić się będziemy w intencji misji i misjonarzy. Taca przeznaczona będzie w części na Misje i w części na inwestycje w kościele (3 niedziela inwestycyjna). W tym dniu odbędzie się liczenie wiernych (tzw. „DOMINICANTES”)

8. Panu Stanisławowi Półtorak dziękuję za przywiezienie z Rzeszowa nowego oświetlania ledowego do prezbiterium naszego kościoła. Panu Bogusłwowi Szpytmie dziękuję za pomoc w dobraniu oświetlenia.

9. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższą sobotę na godz. 800 do sprzątania kościoła zapraszam następujące Rodziny: MAZIARZ BOGUSŁAWA, CHMURA ZOFIA, BUCZEK URSZULA, CHRUPTAŁA JANINA, RUT ZOFIA, ŚWIDER ANDRZEJ, OCHYRA ANNA, UBERMAN BARBARA..

10. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Kupujemy sami na stoliku po chórem.

11. Dziękuję za ofiary złożone do puszek na pomoc naszemu parafianinowi, Panu Bernardowi Bechcie, który przechodzi terapię. Złożyliście 3 639 zł. Bóg zapłać!

12. Intencje w tym tygodniu: (12.10. – 18.10 2020 r.)

Poniedziałek (12.10.)godz. 700 – O zdrowie, błog. Boże i opiekę Maryi dla Anny Michała oraz Rodziców z obu Stron

godz. 1400: POGRZEB – +Mieczysław LASEK

godz. 1730 –1) O zdrowie, błog. Boże i opiekę Maryi dla Sióstr z Róży M.B. Ostrobramskiej i ich Rodzin

2) +Adela Hołysz (10 rocz.)

Wtorek (13.09.)godz. 700 – +Janina Mac – od Rodziny Janusz i Zofii Grocholskiej

godz. 1700 –  FATIMA:– 1) O zdrowie, błog. Boże i opiekę Maryi dla Sióstr z Róży M.B. Fatimskiej i ich Rodzin

2) ++Józef Basiak, jego +Rodzice, +Bracia

Środa (14.10.)godz. 700 – +Janina Mac – od Koleżanek Syna Tomka ze Szkoły z Rozborza

godz. 1730 – 1) O zdrowie, błog. Boże i opiekę Maryi dla Chorych odwiedzanych w I Piątki Miesiąca i ich Rodzin

2)  +Józef Maczuga – od Barbary i Stanisława Surmiak

Czwartek (15.10.) – godz. 700 – +Janina Mac – od Przyjaciół Synów Tomasza i Adama

godz. 1730 – +Józef Maczuga –  od Haliny Surmiak z Rodziną i Teresy Drozd

Piątek (16.10.)godz. 700 – +Stanisław Rebizak – od Rodziny Stępaków

godz. 1730 – ++Jan (5 rocz.), Marian, Zofia Fiałek

Sobota (17.10.) godz. 700 – O błog. Boże i zdrowie dla Teresy i Jej Rodziny

godz. 1730 – +Janina Mac – od Chrześniaka Grzegorza z Rodziną

29 Niedziela Zwykła (18.10. 2020 r.)

godz. 800 – O zdrowie, błog. Boże i opiekę Maryi dla Sióstr z Róży Św. Moniki i ich Rodzin

godz. 1100 1) Za parafian

2) O zdrowie, błog. Boże i opiekę Maryi dla Sióstr z Róży Św. Anny i ich Rodzin