1 NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2020 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 NIEDZIELA ADWENTU

29.11. 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Wkraczamy w okres Adwentu, który ma podwójny wymiar: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, kiedy wspominamy i czcimy pierwsze przyjście Chrystusa na świat, między ludzi. Najpiękniejszym wzorem takiego właśnie przeżywania Adwentu jest dla nas Maryja, wybrana na Matkę Boga-Człowieka. Razem z Nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze biorąc udział w codziennych Mszach świętych, zwanych Roratami. Roraty w tygodniu o godz. 630. Zapraszam serdecznie dzieci z Lampionami adwentowymi i losami z nazwiskiem i imieniem. Będziemy losować codziennie, kto zabiera figurki M. B. Fatimskiej do domu. Na zakończenie będą nagrody. We wszystkie Niedziele grudnia o godz. 1530 Nieszpory Niedzielne, a o godz. 1600 Msza św.
  2. Od dzisiaj rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą obchodzić będziemy we wtorek 8 grudnia. Podczas tych dziewięciu dni prosić będziemy naszą najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Syna w naszych potrzebach, a szczególnie za Dziećmi klas III, które dnia 8 grudnia (wtorek) podczas Mszy św. o godz. 1700 otrzymają swoje Medaliki Niepokalanej w ramach przygotowań do I Spowiedzi i I Komunii św. Próba dla dzieci we środę o godz. 1530.
  3. Za tydzień taca przeznaczona będzie na WSD w Przemyślu, a zbiórka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.
  4. Dzisiaj na Sumie poświęcę OPŁATKI BOŻONARODZENIOWE, które będzie można zabrać do domu ze stolika pod chórem po Mszach świętych w niedzielę lub codziennie w zakrystii. Niech ten BIAŁY CHLEB, OPŁATEK obecny na wigilijnym stole, będzie wyrazem naszej jedności, braterskiej miłości i wzajemnej życzliwości. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na malowanie kościoła.
  5. Różaniec Wypominkowy za zmarłych codziennie po Mszy św. o godz. 1700, a w niedzielę o godz. 1530. Mszę św. za Zmarłych polecanych w Wypominkach odprawimy jeszcze: 30 XI o godz. 1700. Kartki z Wypominkami proszę wrzucać do skrzynki na ścianie przy stoliku pod chórem.
  6. Paniom BOGUSŁAWIE MAZIARZ i URSZULI BUCZEK dziękuję za wykonanie i sfinansowanie dekoracji adwentowej w kościele.
  7. We wtorek kwadrans przed Mszą św. Nowenna do św. Antoniego, a po Mszy Św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi. We środę po Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
  8. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek, I Sobota i I Niedziela Miesiąca ze swoimi nabożeństwami. Zmiana tajemnic Różańcowych w niedzielę po Prymarii. Spowiedź w piątek od godz. 1530 i codziennie przed Mszą świętą. Odwiedziny chorych w Piątek od godz. 800.
  9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: poniedziałek (30.11.): – Święto św. Andrzeja Apostoła; czwartek (03.12) – wsp. św. Franciszka Ksawerego; piątek (04.12) – Święto św. Barbary, patronki górników; niedziela (06.12) – św. Mikołaja, który w niedzielę, po Mszy św. popołudniowej (godz. 1645) przyjedzie do naszego kościoła. Rodziców, którzy chcą wiedzieć coś więcej na ten temat zapraszamy do zakrystii. Mikołaj zaprasza Ministrantów i pracowników kościelnych.
  10. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Są też do nabycia kalendarze na Nowy Rok: po 3 zł. oraz Świece Wigilijne po 6 zł. Wszystko kupujemy w zakrystii.
  11. Dziękuję dwom rodzinom, które wczoraj sprzątały i ubierały kościół. Dziękuję za ofiarę 40 zł złożoną na kościół. Na najbliższą sobotę na godz. 730 do sprzątania kościoła zapraszam następujące Rodziny: HOŁYSZ EMILIA, GOŃ AGNIESZKA, PAŁCZYŃSKA ANNA, WOJTASZEK JOANNA, MAJKA DOROTA, ŚLIWA ANNA, BIAŁY MIECZYSŁAW, STECKO ANNA, BARBARA MRUGAŁA.
  12. Dziękuję Panom elektrykom: Bogusławowi Szpytmie, Piotrowi Superson, Bogusławowi Wronie, i Piotrowi Strug za prace przy oświetlenie kościoła.  Panu Bogusławowi Szpytmie dziękuję też za prace przy wymianie przełączników i przekaźników w skrzynce elektrycznej w zakrystii. Paniom: Danucie Wilk i Annie Płocica dziękuję za uszycie i zamontowanie osłom na kaloryfery w kościele.
  13.  Bóg zapłać za ofiary złożone na malowanie kościoła, a złożyli je: Zofia Śliwa 250 zł., Robert i Agnieszka Wielgos 300 zł, Helena i Jan Białogłowscy 500 zł.
  14. Intencje w tym tygodniu: (30.11. – 06.12. 2020 r.)

Poniedziałek (30.11.) – godz. 630 – +Janina Mac – od Justyny i Witolda Nycz z Rodziną

godz. 1700 – 1) ++Zmarłych polecanych w Wypominkach

• +Ludwika Hala (greg. 28)

Wtorek (01.12.) godz. 630 –  +Ludwika Hala (greg. 29)

godz. 1700 – +Feliks Stępak (6 rocz.)

Środa (02.12.) –    godz.  630 – +Janina Mac – od Rodzin Zagrobelnych i Grocholskich

godz. 1700 – +Ludwika Hala (greg. 30 KONIEC)

Czwartek (03.12.)godz. 630 – +Janina Mac – od  Beaty i Piotra Grocholskich z Rodziną

godz. 1700 – +Tadeusz Grocholski (z górki)

Piątek (04.12.) godz. 630 –  +Janina Mac – od Syna Leszka z Rodziną

godz. 1700 – +Stanisława Gliniak – od Rodziny Duchań

Sobota (05.12.) godz.  630 – +Janina Mac – od Katarzyny i Piotra z Rodziną

godz. 1700 – +Franciszek Ochyra (5 rocz.)

2 Niedziela Adwentu (06.12. 2020 r.)

godz. 800 – O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Sióstr z Róży Św. Bernadetty i ich Rodzin

godz. 1100 – 1) Za Parafian

• O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Wnuczki Mileny i Wnuków: Marcela, Fabiana i Michała

godz. 1600 –  +Franciszek Portas (23 rocz.)