OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 NIEDZIELA ADWENTU 20.12. 2020 r.

4 NIEDZIELA ADWENTU

20.12. 2020 r.

1. OPŁATKI BOŻONARODZENIOWE można odebrać na stoliku pod chórem po Mszach świętych w niedzielę lub codziennie w zakrystii. Niech ten BIAŁY CHLEB, OPŁATEK obecny na wigilijnym stole, będzie wyrazem naszej jedności, braterskiej miłości i wzajemnej życzliwości. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na malowanie kościoła.  Można także nabyć świece wigilijne po 6 zł. i kalendarze na Nowy Rok po 3 zł.
  1. W najbliższą niedziele obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  2. Spowiedź przedświąteczna będzie u nas jeszcze we wtorek i we środę od godz. 1600 – do 1700. Chorych  z Komunią świąteczną odwiedzę we środę od godz. 800. Proszę zapisać chorych na listę w zakrystii, również tych z I Piątku, którzy chcą skorzystać jeszcze ze spowiedzi i przyjąć Komunię św.
  3. We wtorek o godz. 1630 Nowenny do Św. Rity i do św. Antoniego, a po Mszy Św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi, we środę  po Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
  4. We czwartek (24.12.) Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msza św. o godz. 630. Zachowajmy tradycyjny, wigilijny post. Wigilia jest wyjątkową okazją do pojednania w naszych rodzinach, domach sąsiedztwie. Jest to czas szczególnej pamięci o ludziach biednych i samotnych. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech Wigilijnej Wieczerzy towarzyszy modlitwa, lektura Pisma św., śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy wtedy alkoholu. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę na godz. 2400.
  5. W Uroczystość Bożego Narodzenia i w Święto św. Szczepana będą dwie Msze św.: o godz. 800 i 1100. W Święto św. Szczepana błogosławieństwo owsa na obydwu Mszach św. W Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty błogosławieństwo wina. W Święto św. MŁODZIANKÓW błogosławieństwo dzieci.
  6. W tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Dlatego przez dwie najbliższe niedziele (27.12. i 3.01.) po Mszach świętych modlić się będziemy za wszystkie rodziny parafii i udzielimy błogosławieństwa KOLĘDOWEGO oraz rozdamy książeczki kolędowe.
  7. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały i ubierały kościół oraz złożyły ofiarę 160 zł. na jego potrzeby. Na najbliższą środę na godz. 1800 do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: BOSAK ANNA, GRYCZMAN URSZULA, PIECZKO WŁADYSŁAWA, OGRYZEK KRYSTYNA, GWÓŹDŹ ALDONA, KRZYWONOS AGATA, LIS TERESA, LISZTOŃ TERESA, DUŻY AGNIESZKA, ŚLIWA EMILIA, CHMIELOWSKA ZOFIA, PAŁCZYŃSKI TADEUSZ, MAŁEK KAZIMIERZ, MAZERANT DANUTA, KULCZYCKA DANUTA, FIL KRYSTYNA.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na malowanie kościoła, złożyli je: Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych 1000 zł.; Adam i Danuta Kulczyccy – 500 zł.; Adrian i Natalia Kulczyccy – 300 zł.; Róża Świętej Rity – 500 zł.; Zofia i Mieczysław Półtorak – 500 zł., Marko Krystyna – 200 zł; Zofia i Anna Czarniecka – 1000 zł.
  9. Państwu Halinie i Krzysztofowi Mroczkom dziękuję za ofiarowane wędliny.
  10. Intencje w tym tygodniu: (21 -27. 12. 2020 r.)

Poniedziałek (21.12)– godz. 630 – +Lesław Niemiec – od Sąsiadów z Rozborza

godz. 1700 – +Janina Mac – od Męża i Syna Tomasza

Wtorek – (22.12) – godz. 630 – +Lesław Niemiec – od Sąsiadów z Rozborza

godz. 1700 – +Janina Mac – od Córki z Rodziną

Środa (23.12) – godz. 630 – +Lesław Niemiec – od Sąsiadów z Rozborza

godz. 1700 – +Janina Mac – od Syna Adama

Czwartek (24.12) – WIGILIA

godz. 6301) ++Bronisław, Wiesław Flejszar

2) +Janina Mac – od Córki z Rodziną

Piątek (25.12.) – BOŻE NARODZENIE

PASTERKA: godz. 2400: 1) Za parafian

2) +Jaromir Maciołek, +Zmarli Dziadkowie

godz. 800 O błog. Boże dla Marii, Ewy, Anny, Rodzin Tworków i Sadowych

godz. 1100 – +Jan Wikiera (10 rocz.)

Sobota(26.12.)  – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA

godz. 800 1) ++Jan Kruk, +Rodzice z obu Stron

2) ++Danuta, Michał Półtorak

godz. 1100 – 1) +Mieczysław Sobczak (2 rocz.)

2) ++Franciszek, Janina Surmiak, +Tomasz Buczek

Niedziela (27.12.2020 r.) – ŚWIĘTO ŚWĘTEJ RODZINY