27 Niedziela Zwykła 04.10. 2020 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA RZYM. KAT.

P.W.  MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W ROZBORZU

Ogłoszenia Duszpasterskie

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

04.10. 2020 r.

1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca, Niedziela adoracyjna. Taca Przeznaczona jest na WSD w Przemyślu. Po Prymarii Zmiana Tajemnic Różańcowych. Dzisiaj po Mszach św. przeprowadzimy zbiórką do puszek na pomoc naszemu parafianinowi, Panu Bernardowi Bechta, który przechodzi terapię. Jego pobyt w ośrodku leczniczym to kilka tysięcy zł. miesięcznie.

2. Za tydzień obchodzić będziemy „XX Dzień Papieski” pod hasłem „TOTUS TUUS”. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Fundacji Trzeciego Tysiąclecia. 

3. Dzisiaj, 4 października wspomnienie liturgiczne św. Franciszka z Asyżu, Patrona naszej Szkoły. Podczas Różańca modlić się będziemy za Uczniów, Dyrekcję, Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników naszej Szkoły Podstawowej w Rozborzu.

4. We wtorek kwadrans przed nabożeństwem Różańcowym Nowenna do św. Antoniego, Różaniec do siedmiu boleści Maryi, a we środę podczas nabożeństwa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

5. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Różańcowych i prowadzenia Różańca przez poszczególne grupy parafialne. Lista i rozważania w zakrystii. Za odmówienie cząstki Różańca św. można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwa Różańcowe w niedzielę o godz. 1530, a w tygodniu o 1700.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: poniedziałek (04.10.): Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, po nabożeństwie  błogosławieństwo Jej Relikwiami; środa (07.10.):: Wsp. NMP Różańcowej; piątek (09.10.): Wsp. bł. Wincentego Kadłubka, bpa.

7. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższą sobotę do sprzątania na godz. 800 zapraszam Rodziny: ROMAŃCZAK IRENA, OCHYRA PAWEŁ, OLEKSIEWICZ BARBARA, CHRUPTAŁA ANETA, SOLAK WŁADYSŁAWA, ADAMCZYK ANETA, KISIEL JANINA.

8. W poniedziałek i we wtorek godz. 1600 zapraszam na spotkanie do kościoła Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Świętej. We środę  o godz. 1700 Dzieci otrzymają swoje Różańce.

9. Dnia 10 października o godz. 930 odbędzie się  Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca. Hasło Pielgrzymki: „Różaniec lekarstwem dla uleczenia otwartych ran zadanych Kościołowi”. Dla naszego dekanatu w Przeworsku w parafii p.w. Ducha Świętego (Fara). Wyjazd indywidualny.

10. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników:  Niedziela i Gość Niedzielny.

11. Intencje w tym tygodniu (05.10. – 11.10. 2020 r.):

Poniedziałek (05.10)-godz.700– +Stanisława Gliniak – od Siostry Marii z Mężem i Rodziną

godz. 1730 – +Julia Możdżeń (greg. 29)

Wtorek (06.10.) – godz. 700 – Dziękczynno – Błagalna za otrzymane łaski w 8 rocz. Ślubu Katarzyny i Macieja Frączek

godz. 1730 – +Julia Możdżeń (greg. 30 KONIEC)

Środa (07.10.)  – godz. 700 – ++Maria, Józef Grunt

godz. 1730 – O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Sióstr z Róży M.B. Różańcowej i ich Rodzin

Czwartek (08.10.)- godz. 700+Janina Mac – od Pracowników GOPS-u z Przeworska

            godz. 1730+Józef Maczuga – od Pracowników KRUS z Przeworska

Piątek (09.10.) –  godz. 700 – +Janina Mac – od Rodziny Marszałków

            godz. 1730 – +Józef Maczuga – od Agnieszki, Jarka i Eryka

Sobota (10.10.) godz. 700 – Dziękczynna za łaski z prośbą o błog. Boże w Rodzinie

            godz. 1730 – 1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Marty i Grzegorza Warańskich  w 15 rocz. Ślubu – od Dzieci

                        2) ++Władysław, Józefa Jedynak

28 NIEDZIELA ZWYKŁA (11.10. 2020 r.)

godz. 800O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Sióstr z Róży Świętej Zofii i ich Rodzin

godz. 11001) Za Parafian

            2) ++Aniela, Józef, Dominik

            godz. 1600+Anna Maga (8 rocz.)