OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 NIEDZIELA ZWYKŁA 09.08. 2020 R.

09.08. 2020 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: niedziela (9 VIII) – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, patronki Europy; poniedziałek (10 VIII) – Święto św. Wawrzyńca; wtorek (11VIII) – wsp. św. Klary; środa (12VIII) – wsp. św. Joanny Franciszki de Chantal, po Nowennie pomodlimy się za jej przyczyną; piątek (14 VIII) – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  2. We wtorek kwadrans przed Mszą św. wieczorną Nowenna do św. Antoniego, a po Mszy św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi. We środę po Mszy św. Nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa. W najbliższą niedzielę (16.08.) o godz. 1030 Nowenna do Św. Andrzeja Boboli.
  3. We czwartek (13 VIII)) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza święta o godz. 1800, a po niej procesja z figurą MB Fatimskiej i Różaniec. Kazanie wygłosi i Nabożeństwo poprowadzi ks. Prałat dr hab. Wacław Siwak, profesor naszego Seminarium Duchownego. Proszę zabrać świece.
  4. W sobotę (15 VIII) Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej), dzień naszych Dożynek Wiejskich. Msze św. o godz. 800, 1100 i 1600. Na sumie poświęcenie Wieńca Dożynkowego. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów na wszystkich Mszach św.
  5. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższy piątek na godz. 1830 do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: GLINIAK LESZEK, SŁOMA ELŻBIETA, OCHYRA TERESA, SŁOMA TERESA, SŁAWIŃSKA GENOWEFA, ŚLIWA KAZIMIERA, LASEK MAŁGORZATA, KOWALSKI ANDRZEJ, JUCHA EWA.
  6. Dziękuję za skoszenie trawy przy kaplicy: Panom Marianowi Golbie i Lesławowi Marcińczak, przy kościele kaplicy i na cmentarzu: Panom Sołtysowi Mieczysławowi Chlebuś, Andrzejowi Przepiórka i Józefowi Duchań.
  7. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. Niedziela dnia 16 sierpnia br. będzie Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Z tej racji po wszystkich Mszach Świętych przeprowadzimy zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
  9. Intencje w tym tygodniu: (10 – 16 VIII 2020 r.)

Poniedziałek (10.08.) godz. 700 – Dziękczynna za łaski z prośbą o błog. Boże w intencji Panu Bogu wiadomej

godz. 1800 ++Eugeniusz Ruchała (33 rocz.), +Rodzice z obu Stron

Wtorek (11.08.) godz. 700 ++Zmarłych Rodziców: Maria, Władysław Mucha, Zmarłych Dziadków z obu Stron

godz. 1800O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Zawodników i Członków RKS „Błyskawica” Rozbórz