OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 27.12. 2020 r.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

27.12. 2020 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa. Prośmy Boga, aby Święta Rodzina swoją przykładną miłością napełniała nasze rodziny, aby serca matek były radosne, ojcowie, aby byli spokojni i ufnie patrzący w przyszłość, a oczy naszych dzieci – ciągle rozradowane. O godz. 1530 Nieszpory, a o godz. 1600 Msza św. recytowana. Dzisiaj z racji wsp. św. Jana Apostoła i Ewangelisty błogosławieństwo wina.

2. W tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Dlatego dzisiaj i za tydzień po Mszach świętych modlić się będziemy za wszystkie rodziny parafii i udzielę błogosławieństwa KOLĘDOWEGO. Ze stolika pod chórem proszę zabrać książeczki kolędowe i kolędowy obrazek do każdego domu w parafii.

3. W poniedziałek (28.12.) obchodzimy ŚWIĘTO św. Młodzianków. Po Mszach Św. błogosławieństwo dzieci.

4. We wtorek kwadrans przed Mszą św. Nowenna do św. Antoniego, po Mszy Św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi, a we środę po Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.

5. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na inwestycje i ogrzewanie kościoła. Złożyliście 5 262 zł.  Anonimowy ofiarodawca – 600 zł. Bóg zapłać.

6. We czwartek zakończenie Roku Pańskiego 2020. W liturgii Kościoła wspominamy św. Sylwestra, papieża. O godz. 1700 pożegnamy Stary Rok. Był brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w  naszej parafii i w naszych rodzinach. Mamy za co dziękować, ale i za co przepraszać. Porządek nabożeństwa: O godz. 1700 Msza święta z podsumowaniem Starego Roku i Nieszporami oraz dziękczynne „Te Deum”.

7. W piątek (1 stycznia) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok – Światowy Dzień Pokoju. Msze święte o godz. 800, 1100 i 1600. Na sumie odśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, za który można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. Chorych z racji I Piątku odwiedzę w sobotę od godz. 800. Spowiedź Pierwszopiątkowa we czwartek od godz. 1600.

9. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższą sobotę na godz. 730 do sprzątania kościoła zapraszam następujące Rodziny: MACHALSKA STEFANIA, PELC RENATA, SZPYTMA STEFANIA, SURMIAK BOŻENA STRUS MAGDALENA, HAŁADYJ ANNA, STEMPAK JANINA, ŻABA IWONA.

10. Państwu: WIKTOROWI i ROBERTOWI STĘPAK, JÓZEFOWI PŁOCICY, IWONIE PANEK i DARIUSZOWI KOPEĆ dziękuję za wykonanie szopki i ubranie choinek, a Panu Michałowi Bukowy dziękuję za ofiarowane do kościoła i na plebanię Choinek.

11. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny.

12. Państwu Emilii i Stanisławowi Hołysz, Iwonie i Tomaszowi Półtorak oraz Jadwidze i Mirosławowi Sienkiel dziękuję za ofiarowane produkty żywnościowe.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na malowanie kościoła, złożyli je: Halina i Marian Golba – 500 zł.; Dorota i Grzegorz Hawryszko – 200 zł.; Barbara i Stanisław Surmiak – 300 zł.; Krystyna i Stanisław Kundera – 200 zł.; Dorota i Dariusz Jucha – 200 zł.; Genowefa Surówka i Edyta i Andrzej Rosół – 500 zł. Bóg zapłać!

14. Paniom Danucie Wilk i Annie Płocica dziękuję za uszycie drugiego kompletu osłonek na kaloryfery do kościoła.

15. Intencje w tym tygodniu: 28.12. 2020 r. – 03.01. 2021 r.)

Poniedziałek (28.12.) – godz. 700 – +Lesław Niemiec – od Krystyny Chudzik

godz. 1000 – +Leszek Próchnicki – pogrzeb

godz. 1700 – +Wiesław Pietruś (25 rocz.), +Zmarli Rodzice

Wtorek (29.12.) – godz. 700 – Dziękczynna za przeżyty Rok

godz. 1700 – 1) +Janina Mac – od Ryszarda z Rodziną

2) Jan Brzezowski

Środa (30.12.) –  godz. 700 – O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Pielgrzymów do Jodłówki i ich Rodzin

godz. 1700 – Dziękczynna za łaski z prośbą o opiekę Maryi w 10 rocz. Ślubu Agnieszki i Roberta Wielgos

Czwartek (31.12.)godz. 700 – +Jolanta Jabłońska (23 rocz.)

godz. 1700 – ++Jan Maziarz, Janina, Franciszek Surmiak

Piątek (01.01.) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok)

godz. 800 –  +Józef Głowiak (greg. 1 – początek)

godz. 1100 – 1) Za parafian

2) +Julia Możdżeń (1 rocz.)

godz. 1600 – +Władysława Ochyra – od Córki Elżbiety z Rodziną

Sobota (02.01.) godz. 700 – 1) O opiekę Św. Rodziny dla Dzieci i Wnuków w Nowym Roku

2) +Józef Głowiak (greg. 2)

godz. 1700 – +Władysława Ochyra – od Syna Mieczysława z Rodziną

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim (03.01. 2021 r.)

godz. 800 – O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Sióstr z Róży Św. Anny i ich Rodzin

godz. 1100 – 1) Za parafian

2) O błog. Boże i dary Ducha Świętego dla Mateusza

godz. 1600 – +Józef Głowiak (greg. 3)