Niedziela Palmowa 28.03. 2021 r.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – NIEDZIELA PALMOWA

28 MARCA 2021 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa. Poświęcenie Palm na Mszach św. przedpołudniowych, poświęcenie uroczyste przed kościołem na SUMIE.
  2. We wtorek przed Mszą Św. wieczorną Nowenna do św. Antoniego, a po Mszy Św. Różaniec do 7 Boleści Maryi, we środę po Mszy św. wieczornej Nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
  3. 4. W sklepiku AK na stoliku pod chórem są do nabycia: „Miód” w cenie 10 zł., „Wielkanocne Paschaliki” w cenie 8 zł. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony przez Caritas na pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom.
  4. Spowiedź Wielkanocna od poniedziałku do środy pół godz. przed Mszą Św. poranną i godzinę przed Mszą Św. wieczorną. Spowiedź i Komunia św. Wielkanocna dla Chorych we Wielki Piątek od godz. 800. Chorych spoza I Piątku proszę zapisać na listę w zakrystii. Ponieważ jest to I Piątek Miesiąca Komunii Św. dla tych, którzy nie będą uczestniczyli w Liturgii Wielkiego Piątku udzielimy przed i po Drodze Krzyżowej.
  5. W tym tygodniu rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Jest to zarazem I Czwartek, I Piątek, I Sobota i I Niedziela Miesiąca. We Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 2300 według porządku podanego w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  6. Wielki Piątek – Adoracja od godz. 600. Droga krzyżowa o godz. 1500. Nabożeństwo Wielkiego Piątku o godz. 1700, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do godz. 2300 według planu podanego w gablocie. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek pierwszy dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nowennę poprowadzi Akcja Katolicka w godzinie swojej  adoracji.
  7. Wielka Sobota – Adoracja od godz. 600, według podanego w gablocie planu i na stronie internetowej parafii. . Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny: w kościele cztery razy o godz. 900, godz. 1000, 1100 i 1200. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 1900.
  8. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 600, Suma o godz. 1100. Zmiana Tajemnic Różańcowych po Rezurekcji.
  9. Panom Robertowi Wielgos, Andrzejowi Kotlińskiemu i Łukaszowi Mroczka dziękuję za wykonanie wylewki na stropie w budynku garażowo – gospodarczym.
  10.  Dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy przywózce, rozładunku i wydawaniu darów żywnościowych z Caritasu, a były to osoby:Pan Mieczysław Słoma, który użyczył trzech samochodów celem przywiezienia darów z Przemyśla, Stanisław Półtorak, Marek Markowski, Stanisław Wołoszyn, Jacek Janusz, Strażacy: Marian Golba, Mirosław Maciołek, Lesław Marcińczak, Mieczysław Chlebuś, Stanisław Surmiak oraz pracownicy GOPS-u: Barbara Oleksiewicz, Katarzyna Weselak, Agata Rydzik, Lucyna Gondek, Kordian Kudła oraz Pan Marek Chlebuś , który rozładował dary wózkiem widłowym.
  11.  Paniom BOGUSŁAWIE MAZIARZ, Urszuli Buczek oraz Panom JÓZEFOWI PŁOCICY i Wiktorowi Stępak dziękuję za wykonanie Ciemnicy i Bożego Grobu.
  12. PANOM: MIROSŁAWOWI SIENKIEL dziękuję za przygotowanie STRAŻY GROBOWEJ, Pani KARINIE CHMURZE dziękuję za przygotowanie Scholki. Panom: Stanisławowi Bukowy, Józefowi Drzystek, Michałowi Kotlińskiemu, Wojciechowi Zielińskiemu i Michałowi Kotlińskiemu dziękuję za przygotowanie śpiewu Męki Pańskiej na Wielki Piątek.
  13. Państwu Annie i Józefowi Płocicom, Annie Szczepankiewicz, Annie Stępak i Iwonie Panek dziękuję za wykonanie Palm.
  14.  Zachęcam do zakupu i czytania tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  15.  Dziękuję tym, którzy sprzątali kościół oraz złożyli ofiarę   zł. na kwiaty do Bożego Grobu. Na najbliższą środę po Mszy św. na godz. 1800 do sprzątania kościoła zapraszam następujące Rodziny: DĄBROWSKA JOLANTA, ROSÓŁ EDYTA, FORNAL MARIA, LASEK EWA, PIĄTEK ZOFIA, BUKOWY BEATA, UBERMAN ZOFIA,  RYDZIK STANISŁAWA, BIAŁOGŁOWSKA HELENA, RUPAR HALINA, OLEJARZ VIOLA, ZIARA EWA, OLEJARZ STEFANIA, MARSZAŁEK BRONISŁAWA, MURAWSKI OLEG.
  16. ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Tomasz Wojciech SZPYTMA, s. Bogusława i Stefanii Trojnar, zam. Rozbórz 182, z naszej parafii  z Karoliną Katarzyną UCHMAN, c. Tadeusza i Elżbiety Ilasz, zam. ul. Pod Rozborzem 4a, par. rzym. kat. p.w. Chrystusa Króla w Przeworsku. Zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.

1.  INTENCJE W TYM TYGODNIU: 29.03. – 04.04. 2021 r.

Poniedziałek (29.03.) – godz. 700 – +Helena Stempak – od Mariusza Śliwy z Rodziną

godz. 1700 – +Janina Czerwonka (greg. 28)

Wtorek (30.03.) – godz. 700 – 1) +Helena Stempak – od Krzysztofa i Marzeny Krupa z Dziećmi

2) +Janina Czerwonka (greg. 29)

godz. 1700 – O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Milana Jachimowicz w 2 rocz. Urodzin

Środa (31.03.)godz. 700 – +Helena Stempak – od Rodziny Krupów z Mirocina

godz. 1700 – +Janina Czerwonka (greg. 30 KONIEC)

WIELI CZWARTEK (01.04.) – godz. 1800 1) +Helena Stempak – od Córki Haliny z Mężem

2) +Zmarłych z Rodzin Mazur i Hojło

WIELKI PIĄTEK (02.04.) – godz. 1700 – LITURGIA Wielkiego Piątku

WIELKA SOBOTA (03.04.) – godz. 19001)  +Helena Stempak – od Wnuczki Agaty z Rodziną

2) +Tadeusz Grocholski (13 rocz.)

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (04.04. 2021 r.)

godz. 600 –       1) Za Parafian

2) W intencji Straży Grobowej i ich Rodzin

godz. 1100 –  1) O błog. Boże, opiekę Maryi, Św. Ryszarda i zdrowie dla Ks. Kanonika Ryszarda z racji Imienin – od Parafian

2) Dziękczynna za łaski z prośbą o błog. Boże dla Dawida