15 Niedziela Zwykła 11.07. 2021 r.

15 Niedziela Zwykła 11.07. 2021 r.

1. Dziś o godz. 1530 Nieszpory Niedzielne, a po nich Msza św. recytowana. Za tydzień taca inwestycyjna na potrzeby parafii.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: poniedziałek (12 VII) – wsp. św. Brunona z Kwerfurtu; wtorek (13 VII) – wsp. św. Andrzeja Świerada i Benedykta; czwartek (15 VII) – wsp. św. Bonawentury; piątek (16 VII) – wsp. NMP z Góry Karmel.
  3. We wtorek kwadrans przed Mszą św. wieczorną Nowenna do św. Antoniego. W tym dniu przeżywać będziemy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza święta o godz. 1800. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi Ks. Bogusław Grędysa, proboszcz w Angarsku w Rosji . Po Mszy św. procesja z figurą MB Fatimskiej i Różaniec w plenerze.
  4. We środę po Mszy św. wieczornej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
  5. We czwartek o godz. 1730 Adoracja Akcji Katolickiej połączona z modlitwą za kapłanów. W piątek o godz. 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (III Piątek Miesiąca) oraz Nowenna do św. Andrzeja Boboli – prowadzą Pomocnicy Matki Kościoła i Akcja Katolicka.
  6. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższy piątek po Mszy Św. wieczornej do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: TELEGA ANNA, CZARNIECKA ZOFIA, PRUCHNICKA TERESA, WYWRÓT MARIOLA, ZIELONKA MONIKA, JAROSZ TADEUSZ, ŚLIWA KRZYSZTOF.
  7. Panom Bogusławowi Szpytmie i Bogusławowi Wronie dziękuję za prace przy nagłośnieniu w Kaplicy Pogrzebowej
  8. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Łukasz Stanisław WILK, s. Tadeusza i +Anny Rosół, stanu wolnego, zam. Rozbórz 203, z naszej parafii i Natalia Magdalena JĘDRZEJEC, c. Antoniego i Danuty Biela, stanu wolnego, zam. Świętoniowa 22, par. p.w. M.B. Nieustającej Pomocy. Zapowiedź II. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić Urząd Parafialny.

8. Stowarzyszenie Dobrych inicjatyw „Pro Misjo” prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji będą przeznaczone na wsparcie Misji i Polskich Misjonarzy. Sprzęt można składać na parkingu przy kościele od strony Państwa Oleksiewicz do 16.07. 2021 r. (piątek), do godz. 1500. Ulotki znajdują się na stoliku pod chórem.

9.Od 17 lipca (sobota) do 30 lipca (piątek) będzie mnie zastępował, skierowany do nas przez Ks. Biskupa, Neoprezbiter, Ks. Patryk Szałaj. W tym czasie wszystkie sprawy kancelaryjne i parafialne proszę uzgadniać z moim Zastępca.

10. Na jutro na godz. 1600 zapraszam chętnych do pomocy przy porządkowaniu klombów wokół kościoła (szczególnie grupy parafialne).

11. Intencje w tym tygodniu (12.07. – 18.07. 2021 r.):

Poniedziałek (12.07.) -godz.700 – 1) Dziękczynna za łaski, opiekę Bożą i Matki Najświętszej z prośbą o zdrowie i błog. Boże

2) +Janusz Bosak – od Sąsiadów

godz. 1800+Stanisław Tarociński – od Babci

Wtorek (13.07.) FATIMA – godz. 700 – +Stanisław Tarociński – od Rodziny Rydzików

godz. 1800 – 1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Tadeusza

2) +Józef Basiak (8 rocz.)

Środa (14.07.)godz. 700 – ++Władysław Jasz (7 rocz.), +Jego Rodzice

godz. 1800 – +Stanisław Tarociński – od Rodziny Darzyckich

Czwartek (15.07.) -godz. 700+Stanisław Tarociński – od Rodzin Dzimirów i Lasków

godz. 1800+Janusz Bosak – od Sąsiadów

Piątek (16.07.) –  godz. 700 – +Stanisław Tarociński – od Sąsiadów dalszych

godz. 1800 – +Janusz Bosak – od Sąsiadów

Sobota (17.07.) godz. 700 – +Stanisław Tarociński – od Sąsiadów dalszych

godz. 1400 –  ŚLUB: Artur Adam PÓŁTORAK i Daria Dominika KIELAK

godz. 1800 – O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Syna Mariusza w 50 rocz. Urodzin i dla Jego Rodziny

16 NIEDZIELA Zwykła (18.07. 2021 r.)

godz. 800 +Stanisław Tarociński – od Siostry Krystyny z Mężem

godz. 11001) Za parafian