19 NIEDZIELA ZWYKŁA 08.08. 2021 r.

08.08. 2021 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: poniedziałek (09.VIII) – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy; wtorek (10 VIII) – Święto św. Wawrzyńca; środa (11VIII) – wsp. św. Klary; sobota (14 VIII) – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  2. We wtorek kwadrans przed Mszą św. wieczorną Nowenna do św. Antoniego, a po Mszy Św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi. We środę po Mszy św. wieczornej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
  3. W piątek (13 VIII)) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza święta o godz. 1800,  a po niej procesja z figurą MB Fatimskiej. Kazanie wygłosi Ks. Prałat dr hab. Wacław Siwak, profesor naszego Seminarium.
  4. W niedzielę (15 VIII) Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Na sumie poświęcenie wieńca dożynkowego oraz obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów na wszystkich Mszach św. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Rozborza dziękuję za wykonanie Wieńca Dożynkowego.
  5. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 800 zapraszam Rodziny: WOŁOSZYN ANNA, DĄBEK ELŻBIETA, STECKO TERESA, WESELAK STANISŁAWA, WYWŁOKA TERESA, LASEK ZOFIA, DRYŚ URSZULA.
  6. Panu Tomaszowi Półtorak dziękuję za skoszenie trawy przy kościele, plebani i kaplicy. Panu Markowi Hojło dziękuję za prace naprawcze instalacji wodno-kanalizacyjnej na plebani.
  7. W dniach 25 i 26 sierpnia organizowana jest Pielgrzymko-Wycieczka do Zakopanego. Koszt 250 zł. Zgłoszenia i wpłata u Pani Zofii Wikiery.
  8. Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej Pan Andrzej Byrwa informuje, że trwają przygotowania do wymiany wodociągu i przyłączy w Rozborzu i Mirocinie. W związku z powyższym prosi się mieszkańców o przyjęcie pracownika i wyrażenie swojej opinii dotyczącej wejścia na posesję i podpisanie dokumentów potrzebnych do planowanej inwestycji. Większość czynności będzie wykonywana podwiertami. Wszelkie informacje można uzyskać w biurze  ZGK. Panu Prezesowi dziękuję za darmową wywózkę  odpadów z naszego cmentarza.
  9. Intencje w tym tygodniu (09.08. – 15.08. 2021 r.):

Poniedziałek (09.08)-godz.700– +Helena Stempak ( greg. 9)

godz. 1800 – +Stanisław Tarociński – od Rodzin Maców i Ostrzywilków

Wtorek (10.08.) – godz. 700 – 1) O błog. Boże i opiekę Maryi i zdrowie dla Bogusławy Maziarz w rocz. Urodzin

2) +Helena Stempak ( greg. 10)

godz. 1800 – +Stanisław Tarociński – od  Chrześniaczki Sabiny Tarocińskiej z Rodziną

Środa (11.08.)godz. 700 – 1) W intencji Chorych odwiedzanych w I Piątki Miesiąca i ich Rodzin – o błog. Boże i opiekę Maryi

2)+Helena Stempak ( greg. 11)

godz. 1800 – +Janusz Bosak – od Rodziców

Czwartek (12.08.)-godz. 700+Helena Stempak ( greg. 12)

godz. 1800+Janusz Bosak – od Rodziny Telegów z Maćkówki

Piątek (13.08.) FATIMA –  godz. 700 – +Helena Stempak ( greg. 13)

godz. 1800 – 1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie Dla Barbary i Łukasza Stępak w 10 rocz. Ślubu i dla Dzieci

2) +Kazimiera Zielińska od Rodziny z racji pogrzebu

3) +Janusz Bosak – od Chrześnicy Anny

Sobota (14.08.) godz. 700 – +Helena Stempak ( greg. 14)

godz. 1800 –  ++Maria, Katarzyna, Jan

NIEDZIELA: UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP (15.08. 2021 r.)

godz. 800+Helena Stempak ( greg. 15)

godz. 11001) Za parafian

2) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Julii Panek w 9 rocz. Urodzin