28 NIEDZIELA ZWYKŁA 09.10. 2022 r.

P.W. MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W ROZBORZU

09.10. 2022 r.

1. Dzisiaj odbędzie się liczenie wiernych tzw. „DOMINICANTES”. Dlatego proszę, by kobiety wychodziły z kościoła przez drzwi od strony Mirocina, a mężczyzn przez drzwi od strony Ujeznej.
  2. Za tydzień w niedzielę 16 października, obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski, pod hasłem Blask prawdy.  Po Mszach Św. zbiórka do puszek przeznaczona na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  3. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Różańcowych i prowadzenia Różańca przez poszczególne grupy parafialne. Lista w zakrystii. Za odmówienie cząstki Różańca św. można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwa Różańcowe w niedzielę o godz. 1530, a w tygodniu o 1700.
  4. We czwartek 13 października ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Msza święta o godz. 1700, a po niej Nabożeństwo Różańcowe i Procesja. Kazanie wygłosi i Różaniec poprowadzi ks. Łukasz Świętoniowski, wikariusz z parafii Chrystusa Króla w Przeworsku. Na nabożeństwo zapraszam uczniów klasy VI i obu klas VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania oraz Dzieci Pierwszokomunijne.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: czwartek (13.10.): Wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, sobota (15.10.): Wsp. św. Teresy od Jezusa; niedziela (16.10.): Wsp. św. Jadwigi Śląskiej.
  6. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej na godz. 1830 do sprzątania kościoła zapraszam następujące Rodziny: PORĘBNA MARIA, DRZYSTEK ZOFIA, BALAWENDER ZOFIA, PIĄTEK STEFANIA, JUCHA ALICJA, WIELGOS AGNIESZKA, OCHYRA JOANNA.
  7. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. Próba Scholki w piątek po Mszy św., a zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 1600. W sklepiku Akcji Katolickiej są do nabycia kalendarze na Nowy Rok: w cenie 3 zł.
  9. Panu Krzysztofowi Pałys dziękuję za skoszenie trawy na placu kościelnym, a Państwu Monice i Markowi Chlebuś za ofiarowane grzyby.
  10. Panom Stanisławowi Półtorak, Mieczysławowi Słomie i kierowcy Stanisławowi Wołoszyn  oraz Lesławowi Marcińczak i Marianowi Golbie, Mirosławowi Maciołek dziękuję za przywózkę i rozładunek darów żywnościowych z Caritasu z Przemyśla. Panom Marianowi Golbie, Mirosławowi Maciołek, Lesławowi Marcińczak, Mieczysławowi Chlebuś, Mariuszowi Śliwa oraz Pracownikom GOPS-u: Katarzynie Weselak, Lucynie Gondek,  Agacie Rydzik i Kordianowi Kudła dziękuję za prace przy wydawaniu darów.
  11. Intencje w tym tygodniu: (10.10. – 16.10 2022 r.)

Poniedziałek (10.10.) – godz. 700 1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Chrześnicy Alicji Marii Kędziora

2) +Monika Zielonka – od Sąsiadów Pruchnickich z Rodziną

godz. 1730 – +Stefania Słoma – od Córki Zofii z Mężem Bogdanem

Wtorek (11.09.) – godz. 700 – +Lucyna Portas – od Zakładu Pogrzebowego Pana Tomasza Krzana

godz. 1730  +Monika Zielonka – od Kolegów i Koleżanek Córki ze Szkoły w Rozborzu

Środa (12.10.) – godz. 700 – +Monika Zielonka – od Pracowników Firmy San-Marks

godz. 1730 – +Stefania Słoma – od Córki Haliny

Czwartek (13.10.) FATIMA – godz. 700 – +Lucyna Portas – od Władysławy, Marii i Kazimierza Bembnów

godz. 1700 – 1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Sióstr z Róży M.B.                               Fatimskiej i ich Rodzin

2) ++Łukasz Chlebuś, +Józef Basiak, +Rodzice, +Bracia

Piątek (14.10.) – godz. 700 – 1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Chorych odwiedzanych w I Piątki Miesiąca i ich Rodzin

2) +Lucyna Portas – od Elżbiety i Wiesława Wiatrowskich

godz. 1730 – +Stefania Słoma – od Syna Stanisława z Rodziną

Sobota (15.10.) godz. 700 – 1) ++Michał, Danuta Półtorak

2) +Lucyna Portas – od Tadeusza Flejszar z Rodziną

godz. 1600 CHRZEST: Zofia, Katarzyna Jucha

godz. 1730 –  +Stefania Słoma – od Wnuka Damiana z Rodziną

29 Niedziela Zwykła (18.10. 2022 r.)

godz. 800 – 1) Za parafian

2) +Zofia Żuk – od Małgorzaty i Jarosława Żuk z Rodziną