1 NIEDZIELA ADWENTU 27.11. 2022 R.

1 NIEDZIELA ADWENTU

27.11. 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Wkraczamy w okres Adwentu, który ma podwójny wymiar: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, kiedy wspominamy i czcimy pierwsze przyjście Chrystusa na świat, między ludzi. Najpiękniejszym wzorem takiego właśnie przeżywania Adwentu jest dla nas Maryja, wybrana na Matkę Boga-Człowieka. Razem z Nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze biorąc udział w codziennych Mszach świętych, zwanych Roratami. Roraty w tygodniu o godz. 630. Dzieci zapraszam na Roraty z LAMPIONAMI. Będą obrazki i na koniec nagrody. We wszystkie Niedziele grudnia o godz. 1530 Nieszpory Niedzielne, a o godz. 1600 Msza św.
  2. Różaniec Wypominkowy za zmarłych codziennie po Mszy św. o godz. 1700, w niedzielę o godz. 1530. Msze św. za zmarłych polecanych w Wypominkach odprawimy jeszcze: 28 XI, godz. 630 ,30 XI, godz. 630.
  3. Za tydzień w niedzielę dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom, a taca przeznaczona będzie na WSD w Przemyślu.
  4. Dzisiaj na Prymarii zostały poświęcone OPŁATKI BOŻONARODZENIOWE. Od poniedziałku (5 grudnia) Rejonowi przyniosą je do Waszych domów. Niech ten BIAŁY CHLEB, OPŁATEK obecny na wigilijnym stole, będzie wyrazem naszej jedności, braterskiej miłości i wzajemnej życzliwości. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na inwestycje w parafii (ogrodzenie kościoła i wymianę 30 letniego pieca gazowego na plebani).
  5. Od wtorku (29 XII) rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą obchodzić będziemy we czwartek 8 grudnia. Podczas tych dziewięciu dni prosić będziemy naszą najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Syna w naszych potrzebach, a szczególnie za Dziećmi klasy III, które dnia 8 grudnia podczas Mszy św. o godz. 1700 otrzymają swoje Medaliki Niepokalanej w ramach przygotowań do I Spowiedzi i I Komunii św. Próba dla dzieci we środę o godz. 1530.
  6. Paniom BOGUSŁAWIE MAZIARZ i URSZULI BUCZEK dziękuję za wykonanie i sfinansowanie dekoracji adwentowej w kościele.
  7. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek, I Sobota i I Niedziela Miesiąca ze swoimi nabożeństwami. Zmiana tajemnic Różańcowych w niedzielę po Prymarii. Spowiedź w piątek od godz. 1530 i codziennie pół godziny przed Mszą św. Odwiedziny chorych w Piątek od godz. 800.
  8.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: środa (30.11.): – Święto św. Andrzeja Apostoła; piątek (02.12) – wsp. bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera; sobota (03.12) – wsp. św. Franciszka Ksawerego; niedziela (04.12) – Święto św. Barbary, patronki górników; We wtorek (06.12) – św. Mikołaja, który w najbliższą niedzielę (4 XII), po Mszy św. popołudniowej (godz. 1640) przyjedzie do naszego kościoła. Rodziców, którzy chcą wiedzieć coś więcej na ten temat zapraszamy do zakrystii. Mikołaj zaprasza Ministrantów i Scholkę.
  9. We wtorek kwadrans przed Mszą św. Nowenna do św. Antoniego, a po Mszy św. Różaniec Wypominkowy do Siedmiu Boleści Maryi. We środę po Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
  10. Bóg zapłać za ofiarę 3 677 zł., którą złożyliście w ubiegłą niedzielę na tacę z przeznaczeniem na inwestycje w parafii i w części na  Fundusz Wzajemnej Pomocy Kapłańskiej.
  11. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały i ubierały kościół. Dziękuję za ofiarę 260 zł złożoną na świąteczny wystrój kościoła. Na najbliższą sobotę na godz. 730 do sprzątania kościoła zapraszam następujące Rodziny: SEBZDA KRZYSZTOF, WAŃCZYCKA WALERIA, KRUPA MARTA, KRUPA PAULINA, POWROŹNIK KRYSTYNA, SŁOMA HELENA, SKUPIEŃ ZOFIA, SKUPIEŃ STANISŁAWA.
  12. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla Dzieci. Akcja Katolicka rozprowadza Świece na Stół Wigilijny w cenie 10 zł. oraz Kalendarze na Nowy Rok w cenie 3 zł.
  13. Panu Mieczysławowi Słomie i jego pracownikom dziękuję za przewiezienie kolejnych przęseł ogrodzenia do malowania, a Panom Wiktorowi i Robertowi Stępak za ich wykonanie.
  14. Paniom: Danucie Wilk i Annie Płocica dziękuję za założenie osłon na kaloryfery w kościele. Panu Bogusławowi Szpytmie dziękuję za montaż kamer w kościele i na plebani. Panu Stanisławowi Hołysz dziękuję za prace przy ogrzewaniu na plebani.
  15. Anonimowemu ofiarodawcy dziękuję za ofiarę 1000 zł złożoną na ogrodzenie.
  16. Intencje w tym tygodniu: (28.11. – 04.12. 2022 r.)

Poniedziałek (28.11.) – godz. 630 – 1) ++Zmarłych polecanych w Wypominkach

2) +Zofia Żuk (greg. 16)

godz. 1700 – +Stanisław Słoma – od Marii i Mariana Panek z Rodziną

Wtorek (29.11.) godz. 630  – +Stanisław Słoma – od Eweliny i Marko Jachimowicz z Rodziną

godz. 1700 – +Zofia Żuk (greg. 17)

Środa (30.11.) –  godz. 630  – 1) ++Zmarłych polecanych w Wypominkach

2) +Stanisław Słoma – od Iwony z Rodziną

godz. 1700 – +Zofia Żuk (greg. 18)

Czwartek (01.12.)godz. 630  – +Maria Jedynak (greg. 1 – Początek)

godz. 1700 – +Zofia Żuk (greg. 19)

Piątek (02.12.) godz. 630  – 1) ++Stanisław, Bernadetta Matczak

2) +Maria Jedynak (greg. 2)

godz. 1700 – +Zofia Żuk (greg. 20)

Sobota (03.12.) godz. 630  – 1)++Dziadków, Rodziców, Rodzeństwo z Rodzin: Wilk, Surmiak, Kozyra,

Kukiełka

2) +Zofia Żuk (greg. 21)

godz. 1700 – +Maria Jedynak (greg. 3)

2 Niedziela Adwentu (04.12. 2022 r.)

godz. 800 – 1) Za Parafian

2) ++Franciszek (30 rocz.), Janina Surmiak

godz. 1100 – +Maria Jedynak (greg. 4)

godz. 1600–  +Zofia Żuk (greg. 22)