2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 05.03. 2023 r.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

05.03. 2023 r.

1. W niedziele WP o godz. 730 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej. W piątki WP Droga Krzyżowa o godz. 1630, a w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 1530. Po Gorzkich Żalach Msza św. recytowana o godz. 1600. Ofiara z Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za odprawienie tych nabożeństw można zyskać Odpust Zupełny. Poszczególne stany i grupy kościelne zachęcam do prowadzenia rozważań Drogi Krzyżowej. Dla dzieci są obrazki  za uczestnictwo w tych nabożeństwach i na koniec nagrody. Taca dzisiejsza jest przeznaczona w części na WSD w Przemyślu i w części na Misje.

2. We wtorek kwadrans przed Mszą św. wieczorną Nowenna do św. Antoniego, po Mszy Św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi, a we środę kwadrans przed Mszą św. wieczorną Nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.

3. We środę 8 marca obchodzić będziemy „Dzień Kobiet”. Będziemy się modlić w intencji wszystkich niewiast, szczególnie z naszej parafii i z naszych Rodzin. We środę (08.03.) odbędzie się u nas całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Jest to adoracja ogólno-diecezjalna, codziennie w innej parafii naszej archidiecezji. Po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 1700, według porządku podanego na tablicy ogłoszeń i na internetowej stronie parafialnej.

4. W sobotę (11 III) rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Odpustową św. Józefa, Oblubieńca NMP.

5. W sklepiku AK są do nabycia „Wielkanocne Paschaliki” w cenie 10 zł. i miód w cenie 10 zł. Na stoliku pod chórem znajdują się „Skarbonki Wielkopostne” dla dzieci. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej na pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom.

6. W zakrystii jest lista na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które odbędzie się w Sanoku w dniach 14-16 kwietnia 2023 (od piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego). Koszt udziału wynosi 50 zł. od uczestnika. Zapisy do 18 marca 2023 r.

7. We środę (08.03. 2023 r.) Komendanci Straży Grobowej, Panowie: Mirosław Sienkiel i Kacper Chmura zapraszają wszystkich członków na spotkanie na godz. 1830, na parkingu przy kościele. Zapraszani są również chętni, chłopcy i dziewczyny, którzy chcą pełnić służbę przy Bożym Grobie.

8. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali i ubierali kościół oraz złożyli ofiarę 160 zł. na wystrój świąteczny kościoła. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 800 zapraszam Rodziny: JUCHA MONIKA, WILK TADEUSZ, KOTLIŃSKA ZOFIA, WILK ANNA, KOTLIŃSKA ALICJA, HOŁYSZ EMILIA, GOŃ AGNIESZKA, PAŁCZYŃSKA ANNA, WOJTASZEK JOANNA.

9. W dniu dzisiejszym w Sali Gimnastycznej przy naszej Szkole Podstawowej w Rozborzu w godz. od 16.00. do 19.00. Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich organizują „PIKNIK CHARYTATYWNY” połączony ze zbiórką ofiar na pomoc dla chorego FRANIA. W programie różne atrakcje. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

10. Intencje w tym tygodniu: 06.03.- 12.03. 2023 r.

Poniedziałek (06.03.) – godz. 700 – 1) +Anna, Michał Ochyra

2) ++Maria, Bronisław Maternowscy (greg. 6)

godz. 1700 – +Zofia Słoma – od Córki Danuty z Rodziną

Wtorek (07.03.) – godz. 700 – 1) Dziękczynna za otrzymane łaski i zdrowie

2) ++Maria, Bronisław Maternowscy (greg. 7)

godz. 1700 – +Zofia Słoma – od Syna Mariana z Rodziną

Środa (08.03.): godz. 700 – 1) +Zbigniew Grygar – od Rodziny Półtorak

2) ++Maria, Bronisław Maternowscy (greg. 8)

godz. 1700 – +Zofia Słoma – od Wnuka Marka z Rodziną

Czwartek (09.03.)godz. 700 – 1) +Janina Kowalska – od Rodziny Kulpa

2) ++Maria, Bronisław Maternowscy (greg. 9)

godz. 1700 – +Zofia Słoma – od Wnuka Tomasza z Rodziną

Piątek (10.03.) – godz. 700 – 1) +Justyna Chlebuś – od Jacka Piątka z Rodziną

2) ++Maria, Bronisław Maternowscy (greg. 10)

godz. 1700 – +Zofia Słoma – od Wnuczki Agnieszki z Rodziną

Sobota (11.03.) godz. 700 – 1) +Stanisław Olejarz – od Żony Stefanii

2) ++Maria, Bronisław Maternowscy (greg. 11)

godz. 1700 – +Zofia Słoma – od Danuty z Rodziną

CHRZEST (na Mszy Św.): Zuzanna Antonina Kuźniar

3 Niedziela Wielkiego Postu (12.03. 2023 r.)

godz. 800 – 1) Za Parafian

2) ++Maria, Bronisław Maternowscy (greg. 12)

godz. 1100 – O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Stanisława Śliwy i całej Rodziny

godz. 1600 – +Zofia Słoma – od Sąsiadów