Niedziela Palmowa 02.04. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA RZYM. KAT.

P.W.  MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W ROZBORZU

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – NIEDZIELA PALMOWA

02 KWIETNIA 2023 r.

 1. Dziś Niedziela Palmowa, Niedziela Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. poświęcenie Palm. Uroczyste poświęcenie przed kościołem z procesją odbędzie się na SUMIE. Po Prymarii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Zmiana Tajemnic Różańcowych. Jest to dzień   18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, który odszedł do Domu Ojca w Watykanie 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37. Módlmy się za Jego przyczyną, łącząc się duchowo z Marszami broniącymi świętości naszego papieża i koncertami na jego cześć.
 2. Spowiedź Wielkanocna będzie we wtorek (04.04. 2023 r.), w godz. od 1400 – 1700, z przerwą od 1530 do 1600. Spowiedź i Komunia św. Wielkanocna dla Chorych z I Piątku i innych Chorych będzie w Wielki Piątek od godz. 800. Chorych spoza I Piątku proszę zapisać na listę w zakrystii.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Jest to zarazem I Czwartek i I Piątek Miesiąca. We Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 2300 według porządku podanego na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 4. Wielki Piątek – Adoracja od godz. 600. Droga krzyżowa o godz. 1500 z rozdaniem nagród dla dzieci. Nabożeństwo Wielkiego Piątku o godz. 1700, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do godz. 2300 według planu podanego na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek pierwszy dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nowennę poprowadzi Akcja Katolicka i Pomocnicy Matki Kościoła w godzinie swojej adoracji.
 5. Wielka Sobota – Adoracja od godz. 600, według planu podanego na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny: w kościele o godz. 900 i godz. 1100. Od 930 – 1030 (poświęcenie w terenie u Państwa: Grunt, Sowiński, Panek). Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 1900.
 6. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 600, Suma o godz. 1100.
 7. W Niedzielę Miłosierdzia (16.04. b.r.) odbędzie się u nas w Rozborzu Gminna Parada Straży Grobowych, która rozpocznie się sumą o godz. 1100.
 8. PANOM: Mirosławowi Sienkiel, Kacprowi Chmura i Łukaszowi Stępak dziękuję za przygotowanie STRAŻY GROBOWEJ i ORKIESTRY. Panu Organiście oraz Pani: KARINIE CHMURZE dziękuję za przygotowanie  Scholki. Panom Kantorom: Józefowi Drzystek, Michałowi Kotlińskiemu, Stanisławowi Bukowy, Michałowi Kotlińskiemu i Wojciechowi Zielińskiemu, dziękuję za przygotowanie śpiewu Męki Pańskiej na Wielki Piątek.
 9. Państwu Annie i Józefowi Płocica, Annie Stępak, Barbarze Oleksiewicz, Iwonie i Julii Panek dziękuję za wykonanie Palm. Państwu: Bogusławie Maziarz, Urszuli Buczek, Wiktorowi Stępak i Józefowi Płocicy dziękuję za wykonanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Panu Bogusławowi Szytmie dziękuję za przygotowanie prezentacji o Janie Pawle II. Panom Markowi Hojło i Robertowi Wielgos oraz Sławomirowi Chlebuś dziękuję za prace przy remoncie schodów przy kościele. Panu Władysławowi Surmiak dziękuję za pewne prace na rzecz parafii. Panom Stanisławowi Hołysz i Mirosławowi Sienkiel dziękuję za ofiarowaną kiełbasę.
 10. W sklepiku AK są do nabycia „Paschaliki Wielkanocne” i „Miód” w cenie 10 zł. Paschaliki proszę przynieść na Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę, następnie zapalić podczas śniadania Wielkanocnego w waszych domach, a później zanieść na groby zmarłych.
 11. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościół oraz złożyli ofiarę zł. na kwiaty do Bożego Grobu. Na najbliższą środę po Mszy św. na godz. 1900 do sprzątania kościoła zapraszam następujące Rodziny: BOSAK ANNA, GRYCZMAN URSZULA, PIECZKO WŁADYSŁAWA, OGRYZEK KRYSTYNA, GWÓŹDŹ ALDONA, KRZYWONOS AGATA, LIS TERESA, LISZTOŃ TERESA; MACHALSKA STEFANIA, PELC RENATA, SZPYTMA STEFANIA, SURMIAK BOŻENA, STRUS MAGDALENA, HAŁADYJ ANNA, STEMPAK JANINA, ŻABA IWONA.
 12. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Sebastian Marcin LIS, s. Piotra i Krystyny Łukaszczuk, stanu wolnego, zam. Rozbórz 367, 37-200 Przeworsk, z naszej parafii i Paulina Magdalena HARPULA, c. Piotra i Marty Bawoł, stanu wolnego, Pawłosiów 27 A, 37-500 Jarosław, par. p.w. Niepokalanego Serca NMP . Zapowiedź I. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić Urząd Parafialny.

13. Intencje w tym tygodniu: 03.04.- 09.04. 2023  r.)

PONIEDZIAŁEK (03.04.) – godz. 700 – +Zofia Słoma – od Zakładu Pogrzebowego Pana Tomasza Krzana

            godz. 1700 – +Edward Krupa – od Córki Anety z Rodziną

WTOREK (04.04.) – godz. 700 – 1) +Adam Jarosz (1 rocz.)

            2) +Józef Wilk – od Zakładu Pogrzebowego Pana Tomasza Krzana

godz. 1700 – +Edward Krupa – od Syna Mateusza z Rodziną

ŚRODA (05.04.) –  godz. 700 – +Józef Wilk – od Rodziny Romańczak

            godz. 1700 –  +Edward Krupa – od Syna Jacka z Żoną

WIELKI CZWARTEK (06.04.) – godz. 1800 1) ++Stanisław, Teresa, Tadeusz Panek

            2) +Józef Wilk – od Rodziny Skalskich      

WIELKI PIĄTEK (07.04.) – godz. 1700 – LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU

WIELKA SOBOTA (08.04.) – godz. 19001)  O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie z racji Urodzin dla Milana (4 rocz.) i Blanki (1 rocz.) Jachimowicz

2) +Józef Wilk – od Chrześniaka Mariusza z Rodziną

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (09.04. 2023 r.)

            godz. 600 –       1) Za parafian

            2) W intencji Straży Grobowej i Orkiestry i ich Rodzin – o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie

godz. 1100 –   1) Za parafian (z 2 IV)

            2) +Adam Jarosz – od Córek