PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 10.04. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA RZYM. KAT.

P.W.  MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W ROZBORZU

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

10.04. 2023 r.

1. Przez cały tydzień świętujemy Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, tzw. „Biały Tydzień”. Od wtorku Msze Św. wieczorne będą o godz. 18.00.

2. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Msze święte o godz. 800, 1100 i 1600. O godz. 1030Nowenna do Św. Andrzeja Boboli. O godzinie 1530 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Dzieci złożą swoje skarbonki wielkopostne. W Niedzielę Miłosierdzia (16.04. b.r.) odbędzie się u nas w Rozborzu Gminna Parada Straży Grobowych, która rozpocznie się sumą o godz. 1100, po której nastąpi przemarsz na stadion, gdzie odbędą się pokazy musztr paradnych.

3. Przez cały tydzień pół godziny przed Mszą św. wieczorną Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Pomocników Matki Kościoła i Akcję Katolicką. We wtorek kwadrans przed Mszą św. wieczorną Nowenna do św. Antoniego, po Mszy Św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi. We środęNowenny do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.

4. Bierzmowanie Młodzieży klas VIII odbędzie się dnia 23 kwietnia 2023 r. w Parafii Chrystusa Króla w Przeworsku o godz. 11.30. Sakramentu udzieli J.E. Abp Adam Szal, Metropolita Przemyski. Spotkanie dla młodzieży z ks. Dziekanem i próba w piątek o godz. 1700.

4. Dziękuję Wam wszystkim za udział w adoracjach i modlitwach Triduum Paschalnego oraz tym, którzy pomogli nam w przeżywaniu uroczystości paschalnych. Szczególnie dziękuję: Scholi, Straży Grobowej i Orkiestrze, Panom Mirosławowi Sienkiel, Kacprowi Chmurze i Łukaszowi Stempak, Panu Kościelnemu, Pani Karinie Chmurze i Panu Organiście, Panu Tadeuszowi Uberman oraz wszystkim Kantorom, Lektorom i Ministrantom. Panu Stanisławowi Hołysz dziękuję za użyczenie samochodu do poświęcenia pokarmów w terenie. Bóg zapłać Wam wszystkim za ofiary złożonego przy poświęceniu pokarmów.

5. Pani Gospodyni Marii Hojło i Pani Barbarze Mrugała dziękuję za przygotowanie i podawanie posiłku dla spowiedników. Panom Markowi Hojło, Robertowi Wielgos, Jackowi Postrach oraz Sławomirowi Chlebuś dziękuję za prace przy remoncie schodów przy kościele.

6. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały na święta kościół oraz złożyły ofiarę 300 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 800 do sprzątania zapraszam następujące Rodziny: FLEJSZAR BARBARA, SIENIKIEL JADWIGA, FLEJSZAR MAŁGORZATA, KOŚCIELNIAK MARTA, LOREŃCZAK JOLANTA, ŻABA BOGUMIŁA, SIENKIEL ZOFIA.

7. Dziękuję za ofiary jakie złożyliście ostatnio na rzecz parafii: na ogrzewanie kościoła – 3 428 zł. i na tacę inwestycyjną – 3 503 zł. Bóg zapłać!

8. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Sebastian Marcin LIS, s. Piotra i Krystyny Łukaszczuk, stanu wolnego, zam. Rozbórz 367, 37-200 Przeworsk, z naszej parafii i Paulina Magdalena HARPULA, c. Piotra i Marty Bawoł, stanu wolnego, Pawłosiów 27 A, 37-500 Jarosław, par. p.w. Niepokalanego Serca NMP. Zapowiedź II. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić Urząd Parafialny.

9. Straż Grobowa składa podziękowania: – Mieszkańcom Wsi Rozbórz za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary; – Panu Mieczysławowi Słomie za ofiarę 2 000 zł.; – Panu Mirosławowi Maciołek za ofiarę 500 zł. Panu Bartłomiejowi Kiper dziękuję za prowadzenie orkiestry, którą zapraszamy na przyszły rok. Wszystkim Bóg zapłać!

10. Intencje w tym tygodniu (10.04. – 16. 04 2023 r.) :

Poniedziałek Wielkanocny(10.04.)

godz. 800 ++Jan Słomiany, +Jan Jedynak

godz. 11001) Dziękczynna za łaski z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Rodziny Hołyszów

2)  +Zmarłych Członków Straży Grobowej i Orkiestry

Wtorek (11.04.) – godz. 700 – +Józef Wilk – od Braci z Róży Św. Dominika

godz. 1800 – +Edward Krupa – od Krystyny i Adama Powroźnik z Rodziną

Środa (12.04.)godz. 700 – +Józef Wilk – od Rodzin Wojciechowskich i Pędzińskich

godz. 1800 – +Edward Krupa – od Wnuka Dawida

Czwartek (13.04.) – godz. 700 – +Edward Krupa – od Rodziny Bechtów

godz. 1800 – +Zofia Słoma – od Rodziny Reniów z Ożańska

Piątek (14.04.) –  godz. 700 – 1) W Intencji Chorych odwiedzonych w I Pątek Miesiąca i z Komunią świąteczną oraz ich Rodzin – o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie

          2) +Edward Krupa – od Kuzynki Emilii Lasek

godz. 1800 – +Zofia Słoma – od Rodziny Krynickich

Sobota (15.04.) godz. 700 – 1) +Teresa Śliwa – od Siostry Stefanii

2)  +Zofia Słoma – od Rodziny Śliwów

godz. 1800 – +Edward Krupa – od Wnuka Huberta

Niedziela  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (16.04. 2023 r.)

godz. 8001) Za Parafian

2)  +Edward Krupa – od Prezesa Zarządu Gospodarki Komunalnej Pana Andrzeja Byrwy

godz. 1100 – O błog. Boże i opiekę Maryi dla Straży Grobowych Gminy Przeworsk – od Wójta Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury

           CHRZEST (na sumie): Adam Marek JEDYNAK

godz. 1300 – ŚLUB: Gabriela Maria RUPAR i Patryk Piotr PĄCZKA

godz. 1600  +Józef Wilk – od Chrześnicy Barbary z Rodziną