13 Niedziela Zwykła 02.07. 2023 r.

13 Niedziela Zwykła 02.07. 2023 r.

1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. O godz. 1530 Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1600 Msza św. recytowana. Taca dzisiejsza przeznaczona na przygotowania związane z beatyfikacją Rodziny Ulmów.
  2. We wtorek o godz. 1745 Nowenna do św. Antoniego, a po Mszy św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi. We środę Nowenny do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek (3 VII) – Święto Św. Tomasza Apostoła; czwartek (06 VII) – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; sobota (08 VII) – wsp. św. Jana z Dukli, prezbitera, patrona naszej Archidiecezji.
  4. W tym tygodniu I Czwartek i I Piątek Miesiąca ze swoimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek od godz. 1630 i codziennie pół godziny przed Mszą św. Odwiedziny Chorych w piątek od godz. 800.
  5. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Kupujemy sami na stoliku pod chórem.
  6. W zakrystii znajduje się lista na Pielgrzymkę do Markowej  na Beatyfikację. Zapisy do dnia 23 lipca br. Będzie autokar z Dekanatu.
  7. Dziękuję dwom Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół oraz złożyły ofiarę 60 zł. na kwiaty. Na najbliższą sobotę na godz. 800 do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: KULPA BARBARA, HAWRYSZKO DOROTA, SURMIAK BARBARA, DARZYCKA STEFANIA, JUCHA DOROTA, CZERWONKA KRYSTYNA, JAROSZ ELŻBIETA.
  8. Panu Tomaszowi Półtorak dziękuję za skoszenie trawy na placu kościelnym. Panom Wiktorowi Stępak i Marianowi Panek dziękuję za darmowe zamontowanie bram ogrodzenia kościoła, a Panom Dariuszowi Kopeć i Mieczysławowi Chlebuś za pomoc w Montażu. Panu Mirosławowi Maciołek za ich przywiezienie od malowania, a Firmie „Kolbruk” i Panom Grzegorzowi Motyka i i Kazimierzowi Jucha za promocyjne  piaskowanie i malowanie.
  9. ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Łukasz Krzysztof CZOPOR, s. Grzegorza i Doroty Elżbiety Hejnosz, zam. Rozbórz 366, z naszej parafii, stanu wolnego i Sylwia Teresa RUCHAŁA, c. Janusza Jana i Grażyny Katarzyny Kula, zam. Rozbórz 366, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź II. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić Urząd Parafialny.

10. GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Przeworsku informuje, iż w dniu 06 lipca tj. najbliższy czwartek, odbędzie się dystrybucja żywności – dla osób, które zostały zakwalifikowane przez GOPS. Proszę zgłaszać się od godz. 9:00. do 11:00. w REMIZIE OSP W ROZBORZU.

11. Intencje w tym tygodniu (03.07. – 09.07. 2023 r.):

Poniedziałek (03.07.) – godz. 700 +Adam Jarosz – od Pracowników Gospodarki Komunalnej przy Gminie Przeworsk

godz. 1800+Tadeusz Sobczak – od Zarządu i Kolegów z pracy Syna Pawła

Wtorek (04.07.)    – godz. 700 +Adam Jarosz – od Żony

godz. 1800+Tadeusz Sobczak – od Kolegi Daniela

Środa (05.07.) – godz. 700 +Adam Jarosz – od Żony

godz. 1800+Tadeusz Sobczak – od Syna Mateusza i Krystyny Stępak

Czwartek (06.07.)godz. 700 +Tadeusz Sobczak – od Krystyny Gwóźdź z Ubieszyna

godz. 1800+Zbigniew Lech – od Izabeli Turek z Rodziną

Piątek (07.07.) – godz. 700 1) W intencji Chorych odwiedzanych w I Piątki Miesiąca i ich Rodzin – o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie

2)+Adam Jarosz – od Kolegów i Koleżanek Córki Karoliny z Liceum

godz. 1800+Tadeusz Sobczak – od Doroty i Wiesława Stępak

Sobota (08.07.) – godz. 700 1) +Helena Wojnar – od Koleżanek Anny i Krystyny

2) +Adam Jarosz – od Akcji Katolickiej

godz. 1700 – CHRZEST: Marcel Antoni BURY

godz. 1800 +Tadeusz Sobczak – od Rodziny Żuków

14 NIEDZIELA ZWYKŁA (09.07. 2023 r.)

godz. 800 +Bronisław Flejszar (14 rocz.)

godz. 1100 Za parafian

godz. 1600+Adam Jarosz – od Zbigniewa Hałajko z Rodziną