18 NIEDZIELA: ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO 06.08. 2023 r.

18 NIEDZIELA: ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

06.08. 2023 r.

1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca (Niedziela Adoracyjna). Po Mszy św. o godz. 800 Zmiana Tajemnic Różańcowych. Taca jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

2. We wtorek o godz. 1745 Nowenna do św. Antoniego, a po Mszy św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi. We środę Nowenny do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: wtorek (8 VIII) – Wsp. św. Dominika; środa (9 VIII) –  Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy; czwartek (10 VIII) – Święto św. Wawrzyńca; piątek (11 VIII)  – Wsp. św. Klary, sobota (12.VIII) – Wsp. Św. Joanny Franciszki de Chantal.

4. W najbliższą Niedzielę (13 VIII) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza święta o godz. 1600, a po niej procesja z figurą MB Fatimskiej i Różaniec. Kazania wygłosi i nabożeństwo poprowadzi Ks. Dariusz Pruchnicki, nasz były katecheta, przyszły proboszcz parafii p.w. Św. Piotra i Pawła w Medyce.

5. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższy piątek na godz. 1830 do sprzątania kościoła zapraszam następujące Rodziny: ŚWIĘS MONIKA, MOŁOŃ MAGDALENA, KLUZ JUSTYNA, ŁAPKA JOLANTA, KOTARBA JUSTYNA, RYZNAR ANNA, ROWIŃSKA AGNIESZKA, SŁOMA AGNIESZKA, JAKIELASZEK KATARZYNA, STOPA JOLANTA, WÓJTOWICZ ANETA.

6. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Kupujemy sami na stoliku pod chórem.

7. Panom Marianowi Panek, Robertowi Wielgos, Wiktorowi Stępak i Władysławowi Surmiak dziękuję za pewne prace gospodarcze przy ogrodzeniu. Paniom Annie Stępak, Annie Tworek i Stanisławie Rydzik dziękuję za prace przy plewieniu klombów przy kościele. Panom kierownikowi Stanisławowi Fraczek, Kazimierzowi Pusztuk i Mirosławowi Mucha oraz Paniom Genowefie Sławińskiej i Katarzynie Płoskoń dziękuję za skoszenie trawników przy kościele i plebani.

8. Starosta Przeworski Bogusław Urban i Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku zapraszają na wydarzenie pod nazwą „Stacja Kańczuga … z tradycją w nowoczesność”, które odbędzie się dnia 13 sierpnia (niedziela) o godz. 1200  na Dworcu w Kańczudze, ul. Kolejowa 6. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.

9. ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Łukasz ZIĘBA, s. Ryszarda i Elżbiety Adamek, zam. 37-222 Łopuszka Wielka 455, par. p.w. M.B. Królowej Polski, stanu wolnego i Natalia Karolina FORNAL, c. Zbigniewa Stanisława i Elżbiety Anny Balawender, zam. Rozbórz 500, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź I. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić Urząd Parafialny.

10. Intencje w tym tygodniu (07.08. – 13.08. 2023 r.):

Poniedziałek (07.08.) – godz. 700 – 1) +Adam Kulczycki (1 rocz.)

2) +Adam Jarosz – od Barbary Uberman z Rodziną

godz. 1800++Franciszek, Anna Stecko

Wtorek (08.08.) – godz. 700 – 1) Dziękczynna za 86 lat życie z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Janiny Wilk

2) +Anna Czerniecka – od Rodziny Wolf

godz. 1800 – +Adam Jarosz – od Stanisława Wilk z Rodziną

Środa (09.08.)godz. 700 – +Adam Jarosz – od Rodziny Maciołek

godz. 1800 – +Anna Czerniecka – od Córki Stanisławy z Rodziną

Czwartek (10.08.) – godz. 7001) W intencji Chorych odwiedzanych w I Piątek i ich Rodzin – o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie

2) +Adam Jarosz – od Sąsiada Jacka

godz. 1800+Anna Czerniecka – od Córki Zosi

Piątek (11.08.) –  godz. 700 – 1) +Rafał Chlebuś (21 rocz.)

2) +Adam Jarosz – od Barbary i Bogdana Walickich

godz. 1800 – +Anna Czerniecka – od Sióstr z Róży M.B. Różańcowej

Sobota (12.08.) godz. 700 – +Adam Jarosz – od Aleksandry i Grzegorza Stankiewicz z Rodziną

godz. 1400 – ŚLUB: Anna Bogusława JEDYNAK i Paweł Bogdan KOPKO

godz. 1800 – +Anna Czerniecka – od Sąsiadów

19 NIEDZIELA Zwykła – (13.08. 2023 r.)

godz. 800+Adam Jarosz – od Bartka Walickiego

godz. 1100Za Parafian

godz. 1600 – FATIMA  – 1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Julii Panek w 11 rocz. Urodzin

2) +Anna Czerniecka – od Sąsiadów