27 NIEDZIELA ZWYKŁA 08.10. 2023 r.

PARAFIA RZYM. KAT. P.W.  MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

W ROZBORZU

08.10. 2023 r.

1. W przyszła niedzielę obchodzić będziemy „XXIII Dzień Papieski” pod hasłem: „Jan Paweł II cywilizacja życia”.Zbiórka do puszek przeznaczona będzie na stypendia dla biednej młodzieży. Jest to zarazem dzień Wyborów Parlamentarnych i Referendum. Zachęcam do udziału i wypełnienia swoich obywatelskich uprawnień oraz wzięcia odpowiedzialności za Ojczyznę.
  2. Nabożeństwa Różańcowe w niedzielę o godz. 1530, a w tygodniu o godz. 1700. Róże Różańcowe i inne Grupy Parafialne zachęcam do prowadzenia Różańca. Lista i rozważania zw zakrystii.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: poniedziałek (09.10.) – wsp. błog. Wincentego Kadłubka; piątek (13.10.) – wsp. błog. Honorata Koźmińskiego; sobota (14.10.) – wsp. św. Małogorzaty Marii Alacoque.
  4. W piątek 13 X przeżywać będziemy ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. O godz. 1700 Msza św. z kazaniem i wprowadzeniem Relikwii błog. Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich Dzieci, a po niej procesja z figurą MB i Różaniec Fatimski. Kazanie wygłosi i Różaniec poprowadzi Ojciec Karol Kida z parafii p.w. Św. Barbary w Przeworska.Proszę zabrać świece.
  5. W tym tygodniu w piątek spotkanie dla uczniów klasy VI i VII SP w ramach przygotowań do bierzmowania. Spotkanie obejmuje uczestnictwo we Mszy św. i Nabożeństwie Fatimskim.
  6. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 730 zapraszam Rodziny: HOJŁO MARIA, SŁAWIŃSKA ALINA, WOJTAS AGATA, CHLEBUŚ EMILIA, KRUK BARBARA, MACIOŁEK KRYSTYNA, TELEGA ANNA, NOWAK TERESA.
  7. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 1600.
  8. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Kupujemy sami na stoliku pod chórem.
  9. W sklepiku Akcji Katolickiej są do nabycia kalendarze na Nowy Rok w cenie 3 zł. W zakrystii są do nabycia albumy błogosławionych Wiktorii, Józefa Ulmów i ich Dzieci w cenie 50 zł.
  10. Panu Krzysztofowi Pałys dziękuję za skoszenie trawy przy kościele i plebani.
  11. Intencje w tym tygodniu (09.10. – 15.10. 2023 r.):

Poniedziałek (09.10.)– godz.700– 1) O błogosławieństwo Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Pan Ordynatora dr Jacka Krzanowskiego i wszystkich Pracowników Oddziału Hematologii Szpitala w Brzozowie i ich Rodzin

2) +Adam Jarosz – od 2 Baterii przeciwlotniczej z 21. Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej  Jarosław

godz. 1730 – +Łukasz Chlebuś – od Żony i Syna

Wtorek (10.10.) – godz. 700 – +Adam Jarosz – od 2 Baterii przeciwlotniczej z 21. Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej  Jarosław

2) +Jerzy Maciołek (2 miesiąc po śmierci) – odprawiona będzie poza parafią

godz. 1730 – +Łukasz Chlebuś – od Wychowawczyni z Liceum

Środa (11.10.) – godz. 700 – 1) W intencji Chorych odwiedzanych w I Piątki Miesiąca i ich Rodzin – o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie

2) +Adam Jarosz – od 2 Baterii przeciwlotniczej z 21. Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej Jarosław

godz. 1730 – +Jan Maziarz (14 rocz.)

Czwartek (12.10.) – godz. 7001) +Łukasz Chlebuś – od Rodziny Jurkiewicz

2) +Henryk Golba – od Rodziny Marcińczak

godz. 1730+Adam Jarosz – od Haliny i Stanisława Jarosz z Grodziska

Piątek (13.10.) FATIMA  godz. 700 – +Adam Jarosz – od Ewy i Andrzeja Zwolińskich z Jasła

godz. 1700 – 1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Sióstr z Róży M.B. Fatimskiej i ich                                                Rodzin

2) ++Łukasz Chlebuś, +Józef Basiak, +Rodzice, +Bracia

Sobota (14.10.) godz. 700 – 1) +Adam Jarosz – od Marty i Ryszarda Pelic z Rodziną

2) ++Kazimierz, Jan, Stanisław Tarocińscy

godz. 1730 – ) +Łukasz Chlebuś – od Mamy i Babci

28 NIEDZIELA ZWYKŁA (15.10. 2023 r.)

godz. 8001) Za parafian

2) +Adam Jarosz – od Magdaleny i Mieczysława Pelic z Rodziną