30 NIEDZIELA ZWYKŁA ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 29.10. 2023 r.

P.W. MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W ROZBORZU

ROCZNICA POŚWIECENIA WŁASNEGO KOSCIOŁA

29.10. 2023 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Rocznicę Poświęcenia własnego Kościoła. Dziękujmy Bogu za nasz Dom Modlitwy, w którym przebywa, a także za ludzi, którzy go wybudowali.

2. W naszej Archidiecezji od jutra 30 października rozpocznie się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich siedmiorgiem Dzieci. Odbywa się ono w ramach Dekanatów. W naszym Dekanacie Przeworsk II w parafii p.w. Chrystusa Króla w Przeworsku dnia 4 listopada (sobota). Program uroczystości: godz. 17.00 – Konferencja tematyczna związana z rodziną Błogosławionych Ulmów i troską o pokoleniowy przekaz wiary w rodzinach; godz. 17.30 – Nabożeństwo różańcowe w intencji rodzin; godzina 18.00 – Msza święta pod przewodnictwem Abpa Adama Szala z przekazaniem relikwii do parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przedstawicieli parafii dekanatu.

3. We wtorek o godz. 1645 Nowenna do św. Antoniego, a Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi. W tym dniu będzie ostatnie NabożeństwoPaździernikowe i Konkurs Różańcowy. Proszę, aby te dzieci, które uczęszczały codziennie na Różaniec, przyniosły plansze z wklejonymi obrazkami oraz karteczki z imieniem i nazwiskiem (losy). We środę po Mszy Św. porannej Nowenny do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: We środę (1 XI) Uroczystość Wszystkich Świętych. U nas w Rozborzu dwie Msze święte, o godz. 800 i 1100. Po sumie PROCESJA i RÓŻANIEC WYPOMINKOWY oraz specjalne modlitwy za zmarłych przy pięciu stacjach na cmentarzu. Przez cały listopad Msza św. o godz. 1700, a po niej Różaniec Wypominkowy za zmarłych. Różaniec w niedzielę o godz. 1530. Msze św. za zmarłych polecanych w Wypominkach będą odprawione: 01. XI, godz. 1100; 02. XI, godz. 700; 07 XI, godz. 700; 11. XI, godz. 700; 14 XI, godz. 700, 17 XI, godz. 700,  21 XI, godz. 700, 28 XI, godz. 700, 30 XI, godz. 700. Na stoliku pod chórem są wystawione kartki na Wypominki, proszę je wrzucać po wypełnieniu do skrzynki pod chórem. Przez cały listopad po Mszy św. będzie odmawiany Różaniec Wypominkowy za zmarłych. .

5.  We czwartek (02.11.) Dzień Zaduszny: WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Msze święte w tym dniu: o godz. 700, 1000 i 1700. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych we wtorek od godz. 1600 oraz w pozostałe dni pół godziny przed Mszą św. Jest to zarazem Spowiedź Pierwszopiątkowa. Spowiedź także w piątek od godz. 1600. Odwiedziny chorych z racji I Piątku w piątek od godz. 800. W dniach 0d 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych (stan łaski uświęcającej, komunia święta, nawiedzenie cmentarza, Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolna modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca świętego).

6. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Kupujemy sami na stoliku pod chórem. W sklepiku Akcji Katolickiej są do nabycia kalendarze na Nowy Rok w cenie 3 zł. W zakrystii są do nabycia albumy błogosławionych Wiktorii, Józefa Ulmów i ich Dzieci w cenie 50 zł. oraz Kalendarz Rolników w cenie 40 zł.

7. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały kościół. Na najbliższy piątek na godz. 1800 do sprzątania kościoła zapraszam następujące Rodziny: OCHYRA ANNA, UBERMAN BARBARA, WÓJTOWICZ ANETA, FORNAL TERESA, JEDYNAK URSZULA, TWOREK ANNA, KOBYLARZ LUCYNA, KOBYLARZ ELŻBIETA, JAROSZ MARIA.

8. Zbiórka Ministrantów sobotę o godz. 1600.

9. Dziękuję Panu Stanisławowi Hołysz za zorganizowanie i zasponsorowanie drzewek i krzewów oraz kamyka na klomby przy kościele i plebani oraz wykonanie tych prac. Koszt inwestycji to kilka tys. zł. Pracowali przy tym: Panowie: Stanisław Hołysz, jego pracownik Piotr Górski oraz Panie z Grodziska Nowego: Janina Petranik, Renata Rączka i Agnieszka Matuszek. Panom Bogusławowi Szpytmie i Bogusławowi Wronie dziękuję za prace przy elektryce na plebani, a Panom Stanisławowi i Władysławowi Surmiak oraz Marianowi Panek dziękuję za pewne prace gospodarcze. Wszystkim wielkie Bóg zapłać!

10. Intencje w tym tygodniu (30.10. – 05.11. 2023 r.):

Poniedziałek (30.10.) – godz. 700– 1) ++Zofia, Stanisław Mastalerz

2) +Adam Jarosz – od Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Przeworsk

godz. 1730 – +Łukasz Chlebuś – od Kuzyna Piotra z Rodzina

Wtorek (31.10.) – godz. 7001) +Henryk Golba – od Bratanicy Agaty z Rodziną

2) +Adam Jarosz – od Sołtysa i Radnych z Zarzecza

godz. 1730+Łukasz Chlebuś – od Kuzynki Oli

Środa (01.11.) : UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

2) ++Zmarłych z Rodzin Stecko i Maciołek

godz. 1100++Zmarłych polecanych w Wypominkach

Czwartek (02.11.): WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH –                                                    DZIEŃ ZADUSZNY

godz. 7001) ++Zmarłych polecanych w Wypominkach

2) ++Maria (11 rocz.), Antoni Basiak

godz. 1000++ Stanisław, Teresa, Ryszard Koba, ++Rodzice z obu Stron

godz. 1700++ Julia, Władysław Stęchły, ++Rodzice z obu Stron

Piątek (03.11.) – godz. 7001) +Jan Pustelny – od Władysława z Rodziną

2) ++Zofia, Stanisław, Elżbieta Stecko

godz. 1700++Zmarłe Siostry z Róży M.B. Fatimskiej

Sobota (04.11.) – godz. 7001) +Henryk Golba – od Brata Mariana z Żoną

2) +Łukasz Chlebuś – od Kuzyna Bartka

godz. 1700+Adam Jarosz – od Małgorzaty i Wiesława Bukowskich

31 NIEDZIELA Zwykła (05.11. 2023 r.)

godz. 8001) Za parafian

2) ++Maria, Bronisław Maternowscy (3 rocz.)

godz. 1100+Stanisław Śliwa, ++Rodzice z obu Stron

godz. 1600+Adam Jarosz – od Koleżanek: Małgosi, Krystyny i Kazimiery