4 NIEDZIELA ADWENTU- WIGILIA 24.12. 2023 r.

4 NIEDZIELA ADWENTU- WIGILIA

24.12. 2023 r.

1. Dzisiaj Msze święte tylko przed południem. Nie będzie Nieszporów, ani Mszy świętej o 1600. W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia zbiega się z 4 Niedzielą Adwentu. Mimo to warto zachować tradycyjny, wigilijny post. Wigilia jest wyjątkową okazją do pojednania w naszych rodzinach, domach sąsiedztwie. Jest to czas szczególnej pamięci o ludziach biednych i samotnych. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech Wigilijnej Wieczerzy towarzyszy modlitwa, lektura Pisma św., śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy wtedy alkoholu. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę o godz. 2400. ) O godz. 2330 przed Pasterką Schola poprowadzi program słowno-muzyczny: „Adoracja przy Żłóbku”. Serdecznie zapraszam do udziału w tej modlitwie. W Uroczystość Bożego Narodzenia i w Święto św. Szczepana dwie Msze św.: o godz. 800 i 1100.
  2. W Święto św. Szczepana błogosławieństwo owsa, w Święto św. Jana błogosławieństwo wina, w Święto św. Młodzianków błogosławieństwo dzieci. We wtorek kwadrans przed Prymarią Nowenna do św. Antoniego, a o godz.1030 Różaniec do 7 Boleści Maryi. We środę po Mszy Św. wieczornej Nowenny do MB Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa.
  3. Dzisiaj Imieniny Ks. Abp Adama Szala, polecajmy go w naszych modlitwach.
  4. W niedzielę 31 grudnia zakończenie Roku Pańskiego 2023 r. O godz. 1600 Msza święta z podsumowaniem Starego Roku i Nieszporami oraz dziękczynne „Te Deum”. W liturgii Kościoła wspominamy św. Sylwestra, papieża. Wszyscy mamy, za co Bogu dziękować, ale i za co przepraszać.
  5. Dziękuję Wszystkim, którzy pracowali przy wykonaniu Szopki, postawieniu Choinek i wystroju kościoła na święta, a były to następujące osoby: Anna, Wiktor i Robert Stępak, Marian, Iwona i Julia Panek, Natalia Żaba, Dariusz Kopeć, Bogusław Szpytma, Marian Golba, Lesław Marcińczak, Tomasz Krajnik, Józef Płocica! Wszystkim wielkie Bóg zapłać! Pani Janinie Sławińskiej i Jackowi Lasek dziękuję za ofiarowanie choinek do kościoła i na plebanię.
  6. Pani Zofii Wikiera dziękuję za przygotowanie posiłku dla spowiedników. Pani Janinie Słoma i Teresie Półtorak dziękuję za ofiarowane ciasto.
  7. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższy piątek na godz. 1730 do sprzątania kościoła zapraszam następujące Rodziny: BOSAK ANNA, GRYCZMAN URSZULA, PIECZKO WŁADYSŁAWA, OGRYZEK KRYSTYNA, GWÓŹDŹ ALDONA, KRZYWONOS AGATA, LIS TERESA, LISZTOŃ TERESA.
  8. We ŚRODĘ rozpocznę Wizytę Duszpasterską (Kolędę) od Rodzin Janusz w stronę kolei i następnie domy w stronę Ujeznej do rodziny Dziedziak. Następne dni od Rodziny Darzyckich w stronę Mirocina. Kolęda od środy do soboty od godz. 900 do godz. 2000.
  9. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Akcja Katolicka rozprowadza świece Caritasu na stół Wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” po 10 zł. Świeca umieszczona na WIGILIJNYM STOLE będzie czytelnym znakiem, że rodzina jest gotowa przyjąć Chrystusa obecnego w każdym potrzebującym człowieku. Rodziny, które nie otrzymały OPŁATKA mogą go jeszcze odebrać w zakrystii u Pana Kościelnego.
  10. Panu Staroście Bogusławowi Urban, Panu Wójtowi Danielowi Krawiec i Panu Sołtysowi Mieczysławowi Chlebuś dziękuję w imieniu nas wszystkich za położenie nowej nawierzchni na naszej rozborskiej drodze.
  11. Ochotnicza Straż Pożarna w Rozborzu dziękuje Mieszkańcom Rozborza za złożone datki w dniu 17.12. 2023 r. dla Dawida Rzepy z Chałupek. Zebrano kwotę 2 853 zł, 74 gr. Bóg zapłać!
  12. Intencje w tym tygodniu: (25 -31.12. 2023 r.)

Poniedziałek (25.12.) – BOŻE NARODZENIE

PASTERKA: godz. 24001) Za parafian

2) +Adam Kulczycki z racji Imienin

godz. 800+Lucyna Portas (greg. 25)