2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02. 2024 r.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02. 2024 r.

1. Za tydzień I Niedziela Miesiąca. Po Prymarii Zmiana Tajemnic Różańcowych. W niedziele WP o godz. 730 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej. W piątki WP Droga Krzyżowa o godz. 1630, a w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 1530. Po Gorzkich Żalach Msza św. recytowana o godz. 1600. Ofiara z Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za odprawienie tych nabożeństw można zyskać Odpust Zupełny. Poszczególne stany i grupy kościelne zachęcam do prowadzenia rozważań Drogi Krzyżowej. Część dzisiejszej Tacy będzie przeznaczona na pomoc Misjom, tzw. AD GENTES.
  2. Rekolekcje Parafialne odbędą się w dniach 15-17 i 19 marca 2024 r. (piątek, sobota, niedziela, wtorek). Rekolekcje  Wielkopostne dla uczniów Zespołu Szkół w Rozborzu odbędą się w dniach 18-19 marca 2024 r. (poniedziałek, wtorek). Program będzie umieszczony na tablicy głoszeń. Rekolekcje poprowadzi Ks. Maciej Ruszel, wikariusz w parafii p.w. Bożego Ciała (Kolegiata) w Jarosławiu. Spowiedź przedświąteczna będzie u nas w Wielką Środę (27 marca 2024 r.) w godz. od 1500 – do 1700, z przerwą od godz. 1530 – do 1600.
  3. We wtorek kwadrans przed Mszą św. Nowenna do św. Antoniego, po Mszy św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi, a we środę po Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
  4. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny. Kupujemy sami na stoliku pod chórem.
  5. W tym tygodniu I Piątek i I Sobota Miesiąca z właściwymi nabożeństwami. Spowiedź w piątek od godz. 1530 i codziennie pół godz. przed Mszą św.. Odwiedziny Chorych w Piątek od godz. 800.
  6. W sklepiku AK są do nabycia „Wielkanocne Paschaliki” w cenie 10 zł. Na stoliku pod chórem znajdują się „Skarbonki Wielkopostne”. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej na pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom.
  7. W Zakrystii jest lista na SMAP Łańcucie. Koszt 90 zł.  od osoby + opłata za AUTOKAR). Zapisy do dnia 3 MARCA.
  8. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali i ubierali świątynię oraz złożyli ofiarę 100 zł. na świąteczny wystrój kościoła. Na najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: SZCZEPANKIEWICZ ANNA, KRAŚNIK ANNA, STĘPAK MARIA, FORNAL JANINA, DĄBROWA EWELINA, KOWAL MONIKA, CHLEBUŚ TADEUSZ.
  9. Komendanci Straży Grobowej, Panowie Mirosław Sienkiel i Kacper Chmura zapraszają wszystkich członków na próbę we wtorek (27.02. 2024 r.) na godz. 1800, na parkingu przy kościele. Zapraszani są również chętni, którzy chcą pełnić służbę przy Bożym Grobie.
  10. Ojcu Gwardianowi Erwinowi Ceklarz dziękuję za pomoc duszpasterską w naszej parafii. Bóg zapłać!
  11. Intencje w tym tygodniu: (26.02. – 04. 03. 2024 r.)

Poniedziałek (26.02.)godz. 700 – +Justyna Chlebuś – od Chrześnicy Katarzyny Wołowiec

godz. 1700 – +Stanisław Olejarz – od – od Janusza Całki z Rodziną

Wtorek (27.02.)    – godz. 700 – +Stanisław Olejarz – od Siostry Emilii z Rodziną

godz. 1700 – +Justyna Chlebuś – od Koleżanek i Wychowawcy ze SP z Rozborza

Środa (28.02.)godz. 700 – +Justyna Chlebuś – od Barbary Oleksiewicz z Rodziną

godz. 1700 – +Stanisław Olejarz – od Tadeusza Krawiec z Rodziną

Czwartek (01.03.) – godz. 700 – +Stanisław Olejarz – od Rodzin: Marszałek, Portas, Pelc

godz. 1700 – +Justyna Chlebuś – od Marka i Moniki z Rodziną

Piątek (02.03.) godz. 700 – +Justyna Chlebuś – od Rodziny Sroków z Kostkowa

godz. 1700 – +Stanisław Olejarz – od Rodzin: Marszałek, Portas, Pelc

Sobota (03.03.)godz. 700 – +Justyna Chlebuś – od Koleżanki Doroty

godz. 1700 – +Stanisław Olejarz – od Rodzin Sławińskich i Panek

3 Niedziela Wielkiego Postu (04.03. 2024 r.)

godz. 800+Stanisław Olejarz – od Barbary Oleksiewicz z Rodziną

godz. 1100Za Parafian

godz. 1600  – +Justyna Chlebuś – od Dyrekcji i Pracowników Powiatowego Urzędu Pracy z Przeworska