5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03. 2024 r.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03. 2024 r.

1. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.
  2. W niedziele WP o godz. 730 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej. W piątki WP Droga Krzyżowa o godz. 1630 , a w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 1530. Po Gorzkich Żalach Msza św. recytowana o godz. 1600. Ofiara z Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. We wtorek (19.03.) Uroczystość Odpustowa ku czci św. Józefa, Oblubieńca, NMP. Rekolekcje Szkolne dla Dzieci i Młodzieży Naszej Szkoły odbędą się 18 i 19 marca (poniedziałek i wtorek). Program REKOLEKCJI znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Spowiedź przed Odpustem i spowiedź dla Uczniów naszej szkoły będzie w poniedziałek 18.03. 2024 r., w godz. od 1530-1630.
  4. We wtorek o godz. 1030 Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi, kwadrans przed Mszą św. wieczorną Nowenna do św. Antoniego, a we środę po Mszy św. wieczornej Nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa. W piątek (22.03.) o godz.1600 Nowenna do Św. Rity. Odpowiadając na prośbę Episkopatu Polski, od soboty rozpoczęliśmy Nowennę do Św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny. Nowenna dzisiaj o godz. 1030 w pozostałe dni pół godz. przed Mszą Św. wieczorną.
  5. We czwartek o godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Akcji Katolickiej połączona z modlitwą za Ojca Świętego biskupów i kapłanów.
  6. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Poświęcenie Palm na wszystkich Mszach św. Poświęcenie Uroczyste odbędzie się na Sumie.
  7. Zachęcamy do udziału w Marszu, który odbędzie się 23 marca (sobota) w Markowej pod hasłem: „Z Błogosławioną Rodziną Ulmów w obronie życia”. Program ramowy przedstawia się następująco: godz. 9.00 – Wyjście pielgrzymki w grupach z parkingu przy parafii św. Michała Archanioła w Łańcucie; godz. 11.30 – Konferencja tematycznie związana z ochroną życia poczętego; godz. 12.00 –  Markowa: Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, ks. bpa. Jana Wątroby.
  8. W sklepiku AK są do nabycia „Wielkanocne Paschaliki” w cenie 10 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej na pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Paschaliki należy zapalić na stole wielkanocnym i można je następnie zapalić na grobach naszych zmarłych.
  9. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali i ubierali kościół oraz złożyli ofiarę 70 zł. na wystrój świąteczny kościoła. Na najbliższy piątek do sprzątania kościoła na godz. 1800 zapraszam Rodziny: KULPA BARBARA, HAWRYSZKO DOROTA, SURMIAK BARBARA, DARZYCKA STEFANIA, JUCHA DOROTA, CZERWONKA KRYSTYNA, JAROSZ ELŻBIETA.
  10. Paniom Danucie Wilk i Annie Płocica dziękuję za wymianę osłonek na kaloryferach w kościele.
  11. Intencje w tym tygodniu: 18.03. – 24.03. 2024 r.

Poniedziałek (18.03.) – godz. 700+Wiesław  Kwiatkowski – od Andrzeja i Moniki Słoma z Rodziną

godz. 800 – W intencji Uczniów, Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników                                                               Zespołu Szkół w Rozborzu

godz. 1000 – W intencji Uczniów, Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników                                                             Zespołu Szkół w Rozborzu

godz. 1700 – ++Anna, Czesław, Piotr

Wtorek (19.03.) – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP

godz. 800 – 1) ++Tadeusz, Józefa Kraśnik

2) ++Józef Mroczka, Józef Jurek, Józef Warański

godz. 1100 – 1) Za parafian

2) ++Halina, Józef Hojło

godz. 1700 – +Józef Solak

Środa (20.03.): – godz. 700 – +Jan Ochyra – od Wnuka Mirosława

godz. 1700 –  +Wiesław  Kwiatkowski – od Walerii Wańczyckiej

Czwartek (21.03.)godz. 700 – +Wiesław  Kwiatkowski – od Zofii Słoma

godz. 1700 – +Jan Ochyra – od Syna Stanisława z Żoną

Piątek (22.03.) – godz. 700 – +Wiesław  Kwiatkowski – od Sąsiadów

godz. 1700 –  +Zbigniew Hołub – od Syna Łukasza z Rodziną

Sobota (23.03.) – godz. 700 – +Wiesław  Kwiatkowski – od Zakładu Pogrzebowego Pana Tomasza Krzana

godz. 1700 – +Jan Ochyra – od Wnuczki Joanny

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – NIEDZIELA PALMOWA (24.03. 2024 r.)

godz. 800 – +Wiesław  Kwiatkowski – od Rodziny Jedynak

godz. 1100 – Za Parafian