NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – NIEDZIELA PALMOWA 24 MARCA 2024 r.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – NIEDZIELA PALMOWA

24 MARCA 2024 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa, Niedziela Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. poświęcenie Palm. Uroczyste poświęcenie przed kościołem z procesją odbędzie się na SUMIE.
  2. Spowiedź Wielkanocna będzie we Wielką Środę, w godz. od 1400 – 1700, z przerwą od 1530 do 1600. Spowiedź i Komunia św. Wielkanocna dla Chorych we czwartek od godz. 800. Chorych proszę zapisać na listę w zakrystii.
  3. W tym tygodniu rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. We Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 2300 według porządku podanego w na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
  4. Wielki Piątek – Adoracja od godz. 600. Droga krzyżowa o godz. 1500. Nabożeństwo Wielkiego Piątku o godz. 1700, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do godz. 2300 według planu podanego w na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek pierwszy dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nowennę poprowadzą Pomocnicy Matki Kościoła i Akcja Katolicka w godzinach swojej adoracji.
  5. Wielka Sobota – Adoracja od godz. 600, według podanego w gablocie planu i na stronie internetowej parafii. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny: w kościele o godz. 900 i 1100. Od 930 – 1030 Poświęcenie w terenie u Państwa: Wielgos, Sowiński i Panek. Panu Stanisławowi Hołysz dziękuję za przygotowanie koni i bryczki na to poświecenie. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 1900. Z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni.
  6. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 600, Suma o godz. 1100.
  7. PANOM: Kacprowi Chmurze, Mirosławowi Sienkiel i Łukaszowi Stempak dziękuję za przygotowanie STRAŻY GROBOWEJ i ORKIESTRY. Panu Organiście oraz Pani KARINIE CHMURZE dziękuję za przygotowanie  Scholki. Naszym Kantorom: Stanisławowi Bukowy, Józefowi Drzystek, Michałowi Kotlińskiemu, Wojciechowi Zielińskiemu i Michałowi Kotlińskiemu dziękuję za przygotowanie śpiewu Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
  8.  Państwu Bogusławie Maziarz, Urszuli Buczek, Józefowi Płocica i Wiktorowi Stępak dziękuję za wykonanie Ciemnicy i Bożego Grobu.Państwu: Annie i Józefowi Płocica, Annie Stępak, Annie Szczepankiewicz i Iwonie Panek dziękuję za wykonanie Palm do kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali posiłki podczas Rekolekcji. Panu Władysławowi Surmiak dziękuję za pewne prace gospodarcze przy parafii.
  9. W sklepiku AK są do nabycia „Wielkanocne Paschaliki” w cenie 10 zł.  Paschaliki proszę przynieść na Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę, następnie zapalić podczas śniadania Wielkanocnego w waszych domach, a później zanieść na groby zmarłych.
  10. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościół oraz złożyli ofiarę 210 zł. na kwiaty do Bożego Grobu. Na najbliższą środę po Mszy św. na godz. 1800 do sprzątania kościoła zapraszam następujące Rodziny: DĄBROWSKA JOLANTA, ROSÓŁ EDYTA, FORNAL BOGUSŁAW, LASEK EWA, PIĄTEK ZOFIA, BUKOWY BEATA, UBERMAN ZOFIA, PORĘBNA MARIA, DRZYSTEK ZOFIA, BALAWENDER ZOFIA, PIĄTEK STEFANIA, JUCHA ALICJA, WIELGOS AGNIESZKA, OCHYRA JOANNA.
  11. Intencje w tym tygodniu: 25.03.- 31.03. 2024  r.)

PONIEDZIAŁEK (25.03.) – godz. 700 – +Wiesław  Kwiatkowski – od  Córki Małgorzaty

godz. 1700 – +Józef Kruk (20 rocz.)

WTOREK (26.03.) – godz. 700 – +Wiesław  Kwiatkowski – od Rodziny Socha

godz. 1700 – +Jan Ochyra – od Żony Teresy

ŚRODA (27.03.) – godz. 700 – +Wiesław  Kwiatkowski – od Małgorzaty Zamorskiej i Rodziny Kubrak

godz. 1700 – +Jan Ochyra – od Córki Zofii

WIELKI CZWARTEK (28.03.) – godz. 1800 1)   ++Zmarłych z Rodzin  Maciołek i Stecko

2) +Jan Ochyra – od Wnuka Grzegorza

WIELKI PIĄTEK (29.03.) – godz. 1700 – LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU

WIELKA SOBOTA (30.03.) – godz. 19001) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Milana i Blanki z racji Urodzin

2)  +Jan Ochyra – od Marii Stęchły z Rodziną

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (31.03. 2024 r.)

godz. 6001) W intencji Straży Grobowej i Orkiestry i ich Rodzin – o błog.                              Boże, opiekę Maryi i zdrowie

2) Dziękczynna za łaski z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Mamy w 80 rocz. Urodzin – od Dzieci

godz. 1100Za parafian