6 NIEDZIELA WIELKANOCY 05.05. 2024 r.

6  NIEDZIELA WIELKANOCNA

05.05. 2024 r.

1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Sumie o godz. 1100 dzieci klasy III  przeżywać będą Uroczystość I Komunii. Spowiedź św. dla tych Dzieci, ich Rodziców i Chrzestnych oraz nasza spowiedź przed Odpustem będzie w sobotę w godz. 1600 – 1700.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: poniedziałek (6 V): Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; środa (8 V) – Uroczystość św. Stanisława, bpa i Męczennika, Patrona Polski.
  3. Trwają Nabożeństwa Majowe, które są w tygodniu o godz. 1730, a w niedzielę i święta o godz. 1530. Zachęcam do udziału w Majówkach, szczególnie dzieci, które otrzymują obrazki i na zakończenie otrzymają nagrody.
  4. We wtorek kwadrans przed Majówką Nowenna do św. Antoniego, a po Mszy Św. Różaniec do 7 Boleści Maryi. We środę podczas Majówki Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa.
  5. Próba dla dzieci I Komunijnych we wtorek i środę o godz. 1600.
  6. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały i ubierały kościół oraz złożyły ofiarę 340 zł. na jego potrzeby. Na najbliższy piątek na godz. 1830 do sprzątania zapraszam Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych.
  7. W sobotę 18 maja udamy się na Pieszą Pielgrzymkę do Jodłówki. Wyjście o godz. 600. Lista w zakrystii.
  8. Procesję błagalną z modlitwą o urodzaje, błogosławieństwo Boże w pracy polowej i szczęśliwe zbiory odprawimy w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej dnia 26 maja 2024 r. (Niedziela). Procesja rozpocznie się o godz. 1500 przy kapliczce śp. Pani Michalik. Następnie pójdziemy w stronę Mirocina do granicy parafii i wracamy do kościoła, gdzie odprawiona zostanie Msza Św.
  9. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny. Kupujemy sami na stoliku pod chórem.
  10. Panom; Stanisławowi, Grzegorzowi i Pawłowi Hołysz i pracownikom ich Firmy: Grzegorzowi Gwóźdź i Klaudiuszowi Tomala dziękuję za darmowe wykonanie 30 metrowego przewiertu i wprowadzenie rury osłonowej pod planowaną rozbudowę instalacji fotowoltaicznej na plebanii. Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych dziękuję za wyplewienie klombów przy kościele i plebani. Panom Andrzejowi Jadam i Władysławowi Surmiak dziękuję za wykonanie oprysku trawy przy kościele i plebani. Panom Stanisławowi Surmiak i Arkadiuszowi Chlebuś dziękuję za skoszenie trawy na cmentarzu.
  11. Intencje w tym tygodniu (06 – 12.05. 2024 r.) :

Poniedziałek (06.04.) – godz. 700 – +Maria Fornal – od Janiny i Zbigniewa Fornal

godz. 1800 –  O Światło Ducha Świętego na czas matury dla Dominika

Wtorek (07.05.) – godz. 700 – 1) +Maria Fornal – od Rodziny Piątek

2) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Chorych odwiedzanych w I Piątek Miesiąca i ich Rodzin

godz. 1800 – +Aniela Trojnar – od Rodziny Trojnarów

Środa (08.05.)godz. 700 – 1) ++Zofia, Stanisław Wilk, Stanisław Surmiak – z racji Imienin

2) +Maria Fornal – od Rodziny Surówka

godz. 1800 – +Aniela Trojnar – od Ryszarda Trojnar z Rodziną

Czwartek (09.05.) – godz. 700 – +Maria Fornal – od Rodziny Rosół

godz. 1800 – +Aniela Trojnar – od Rodziny Hołyszów

Piątek (10.05.) – godz. 700 – 1) +Jerzy Maciołek (9 miesiąc po śmierci)

2) +Maria Fornal – od Sióstr z Róży Św. Bernadetty

godz. 1800 – +Aniela Trojnar – od Rodziny Uberman

Sobota (11.05.) godz. 700 – 1) ++Maria, Jan, Stanisław Stecko

2) +Maria Fornal – od Sióstr z Róży Św. Bernadetty

godz. 1800 – ++Wincenty (16 rocz.), Anna Czerniecki

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (12.05. 2024 r.)

godz. 800 –  1) Za Parafian

2) +Maria Fornal – od Sąsiadów

godz. 1100 – W intencji dzieci Pierwszokomunijnych, ich Rodziców i Rodzin – o błog. Boże, opiekę Maryi  i zdrowie

godz. 1600++Zofia, Stanisław Fluda – z racji Imienin