9 NIEDZIELA ZWYKŁA 02.06. 2024 r.

02.06. 2024 r.

1. Dzisiaj, I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Prymarii Zmiana Tajemnic Różańcowych.  Po południu o godz. 1530 Nabożeństwem do NSPJ i  Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a następnie Msza Św. recytowana.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. .
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcam do udziału w nabożeństwach Eucharystycznych, a dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. Od poniedziałku do środy o godz. 1800 Procesja Eucharystyczna połączona z nabożeństwem do NSPJ, a następnie Msza św. We czwartek zakończenie Oktawy. Msza święta o godz. 1800, a po niej procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła oraz błogosławieństwo dzieci i wianków. O przygotowanie ołtarzy proszę: OŁTARZ I: RODZICE DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH i ROCZNICOWYCH oraz RODZINY, które w tym roku pochowały swoich zmarłych, OŁTARZ II: KOŁO GOSPODYŃ I RADA SOŁECKA; OŁTARZ III: AKCJA KATOLICKA, POMOCNICY MATKI KOŚCIOŁA i RÓŻE RÓŻAŃCOWE; OŁTARZ IV: RADA PARAFIALNA, REJONOWI, i SCHOLKA.
  3. W tym tygodniu I czwartek i I Piątek Miesiąca. Spowiedź w Piątek od godz. 1630. Odwiedziny chorych w Piątek od godz. 800.
  4. W piątek (07.06. ) przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte o godz.: 700 i 1800. W sobotę  Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy ponadto: poniedziałek (03.06.) – Wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy; środa (05.06.) – wsp. św. Bonifacego, bpa i męczennika.
  6. Dziękuję Rodzinie, która sprzątała kościół oraz złożyła ofiarę 230 zł.. na jego potrzeby. Na najbliższy piątek po Mszy Św. wieczornej do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: SIGDA DOROTA, MARKOWSKA BOŻENA, WRONA WŁADYSŁAWA, PANEK ELŻBIETA, NIEMIEC MARTA, MARKOWSKA MARIA, PIĄTEK ELŻBIETA
  7. Panom: Wiktorowi i Robertowi Stępak oraz Władysławowi Surmiak dziękuję za pomalowanie bram przy Starej Plebani i Kaplicy Pogrzebowej. Panu Mieczysławowi Słomie dziękuje za zakup i ofiarowanie dwóch styczników mocy do instalacji elektrycznej (koszt ok. 1500 zł. za jedną sztukę), a Panu Bogusławowi Szpytmie za prace elektryfikacyjne. Pielgrzymom do Jodłówki dziękuję za ofiarę 250 zł. złożoną na potrzeby parafii, a Panu Mirosławowi Maciołek za ofiarowanie trawy do posiana przy plebani. Panom  Panom Tomaszowi Półtorak i Mieczysławowi Wilk za skoszenie trawy przy kościele, a Panom Andrzejowi Jadam i Tomaszowi Przepiórka za skoszenie trawy przy kaplicy.
  8. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się:

1. Karol Marek BAWOR, s. Antoniego Władysława i Elżbiety Grażyny Henclik, zam. Dębów 228, 37-200 Przeworsk, par. p.w. NMP Królowej Polski, stanu wolnego i Gabriela Kinga FLEJSZAR, c. Bogusława Jana i Barbary Zofii Próchnicka, zam. Rozbórz 503, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź II.
  2. Rafał Łukasz DRYŚ, s. Jacka i Lucyny Marii Danak,zam. Gorliczyna 213, 37-200 Przeworsk, par. p.w. Św. Józefa Sebastiana Pelczara, stanu wolnego i Paulina Zofia RUPAR, c. Roberta Stanisława i Haliny Marii Żuk, zam. Rozbórz 400, 37-200 Przeworsk, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź I.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić Urząd Parafialny.

9. Intencje w tym tygodniu (03.06. –  09.06.  2024 r.):

Poniedziałek (03.06.) – godz. 700 – +Jan Ochyra – od Rodziny Krawców

godz. 1800 – +Stanisław Kulpa – od  Grażyny Maciołek

Wtorek (04.06.) – godz. 700 – +Jan Ochyra – od Rodziny Panków

godz. 1800 – +Stanisław Kulpa – od Marty Stecko

Środa (05.06.)godz. 700 – +Stanisław Kulpa – od Rodziny Wolf

godz. 1800 – +Jan . Ochyra – od Koleżanek i Kolegów z Zakładu Pracy Syna Stanisława

Czwartek (06.06.) – godz. 7001) O błog. Boże, opiekę Maryi, Św. Anny i zdrowie dla Sióstr z Róży Św. Anny i ich Rodzin

2) +Stanisław Kulpa – od Sąsiadów Bester

godz. 1800+Jan Ochyra – od Koleżanek i Kolegów z Zakładu Pracy Syna Stanisława

Piątek (07.06.) – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SRECA PANA JEZUSA

godz. 700 – +Stanisław Kulpa – od Anieli Kulpa

godz. 1800 – +Jan Ochyra – od Koleżanek i Kolegów z Zakładu Pracy Syna Stanisława

Sobota (08.06.) godz. 700 – +Stanisław Kulpa – od Kuzyna Jana z Córką Karoliną

godz. 1800 – +Jan Ochyra – od Rodziny Czarny

10 NIEDZIELA Zwykła (09.06. 2024 r.)

godz. 8001) Za parafian

2) +Jan Ochyra – od Danuty i Tadeusza Wilk

godz. 1100 – O błog. Boże, opiekę Maryi, i zdrowie dla      Pielgrzymów do Jodłówki i ich Rodzin

godz. 1600+Stanisław Kulpa – od Sąsiadów z Gniewczyny