UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05. 2024 r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19.05. 2024 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, ZIELONE ŚWIĄTKI. . Na sumie Uroczystość Rocznicy I Komunii św.
  2. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt, Święto NMP, Matki Kościoła. Msze święte o godz. 700 , 1000 i  1800.
  3. We wtorek kwadrans przed Majówką Nowenna do św. Antoniego, po Mszy Św. Różaniec do 7 Boleści Maryi, a we środę o godz. 1700 Nowenna do Św. Rity i poświęcenie Róż Św. Rity podczas Majówki do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
  4. W następną niedzielę obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ. W tym dniu kończy się okres Komunii Wielkanocnej. W tym dniu odprawimy procesję błagalną z modlitwą o urodzaje, błogosławieństwo Boże w pracy polowej i szczęśliwe zbiory Rozpocznie się ona o godz. 1500 przy kapliczce śp. Pani Michalik. Następnie pójdziemy w stronę Mirocina do granicy parafii i wracamy do kościoła, gdzie odprawiona zostanie Msza św. Majówkę odprawimy podczas procesji. Proszę zabrać figury i obrazy.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: środa (22.05) – Wsp.  Św. Rity; czwartek (23.05.) -Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; piątek (24.05.) – Wsp. MB Wspomożycielki Wiernych; niedziela (26.05.) – Wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu świętujemy „Dzień Matki. Modlić się będziemy za wszystkie Matki prosząc o błog. Boże dla żyjących i zbawienie dla zmarłych.
  6. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Pieszej Pielgrzymce do Jodłówki i tym, którzy wsparli nasze pielgrzymowanie: Państwu Emilii i Stanisławowi Hołysz za ofiarowanie kiełbasek, musztardy, ketchupu i wody, Panu Mieczysławowi Słomie za ofiarowany chleb i drożdżówki, Państwu Lidii i Eugeniuszowi Borkowskim z Wierzawic za przygotowanie bigosu, Pani Karinie Chmura za zorganizowanie transportu na drogę powrotną, oraz naszym Strażakom i Panu Wójtowi za samochód i czuwanie nad bezpieczeństwem naszego pielgrzymowania.
  7. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Kupujemy sami na stoliku pod chórem.
  8. Dnia 1 czerwca (sobota) udajemy się razem z Dziećmi Komunijnymi i ich Rodzicami na Pielgrzymkę do Leżajska.
  9. Państwu: Barbarze, Alfredowi, Angelice i Faustynie Mrugałom oraz Marzenie Kopeć dziękuję za przygotowanie posiłku odpustowego dla kapłanów. Pani Beacie Gwozdek za upieczenie placka. Dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali przy
  10. Dziękuję Rodzicom Dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii za posprzątanie i wystrój kościoła oraz skoszenie trawy przy kościele. Na najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: SŁYSZ BEATA, SOWIŃSKA TERESA, SEBZDA KRZYSZTOF, WAŃCZYCKA WALERIA, KRUPA MARTA, KRUPA PAULINA, POWROŹNIK KRYSTYNA, SŁOMA HELENA, SKUPIEŃ ZOFIA, SKUPIEŃ STANISŁAWA.
  11. Intencje w tym tygodniu (20 V –  26 V 2024 r.):

Poniedziałek (20.05): MATKI KOŚCIOŁA

godz. 700 – +Aniela Trojnar – od Agaty i Wojciecha Kozaków

godz. 1000 – Za Parafian ( z 26.05.)

godz. 1800 – +Maria Fornal – od Marii Dyrdy z Rodziną

Wtorek (21.05.) – godz. 700 – +Aniela Trojnar – od Rodziny Strusów

godz. 1800 – +Maria Fornal – od Danuty Curzytek z Rodziną

Środa (22.05.)godz. 700 – +Maria Fornal – od Michała Curzytka z Rodziną

godz. 1800 – O błog. Boże, opiekę Maryi, Świętej Rity i zdrowie dla Członków Róży Św. Rity i ich Rodzin

Czwartek (23.05.) – godz. 700+Aniela Trojnar – od Koleżanek i Kolegów z pracy Zięcia Zbigniewa

godz. 1800+Maria Fornal – od Rodzin Kruszelnickich i Kaduków

Piątek (24.05.) –  godz. 700 – +Maria Fornal – od Ireny i Bogusławy z Rodzinami

godz. 1800 –  +Zmarłych Braci z Róży Św. Dominika

Sobota (25.05.) godz. 700 – 1) +Urszula Kość (11 rocz.)

2) +Maria Fornal – od Rodziny Oziębłych

godz. 1800 – ++Anna (2 rocz.), Wincenty Czernieccy

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  (26.05. 2024 r.)

godz. 800 –  1) O urodzaje i błog. Boże w pracach polowych – od Parafian

2) +Maria Fornal – od Rodziny Ochyrów

godz. 1100 – O błog. Boże, opiekę Maryi, Św. Andrzeja Boboli i zdrowie dla Członków Akcji Katolickiej i ich Rodzin

godz. 1600 +Stanisław Kulpa- od Rodziny Anny i Wiktora Stępak