Wniebowstąpienie Pańskie 16.05. 2021 r.

7 NIEDZIELA WIELKANOCY

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

16.05. 2021 r.

1. Dziś na Mszy Św. o godz. 1200 dzieci z klasy IV SP przeżywać będą Rocznicę I Komunii.
  2. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy w najbliższą niedzielę.
  3. We wtorek kwadrans przed Majówką św. Nowenna do św. Antoniego, po Mszy Św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi, a we środę podczas Majówki Nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
  4. We czwartek o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Akcji Katolickiej połączona z modlitwą za kapłanów.
  5. W piątek o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (III Piątek Miesiąca) – prowadzą Pomocnicy Matki Kościoła.
  6. W sobotę (22.05.) o godz. 1700 Nabożeństwo ku czci św. Rity i poświęcenie RÓŻ ŚWIĘTEJ RITY po Mszach Św.
  7. W najbliższą sobotę 22 maja udamy się na pieszą Pielgrzymkę do Jodłówki. Wyjście o godz. 600. Lista w zakrystii.
  8. Dziękuję Rodzicom Dzieci Przeżywających Rocznicę I Komunii za posprzątanie i wystrój kościoła oraz skoszenie trawy. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: STĘPAK ANNA, BASIAK TERESA, SŁOMIANA ZOFIA, STECKO MARTA, JUREK EMILIA, BECHTA DANUTA, KULPA AGNIESZKA, SŁYSZ BEATA, SOWIŃSKA TERESA.
  9.  ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się:

1. Adrian Jędrzej MARKOWICZ, s. Jacka Józefa i Agaty Barbary Skowron, zam. Mirocin 306 a, par. p.w. Św. Judy Tadeusza w Mirocinie  i Sabina Sylwia JURKIEWICZ, c. Kazimierza Józefa i Danuty Marii Gwozdek, zam. Rozbórz 98 A, stanu wolnego, z naszej parafii – ZAPOWIEDŹ I.
  2. Michał Stanisław BUKOWY, s. Stanisława i Beaty Sowa, zam. ul. Juliusza Słowackiego 9/117, Częstochowa, par. p.w. Matki Bożej Zwycięskiej, stanu wolnego, i Joanna BOROWY, c. Mariana i Małgorzaty Lis, zam. ul. Juliusza Słowackiego 9/117, Częstochowa, par. p.w. Matki Bożej Zwycięskiej, stanu wolnego. ZAPOWIEDŹ I. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić Urząd Parafialny.

11. Intencje w tym tygodniu (17 V – 23 V 2021 r.):

Poniedziałek (17.05) – godz. 700 – +Stanisław Jedynak – od Agaty z Rodziną

godz. 1800+Stanisław Jedynak – od Sąsiadów bliższych i dalszych

Wtorek (18.05.) – godz. 700 – +Stanisław Jedynak – od Rodziny Jedynaków z Jeleniej Góry

godz. 1800 – 1) Dziękczynna za łaski z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Zofii Hołysz w 1 rocz. Urodzin

2) +Stanisław Jedynak – od Sąsiadów bliższych i dalszych

Środa (19.05.)godz. 700 – +Stanisław Jedynak – od Stanisława Chlebuś z Rodziną

godz. 1800 – +Stanisław Jedynak – od Sąsiadów bliższych i dalszych

Czwartek (20.05.) – godz. 700+Stanisław Jedynak – od Sąsiadów bliższych i dalszych

godz. 1800+Stanisław Jedynak – od Wójta Gminy Przeworsk

Piątek (21.05.) –  godz. 700 –  1) W intencji Chorych Odwiedzanych w I Piątki i ich Rodzin – o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie

2) +Stanisław Jedynak – od Mieczysława Chlebuś z Rodziną

godz. 1800 –  +Józef Słoma od Joanny Szular z Rodziną

Sobota (22.05.) godz. 700 –  +Stanisław Jedynak – od Eweliny i Roberta Stępak

godz. 1800 – ++Zmarłe Siostry z Róży M.B. Różańcowej

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (23.05. 2021 r.)

godz. 800 –  +Józef Słoma od Dyrektora, Pracowników i Emerytów MOK z Przeworska

godz. 1100 –   1) Za Parafian