Zesłanie Ducha Świętego 23.05. 2021 r

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

23.05. 2021 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, ZIELONE ŚWIĄTKI. Za publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Za tydzień w niedzielę odbędzie się procesja błagalna z modlitwą o urodzaje, błogosławieństwo Boże w pracach polowych i szczęśliwe zbiory. Początek o godz. 1500 przy kapliczce śp. Pani Michalik. Następnie pójdziemy w stronę Mirocina do granicy parafii i wracamy do kościoła, gdzie odprawiona zostanie Msza św. Majówkę odprawimy podczas procesji.

3. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt, Święto NMP, Matki Kościoła. Msze święte o godz. 700 , 1000 i  1800. Majówka o godz. 1730.

4. We wtorek kwadrans przed Majówką św. Nowenna do św. Antoniego, po Mszy Św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi. W tym dniu wypada Dzień Matki. We środę podczas Majówki Nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W następną niedzielę obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ. W tym dniu kończy się okres Komunii Wielkanocnej.

6. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: PÓŁTORAK MARLENA, GLINIAK LESZEK, SŁOMA ELŻBIETA, OCHYRA TERESA, SŁOMA TERESA, SŁAWIŃSKA GENOWEFA, LASEK MAŁGORZATA, KOWALSKI ANDRZEJ, JUCHA EWA.

7. Panom Marianowi Golbie i Lesławowi Marcińczak dziękuję za skoszenie trawy przy kaplicy, a Panu Andrzejowi Słomiany za skoszenie trawy przy kościele i plebanii.

8. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Pieszej Pielgrzymce do Jodłówki i tym, którzy wsparli nasze pielgrzymowanie: Panu Stanisławowi Hołysz za ofiarowanie kiełbasek i przypraw, Panu Mieczysławowi Słomie za ofiarowany chleb i drożdżówki, Pani Karinie Chmura za zorganizowanie transportu na drogę powrotną, oraz naszym Strażakom za samochód i czuwanie nad bezpieczeństwem naszego pielgrzymowania.

9. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

1) Adrian Jędrzej MARKOWICZ, s. Jacka Józefa i Agaty Barbary Skowron, zam. Mirocin 306 a, par. p.w. Św. Judy Tadeusza w Mirocinie  i Sabina Sylwia JURKIEWICZ, c. Kazimierza Józefa i Danuty Marii Gwozdek, zam. Rozbórz 98A, stanu wolnego, z naszej parafii – ZAPOWIEDŹ II.

2) Michał Stanisław BUKOWY, s. Stanisława i Beaty Sowa, zam. ul. Juliusza Słowackiego 9/117, Częstochowa, par. p.w. Matki Bożej Zwycięskiej, stanu wolnego, i Joanna BOROWY, c. Mariana i Małgorzaty Lis, zam. ul. Juliusza Słowackiego 9/117, Częstochowa, par. p.w. Matki Bożej Zwycięskiej, stanu wolnego. ZAPOWIEDŹ II. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić Urząd Parafialny.

10. Intencje w tym tygodniu (24.05. – 30.05. 2021 r.):

Poniedziałek (24.05.): Święto Matki Kościoła

godz. 700 – +Józef Słoma – od Rodziny Ochyrów i Sołoniów

godz. 1000O błog. Boże w pracach polowych z prośbą o urodzaje od mieszkańców Rozborza

godz. 1300 – +Stefania Fluda – pogrzeb

godz. 1800+Stanisław Jedynak – od Mirosławy i Grzegorza Dzimira

Wtorek (25.05.) – godz. 700 – +Józef Słoma – od Sąsiadów

godz. 1800 – +Stanisław Jedynak – od Pracowników z Firmy Blacho-Trapez

Środa (26.05.)godz. 700 – +Józef Słoma – od Rodziny Stochów

godz. 1800 – +Stanisław Jedynak – od Właścicieli i Zarządu z Firmy Blacho-Trapez

Czwartek (27.05.) – godz. 700+Józef Słoma – od całej Rodziny Pełzaków

godz. 1800+Stanisław Jedynak – od Koleżanek i Kolegów syna Wojtka z Firmy Blacho-Trapez

Piątek (28.05.) –  godz. 700 – +Józef Słoma – od Siostry Teresy z Rodziną

godz. 1800 – +Stanisław Jedynak – od Emilii Bielówka

Sobota (29.05.) godz. 700 –  +Józef Słoma – od Rodziny Lampartów

godz. 1800 – +Stanisław Jedynak – od Koleżanek i Kolegów z pracy Córki Danuty

NIEDZIELA: UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (30.05.2021 r.)

godz. 8001)  Za Parafian

2) ++Stefania, Stanisław Próchniccy

godz. 1100++Aniela, Józef Mroczka, +Dziadkowie

godz. 1600 –  +Stanisław Jedynak – od Zofii Jurkiewicz i Rodziny Jedynaków z Mirocina