10 NIEDZIELA ZWYKŁA 06.06. 2021 r.

06.06. 2021 r.

1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca (Niedziela Adoracyjna). Po Prymarii Zmiana Tajemnic Różańcowych. Trwają Nabożeństwa Czerwcowe, w niedziele o godz. 1530, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  2. We wtorek o godz. 17.45. Nowenna do św. Antoniego, a po Mszy św. i procesji Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi, a we środę po Mszy św. wieczornej i procesji Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
  3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj Procesja o godz. 1530.Zachęcam do udziału w nabożeństwach Eucharystycznych, a dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. We czwartek zakończenie Oktawy, poświecenie wianków i błogosławieństwo Dzieci. Msza święta o godz. 1800, a po niej procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy proszę: OŁTARZ I: RODZICE DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH  i ROCZNICOWYCH oraz RODZINY, które w tym roku pochowały swoich zmarłych, OŁTARZ II: OSP z ROZBORZA, STRAŻ GROBOWA oraz KOŁO GOSPODYŃ; OŁTARZ III: AKCJA KATOLICKA, POMOCNICY MATKI KOŚCIOŁA i RÓŻE RÓŻAŃCOWE; OŁTARZ IV: RADA PARAFIALNA, REJONOWI, SCHOLKA.
  4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Trwa Nowenna przed tą Uroczystością. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
  5. W najbliższą niedzielę Msze Święte przedpołudniowe odprawi Ks. Patryk Szałaj, neoprezbiter, rodem z parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Zarzeczu, który wygłosi kazanie i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Jest to także dzień 13 czerwca i kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. o godz. 1600, a po niej procesja z Figurą M.B. Fatimskiej i Różaniec Fatimski. Mszę świętą odprawi i Nabożeństwo poprowadzi Ks. Łukasz Heliniak, pracujący jako wikariusz w parafii p.w. Św. Benedykta oraz Cyryla i Metodego w Przemyślu. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym dniu św. Antoniego z Padwy. Z tej racji pobłogosławimy dzieci i poświęcimy Lilijki po każdej Mszy św.
  6. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższy piątek do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: SIGDA DOROTA, MARKOWSKA BOŻENA, WRONA WŁADYSŁAWA, PANEK ELŻBIETA, NIEMIEC MARTA, MARKOWSKA MARIA, PIĄTEK ELŻBIETA.
  7. Panu Krzysztofowi Bartnik i Dariuszowi Kulpa dziękuję za skoszenie trawy przy kaplicy pogrzebowej , oraz Panom, którzy skosili trawę przy kościele. Panom: Robertowi Wielgos i Łukaszowi Stępak dziękuję za prace naprawcze przy kominie na plebanii.
  8. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się:

1. Artur Adam PÓŁTORAK, s. Henryka Piotra i Danuty Elżbiety Węgrzyn, stanu wolnego, zam. Rozbórz 171 a, 37-200 Przeworsk,par. p.w. Świętego Judy Tadeusza  w Mirocinie i Daria Dominika KIELAK, c. Marka Jacka i Agaty Ewy Grzybowska, stanu wolnego, zam. ul. Przejazdowa 14, 05-800 Pruszków, par. p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapowiedź I.

2. Jakub SKÓRCZ, s. Tomasza i Małgorzaty Teresy Więckowska, stanu wolnego, zam. Pestalozziego 6/24, 80-095 Bydgoszcz, par. p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej i Katarzyna Wiktoria NIEMIEC, c. Pawła Jana i Marty Chruszcz, stanu wolnego, zam. Rozbórz 399, 37-200 Przeworsk, z naszej parafii. Zapowiedź I. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić Urząd Parafialny.

• Intencje w tym tygodniu (07.06. – 13.06. 2021 r.):

Poniedziałek (07.06) – godz. 700 – 1) +Janina Mac (1 rocz.)

2) +Józef Słoma – od Rodziny Motyków

godz. 1800+Lesław Niemiec (greg. 7)

Wtorek (08.06.) – godz. 700 – ++Aniela, Stanisław Mazurek (rocz.)

godz. 1800 – +Lesław Niemiec (greg. 8)

Środa (09.06.)godz. 700 – +Mieczysław Lasek – od Andrzeja Stecko

godz. 1800 – +Lesław Niemiec (greg. 9)

Czwartek (10.06.): 700+Mieczysław Lasek – od Rodziny Halinu i Krzysztofa Mroczka