UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 30.05. 2021 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

30.05. 2021 r.

1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. Wielkanocnej. Dzisiaj o godz. 1500 odbędzie się procesja błagalna z modlitwą o urodzaje, błogosławieństwo Boże w pracach polowych i szczęśliwe zbiory. Początekprzy kapliczce śp. Pani Michalik. Następnie pójdziemy w stronę Mirocina do granicy parafii i wracamy do kościoła, gdzie odprawiona zostanie Msza św. Majówkę odprawimy podczas procesji. Dzieci klas III i IV zapraszam w albach. Bóg zapłać 34 Rodzinom za ofiarę 340 zł. złożoną na Msze Święte o urodzaje (odprawiona w poniedziałek) i dziękczynną za zbiory na 8 września.
  2. Jutro Święto Nawiedzenia NMP. Kończymy nabożeństwa majowe. Dzieci, które zawsze chodziły na Majówkę zapraszam z wklejonymi obrazkami. Wylosujemy nagrody. Od wtorku rozpoczniemy Nabożeństwa do NSPJ, które w tygodniu będą po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1530.
  3. We wtorek kwadrans przed Mszą św. wieczorną Nowenna do św. Antoniego, po Mszy Św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi. We środę Nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
  4. We czwartek UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Msze św. o godz. 800 i 1100 . Po sumie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Za udział w niej można zyskać odpust zupełny. Wyruszymy z kościoła drogą asfaltową w stronę Kaplicy i Domu Strażaka i wracamy drogą asfaltową pod kościół. O przygotowanie ołtarzy proszę:

I OŁTARZ – będzie przy Kaplicy Przedpogrzebowej- o przygotowanie proszę Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych i Rocznicowych oraz Rodzin, które w tym roku pochowały swoich Zmarłych.

II OŁTARZ – Przy Remizie – o przygotowanie ołtarza proszę OSP W ROZBORZU i STRAŻ GROBOWĄ

III OŁTARZ  – będzie przy kapliczce Pani Sienkiel – o przygotowanie ołtarza proszę AKCJĘ KATOLICKĄ i WIERNYCH MIESZKAJĄCYCH OBOK KAPLICZKI

IV OŁTARZ – przy  kościele (na parkingu, od strony Państwa Oleksiewicz) – o przygotowanie ołtarza proszę: RADĘ PARAFIALNĄ, POMOCNIKÓW MATKI KOŚCIOŁA,  REJONOWYCH i SCHOLKĘ.

Co do przygotowania poszczególnych ołtarzy, to wyjaśniam, że potrzebne jest miejsce nakryte białym obrusem, gdzie będzie można postawić monstrancję z Panem Jezusem, świece, kwiaty. Rodziców proszę, aby przygotowali dzieci do sypania kwiatków podczas procesji. Próba tych dzieci we środę o godz. 1530. Proszę zabrać obrazy. Dzieci klas III i IV zapraszam w albach. Procesja jest wyrazem naszej wiary i tak ją przezywamy w duchu modlitwy. Kto nie będzie mógł brać udziału w całej procesji, to niech się włączy na tyle, na ile pozwala mu kondycja zdrowotna. W Oktawie procesja wokół kościoła. Jak zapewnia Pan Mieczysław Słoma będą tradycyjne CHLEBKI.

5. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca ze swoimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek od godz. 1600. Odwiedziny chorych w Piątek od godz. 800.

6. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: SEBZDA EDYTA, WAŃCZYCKA WALERIA, KRUPA MARTA, KRUPA PAULINA, POWROŹNIK KRYSTYNA, SŁOMA HELENA, SKUPIEŃ ZOFIA, SKUPIEŃ STANISŁAWA.

7. Panu Stanisławowi Surmiak dziękuję za skoszenie trawy na cmentarzu.

8. W sobotę dnia 5 czerwca o godz. 9.00  w Parafii p.w. Ducha Świętego w Przeworsku będzie Msza Św. i Męski Różaniec. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Organizatorzy zapraszają mężczyzn na modlitwę.

9. Intencje w tym tygodniu (31.05. – 06.06. 2021 r.):

Poniedziałek (31.05) – godz. 700 – +Józef Słoma – od Chrześniaka Józefa z Rodziną

godz. 1800+Jan Tarociński (3 rocz.) – od Córek Krystyny i Barbary

Wtorek (01.06.) – godz. 700 –  +Józef Słoma – od  Tadeusza, Anny, Konrada i Darka Czarny

godz. 1800 – 1) O błog. Boże, opiekę Matyi i zdrowie dla Renaty i Grzegorza

Motyków w 25 rocz. ślubu

2) +Lesław Niemiec (greg. 1 – POCZĄTEK)

Środa (02.06.)godz. 700 – 1) W Panu Bogu wiadomej intencji

2) +Mieczysław Lasek – od Siostry Lucyny z Mężem Markiem

godz. 1800 – +Lesław Niemiec (greg. 2)

CZWARTEK (03.06.): UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA i KRWI CHRYSTUSA –  BOŻE CIAŁO

godz. 800+Lesław Niemiec (greg. 3)

godz. 11001) Za parafian

2) ++Dziadków: z Rodzin Słoma i Bielówka – od Wnuczki z Rodziną

Piątek (04.06.) –  godz. 700 – ++Maria Józef Warańscy, +Dziadkowie

godz. 1800 – +Lesław Niemiec (greg. 4)

Sobota (05.06.) godz. 700 – +Mieczysław Lasek – od Siostry Lucyny z Mężem Markiem

godz. 1300: ŚLUBJarosław Marek Jucha i Alicja Katarzyna Grunt

godz. 1800 – +Lesław Niemiec (greg. 5)

10 NIEDZIELA Zwykła (06.06. 2021 r.)

godz. 800 –  1) Za Parafian

2) +Lesław Niemiec (greg. 6)

godz. 1100 –  ++Eugenia, Stanisław Półtorak, +Rodzice z obu Stron

godz. 1600 –  +Józef Słoma – od Rodziny Panków