4 NIEDZIELA ADWENTU 18.12. 2022 r.

4 NIEDZIELA ADWENTU

18.12. 2022 r.

1. Dzisiaj o godz. 1530 Nieszpory i Nowenna do Dzieciątka Jezus oraz Msza Św.
  2. W najbliższą niedziele obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu Msze św.: o godz. 2400 ; 8 00   i 1100.
  3. Spowiedź przedświąteczna będzie u nas we czwartek 22 grudnia, w godz. od godz. 1400– do 1700, z przerwą od godz. 1530 – 1600. Odwiedziny Chorych dnia 23 grudnia (piątek) od godz. 800. Proszę zapisać chorych na listę w zakrystii, również tych z I Piątku, którzy chcą skorzystać jeszcze ze spowiedzi i przyjąć Komunię św.
  4. W sobotę (24.12.) Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msza św. o godz. 630. Zachowajmy tradycyjny, wigilijny post. Wigilia jest wyjątkową okazją do pojednania w naszych rodzinach, domach sąsiedztwie. Jest to czas szczególnej pamięci o ludziach biednych i samotnych. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech Wigilijnej Wieczerzy towarzyszy modlitwa, lektura Pisma św., śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy wtedy alkoholu. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę na godz. 2400. Przed Pasterką, o godz. 2330 Scholka poprowadzi program słowno-muzyczny, jasełka i kolędy: „Adoracja przy Żłóbku”. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie.
  5. We wtorek kwadrans przed Mszą św. Nowenna do św. Antoniego, a po Mszy św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi. We środę po Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa. We czwartek o godz.1630 Nowenna do Św. Rity. Próba Scholki we czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 1800.
  6. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny. W sklepiku AKCJI KATOLICKIEJ są do nabycia świece na stół Wigilijny (10 zł.). W Zakrystii można nabyć jeszcze Opłatki Bożonarodzeniowe.
  7. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały i ubierały kościół oraz złożyły ofiarę 150 zł. na świąteczny wystrój kościoła. Na najbliższy piątek na godz. 1730 do sprzątania kościoła zapraszam następujące Rodziny: WIKIERA ZOFIA, DUBANIK JANUSZ, STECKO MAGDALENA, PŁOSKOŃ KATARZYNA, BEMBEN MARIA, LIS KRYSTYNA, ZIELIŃSKA ELŻBIETA, WILK MARZENA, ORZECHOWSKA ALICJA, TELEGA JANINA, SŁOMA EWA, GRANDA RENATA, STECKO DANUTA, KLUZ JUSTYNA, STECKO AGNIESZKA, STAŃKO-JAROSZ STEFANIA, WACH BEATA, KULPA JANINA.
  8. Panom Wiktorowi Stępak i Marianowi Panek dziękuję za darmowe zamontowanie ostatnich siedmiu 7 przęseł ogrodzenia kościoła. Panu Mieczysławowi Słomie i jego kierowcom dziękuję za ich przywiezienie od malowania. Firmie „Kolbruk” i Panom Grzegorzowi Motyka i i Kazimierzowi Jucha za promocyjne  piaskowanie i malowanie.
  9. Panu Maciejowi Marko oraz Panu Mieczysławowi Jedynak oraz Państwu Annie i Wiktorowi Stępak dziękuję za kilkakrotne prace przy odśnieżaniu terenu wokół kościoła i przy kaplicy. Panu Mirosławowi Maciołek za odśnieżenie terenu na cmentarzu. Panu Bogusławowi Szpytmie za prace elektryfikacyjne, a Panu Markowi Hojło za prace przy instalacji wodnej. Pani Annie Tworek i Panu Władysławowi Surmiak dziękuję za pewne prace porządkowe.
  10. Pan Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie SP w Rozborzu zapraszają dzisiaj na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się przy naszym kościele po Mszach Świętych o godz. 800 i 1100. Ciasta i ozdoby świąteczne, które będzie można nabyć zostaną przygotowane przez Rodziców i Uczniów naszej szkoły. Zebrane środki zostaną przekazane  na potrzeby szkolne.
  11. Intencje w tym tygodniu (19-25 XII 2022 r.):

Poniedziałek (19.12.)– godz. 630 – 1) +Stanisława Wojtaszek – od Rodzin Pałczyńskich i Goń

2) +Stanisław Słoma – od Sąsiadów Syna Krzysztofa

godz. 1700 – +Maria Jedynak (greg. 19)

Wtorek – (20.12.) – godz. 630 – 1) +Stanisław Słoma – od Marii i Władysława Wołowiec

2) +Maria Jedynak (greg. 20)

godz. 1700 – +Ferdynand Dzimira (3 rocz.)

Środa (21.12.) – godz.  630 –  +Stanisław Słoma – od Rodziny Lisowskich z Dębowa

godz. 1700 – +Maria Jedynak (greg. 21)

Czwartek (22.12.) – godz. 630 – 1) +Adam Kulczycki – z racji Imienin

2) +Stanisław Słoma – od Rodziny Wołowiec z Nowosielec