ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA_26.12. 2022 r.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA

26.12. 2022 r.

1. Dzisiaj drugi dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego, w liturgii Kościoła wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Mimo nuty smutku dnia dzisiejszego nadal radujmy się czasem Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do kolędowania oraz wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek przy żłóbku. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo owsa. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. W najbliższą niedzielę (1 stycznia) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok – Światowy Dzień Pokoju. Msze święte o godz. 800, 1100 i 1600. Na sumie odśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, za który można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 1530 wystawienie i Nieszpory. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na WSD w Przemyślu. Po Prymarii Zmiana Tajemnic Różańcowych.

3. We wtorek (27 XII) Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, pobłogosławimy wino na Mszach św., a we środę (28 XII) Święto św. Młodzianków. Po Mszy św. wieczornej będzie błogosławieństwo dzieci.

4. W wtorek rozpocznę Wizytę Duszpasterską (Kolędę). Niech kolęda będzie czasem modlitwy rodzinnej i owocnego spotkania z duszpasterzem. Dzieci i młodzież proszę o przygotowanie zeszytów z religii. Rozpocznę od Państwa Hołysz po stronie w kierunku kościoła, od wtorku do piątku od godz. 9 00 do godz. 20 00, w sobotę do godz. 1400.

5. We wtorek kwadrans przed Mszą św. Nowenna do św. Antoniego, a po Mszy Św. Różaniec do 7 Boleści Maryi. We środę po Mszy św. Nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.

6. W piątek 30 grudnia, Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa; w tym dniu będziemy prosić, aby Święta Rodzina swoją przykładną miłością napełniała nasze rodziny, aby serca matek były radosne, ojcowie, aby byli spokojni i ufnie patrzący w przyszłość, a oczy naszych dzieci – ciągle rozradowane. Msze święte w tym dniu o godz. 700, 1700.

7. W sobotę 31 grudnia zakończenie Roku Pańskiego 2022 r. W liturgii Kościoła wspominamy św. Sylwestra, papieża. O godz. 1700 pożegnamy Stary Rok 2022. Był brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej parafii i w naszych rodzinach. Mamy za co Bogu dziękować, ale i za co przepraszać. Porządek nabożeństwa: O godz. 1700 Msza święta z podsumowaniem Starego Roku i Nieszporami oraz dziękczynne „Te Deum”.

8. Dziękuję Wszystkim, którzy pracowali przy wykonaniu Szopki, postawieniu Choinek i wystroju kościoła na święta, a były to następujące osoby: Anna i Wiktor Stępak, Józef Płocica, Bogusław Szpytma, Marian i Iwona Panek, Marian Golba, Lesław Marcińczak, Tomasz Krajnik. Wszystkim wielkie Bóg zapłać!

9. Choinki do Kościoła i na plebanię ofiarowali: Państwo Halina i Robert Rupar i Stanisław Kisiel. Bóg zapłać!

10. Paniom Zofii Wikiera, Krystynie Koba i Marii Półtorak dziękuję za przygotowanie posiłku dla spowiedników, Pani Marzenie Kopeć i Panu Władysławowi Surmiak za pewne prace na rzecz parafii. Państwu Jadwidze i Mirosławowi Sienkiel dziękuję za ofiarowaną kiełbasę.

11. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższą sobotę na godz. 800 do sprzątania kościoła zapraszam następujące Rodziny: WYSOCKA MAŁGORZATA, SŁOMA GABRIELA, FRĄCZEK KATARZYNA, OLEKSIEWICZ EDYTA, STĘPAK KRYSTYNA, PANEK MARIA, SERAFIN BERNADETTA, OSTRZYWILK WŁADYSŁAWA.

11. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny.

12. Intencje w tym tygodniu: 26.12. 2022 r. – 01.01. 2023 r.

Poniedziałek (26.12.) ŚWIETO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA

godz. 800 – 1) +Stanisław Słoma – od Członków Chóru Parafialnego

2) +Maria Jedynak (greg. 26)

godz. 1100 – +Zbigniew Maciołek (8 rocz.), +Rodzice