ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO NIEDZIELA 08.01. 2023 r.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

NIEDZIELA 08.01. 2023 r.

1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego kończąca Okres Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego. Za tydzień Taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

2. We wtorek kwadrans przed Mszą św. Nowenna do św. Antoniego, po Mszy św.  Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi, we środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.

3. Zakończyłem Wizytę duszpasterską (Kolędę). Dziękuję za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. Bóg zapłać. W 16 domach mieszkańcy byli nieobecni lub chorzy. Jeśli ktoś życzy sobie odwiedzin kapłana, proszę to zgłosić. Przyjdę w poniedziałek od godz. 1500.

4. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny.

5. Dziękuję tym, którzy sprzątali i ubierali kościół. Bóg zapłać za ofiarę 120 zł., złożoną na jego potrzeby. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 800, zapraszam Rodziny: CZARNIECKA ZOFIA, PRUCHNICKA TERESA, WYWRÓT MARIOLA, ZIELONKA TADEUSZ, JAROSZ TADEUSZ, ROMAŃCZAK IRENA, OCHYRA PAWEŁ.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Patryk Piotr PĄCZKA, s. Piotra Andrzeja i Lucyny Słysz, stanu wolnego, zam. Nowosielce 408 a, par. p.w. Św. Marii Magdaleny w Nowosielcach  z Gabrielą Marią RUPAR, c. Roberta Stanisława i Haliny Marii Żuk, stanu wolnego, zam. Rozbórz 400, z naszej parafii. Zapowiedź II. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić Urząd Parafialny.

7. Panom Wacławowi i Kamilowi Mucha dziękuję za ofiarę 500 zł., a Pani Stefanii Olejarz za ofiarę 200 zł. złożoną na ogrodzenie kościoła. Panom Tomaszowi Krajnik i Lesławowi Marcińczak dziękuję za naprawę rynien na kościele.

8. W poniedziałek spotkanie dla uczniów klasy szóstej i dla klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. Obejmuje ono uczestnictwo we Mszy. o godz. 1700.

9. Amatorska grupa teatralna z Mirocina serdecznie zaprasza na Jasełka, które odbędą się dzisiaj 08.01. 2023 r. o godz. 1630 w Domu Kultury w Rozborzu.

10. Intencje w tym tygodniu: 09.01. – 15.01. 2023 r.)

Poniedziałek (09.01.) –  godz. 700 – 1) +Józef Wilk – od Mariusza Kotlińskiego z Rodziną

2) +Eugeniusz Ficek – od Rodziny Dajnaka

godz. 1700 – 1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Faustyny Żaba w 18 rocz. Urodzin

2) +Justyna Chlebuś – od Rodziny Kucabów

Wtorek (10.01.) – godz. 700 – 1) Dziękczynna za łaski z prośbą o bł. Boże i zdrowie dla Rodziny

2) +Eugeniusz Ficek – od Heleny i Edwarda Piróg

godz. 1700 – +Józef Wilk – od Sąsiadów

Środa(11.01.) godz. 700 – +Józef Wilk – od Rodziny Wilków z Dębowa

godz. 1700 – +Eugeniusz Ficek – od Janiny i Stanisława Szatkowskich

Czwartek (12.01.) godz. 700 – 1) Dziękczynna za łaski z prośbą o dalszą opiekę i błog. Boże dla Marka

2) +Józef Wilk – od Rodziny Wilków z Dębowa

godz. 1700 – +Eugeniusz Ficek – od Chrześnicy Magdaleny z Rodziną

Piątek (13.01.)  – godz. 700 – 1) +Maria Pałczyńska – od Wnuczki Moniki z Rodziną

2) ++Aniela, Michał Żołynia

godz. 1700 – +Eugeniusz Ficek – od Grażyny i Andrzeja Głąb

Sobota (14.01.) godz. 700 – +Eugeniusz Ficek – od Rodziny Fałpów

godz. 1700 – +Maria Pałczyńska – od Wnuczki Anety z Rodziną

2 Niedziela  zwykła (15.01. 2023 r.)

godz. 800 – 1) Za Parafian

2) +Eugeniusz Ficek – od Rodzin Górak i Deput

godz. 1100 – +Zdzisław Sowiński (rocz.) – od Siostry

godz. 1600 – +Zbigniew Oleksiewicz (8 rocz.)