UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK 01.01. 2023 r.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK

01.01. 2023  r.

1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, kończy się oktawa Bożego Narodzenia. Pod Jej opieką wchodzimy w Nowy Rok Pański 2023. Dziękujemy za przyjście na świat Chrystusa. Mogło się to dokonać dzięki „fiat” Maryi, przez którą spełniły się obietnice Odkupienia dane całej ludzkości. Tego dnia z wszystkich przymiotów Maryi czcimy szczególnie jej Macierzyństwo dziękujemy jej także za to, że swą macierzyńską opieką otacza cały Lud Boży. Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź można dziś zyskać odpust zupełny. Msze święte o godz. 800, 1100 i 1600. O godz. 1530 Nieszpory, podczas których modlić się będziemy o pokój w świecie, gdyż 1 stycznia jest Światowym Dniem Modlitwy w tej intencji. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  2. Za tydzień w Niedzielę (8 I) obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego, choć kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie we czwartek od godz. 1600. Odwiedziny Chorych w sobotę od godz. 800.
  4. W Piątek, 6 stycznia, będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Msze święte w tym dniu będą o godz. 8 00, 11 00 i 1600. Podczas wszystkich Mszy świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje w tym dniu post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na Misje.
  5. Od poniedziałku kontynuacja Wizyty Duszpasterskiej (Kolędy). Niech kolęda będzie czasem modlitwy rodzinnej i owocnego spotkania z duszpasterzem. Dzieci i młodzież proszę o przygotowanie zeszytów z religii. Rozpocznę od Państwa Rydzik w stronę kolei a następnie za szosą od Państwa Darzyckich w kierunku do Mirocina, od poniedziałku do środy od godz. 9 00 do godz. 20 00, we czwartek od godz. 9 00 do godz. 1400, a w sobotę od godz. 1400 do godz. 2000.
  6. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół oraz złożyły ofiarę 120 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 800 do sprzątania kościoła zapraszam następujące Rodziny: HOJŁO MARIA, SŁAWIŃSKA ALINA, WOJTAS AGATA, CHLEBUŚ EMILIA, KRUK BARBARA, MACIOŁEK KRYSTYNA, TELEGA ANNA.
  7.  Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Patryk Piotr PĄCZKA, s. Piotra Andrzeja i Lucyny Słysz, stanu wolnego, zam. Nowosielce 408 a, par. p.w. Św. Marii Magdaleny w Nowosielcach  z Gabrielą Marią RUPAR, c. Roberta Stanisława i Haliny Marii Żuk, stanu wolnego, zam. Rozbórz 400, z naszej parafii. Zapowiedź I. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić Urząd Parafialny.

9. Amatorska grupa teatralna z Mirocina serdecznie zaprasza na Jasełka,  które odbędą się dnia 08.01. 2023 r. o godz. 1630 w Domu Kultury w Rozborzu.

10. Intencje w tym tygodniu: (02.01. 2023 r. – 08.01. 2023 r.)

Poniedziałek (02.01.)  godz. 700 – +Józef Wilk – od Szwagierki Zofii z Rodziną

godz. 1700 – +Eugeniusz Ficek – od Marty z Rodziną

Wtorek – (03.01.) – godz. 700 – +Józef Wilk – od Moniki i Grzegorza Kielar z Rodziną

godz. 1700 – +Eugeniusz Ficek – od Rodziny Jurek