5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 07.05. 2023 r.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 07.05. 2023 r.

1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Prymarii Zmiana Tajemnic Różańcowych. Taca jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji. Nabożeństwa Majowe w tygodniu o godz. 1730, a w Niedzielę i Święta godz. o 1530. Zachęcam do udziału, szczególnie dzieci i młodzież.
  2. We poniedziałek (8 V) Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika głównego patrona Polski.
  3. We wtorek kwadrans przed Majówką Nowenna do św. Antoniego, po Mszy Św. Różaniec do 7 Boleści Maryi, a we środę podczas Majówki do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
  4. W najbliższą sobotę (13 maja) Uroczystość Matki Bożej Fatimskiej, Odpust Parafialny. Msze święte o godz. 800, 1100 i 1600. Majówka o godz. 1530. Suma Odpustowa z udziałem kapłanów Dekanatu i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 1100. Kazania odpustowe wygłosi i nabożeństwo poprowadzi ks. prałat Zenon Ruchlewicz.
  5. W najbliższą niedzielę (14 maja) na sumie o godz. 1100 Uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci klasy III SP.  Próba dla tych dzieci w poniedziałek i czwartek o godz. 1600. Próba dla dzieci Rocznicowych (klasa IV SP) odbędzie się we wtorek  o godz. 1600.
  6. W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (21.05.) odprawimy procesję błagalną z modlitwą o urodzaje, błogosławieństwo Boże w pracy polowej i szczęśliwe zbiory. Procesja rozpocznie się o godz. 1500 przy kapliczce śp. Pani Michalik. Następnie pójdziemy w stronę Mirocina do granicy parafii i wracamy do kościoła, gdzie odprawiona zostanie Msza św. Majówkę odprawimy podczas procesji. Proszę zabrać figury i obrazy. Na procesję zapraszam Dzieci Komunijne.
  7. Spowiedź św. przed Odpustem i I Komunią dla Dzieci, ich Rodziców i Chrzestnych oraz parafian w piątek w godz. od 1600 do 1730.
  8. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższy Piątek na godz. 1830 do sprzątania i wystroju kościoła zapraszam Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych.
  9. W sobotę 27.05. 2023 r. udamy się na Pieszą Pielgrzymkę do Jodłówki. Wyjście o godz. 600. Koszt uczestnictwa to opłata za autokar na drogę powrotną, w zależności od ilości osób. Lista w Zakrystii.
  10. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Kupujemy sami na stoliku pod chórem.
  11. Panu Władysławowi Surmiak dziękuję za prace naprawcze i konserwacyjne ławek w kościele. Anonimowej ofiarodawczyni dziękuję za ofiarę 200 zł. na bramę ogrodzenia kościoła.
  12. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się:

Michał Franciszek MAZIARZ, s. Piotra i Agnieszki Majka, zam. Rozbórz 301, z naszej parafii, stanu wolnego i Natalia Anna BRZUCHACZ, c. Krzysztofa i Anny Biały, zam. Widna Góra, ul Strzelecka 33, par. rzym. kat. p.w. Miłosierdzia Bożego w Jarosławiu, stanu wolnego. Zapowiedź I.

13. Intencje w tym tygodniu (8 – 14 V 2023 r.):

Poniedziałek (08.05.)  – godz. 700 – 1) +Stanisław Wilk, +Stanisław Surmiak

2) +Edward Krupa – od Roberta i Wioletty Mach z Rodziną

godz. 1800 – +Antoni Trojnar – od Syna Emila z Żoną

Wtorek (09.05.) godz. 700 – 1) ++Stanisław Śliwa z racji Imienin

2) +Edward Krupa – od Rodzin: Marszałek, Portas, Pelc, Piątek, Jasz

godz. 1800 – +Antoni Trojnar – od Syna Emila z Żoną

Środa (10.05.) godz. 700 -1) ++Wincenty (15 rocz.), Anna Czernieccy

2) +Edward Krupa – od Rodzin: Marszałek, Portas, Pelc, Piątek, Jasz

godz. 1800 – +Antoni Trojnar – od Wnuków: Sylwestra, Aleksandry, Michała i Katarzyny

Czwartek (11.05.)godz. 700 – +Edward Krupa – od Marszałek, Portas, Pelc, Piątek, Jasz

Piątek (12.05.)godz. 700 – 1) W intencji Chorych odwiedzanych w I Piątki Miesiąca i ich Rodzin – o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie