6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA RZYM. KAT.

P.W.  MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W ROZBORZU

VI  NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.05. 2023 r.

1. Dzisiaj na sumie o godz. 1100 Uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci klasy III SP. Od jutra Biały Tydzień dla Dzieci Komunijnych. Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych dziękuję za ofiarę 2000 zł. złożoną na bramę ogrodzenia kościoła.

2. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Sumie o godz. 1100 dzieci z klasy IV SP przeżywać będą Rocznicę I Komunii. Próba dla tych dzieci będzie we poniedziałek i czwartek o godz. 1600.

3. W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w związku z tym, że w tygodniu przypadają Dni Krzyżowe, odprawimy Procesję Błagalną z modlitwą o urodzaje, błogosławieństwo Boże w pracy polowej i szczęśliwe zbiory. Procesja rozpocznie się o godz. 1500 przy kapliczce śp. Pani Michalik. Następnie pójdziemy w stronę Mirocina do granicy parafii i wracamy do kościoła, gdzie odprawiona zostanie Msza św. Nabożeństwo majowe odprawimy podczas procesji. Proszę zabrać figury i obrazy oraz przystroić krzyże i kapliczki. Na procesję zapraszam Dzieci Komunijne i Rocznicowe.

4. We wtorek (16.05.) Święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania Jego Relikwii, które są złożone w naszym Ołtarzu. We wtorek o godz. 17.00 Nowenny do św. Antoniego i św. Andrzeja Boboli, po Mszy Św. Różaniec do 7 Boleści Maryi, a we środę podczas Majówki do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. Dziękuję Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych, którzy sprzątali i ubierali kościół oraz skosili trawę i uporządkowali teren wokół kościoła. Na najbliższą sobotę na godz. 800 do sprzątania zapraszam Rodziców Dzieci, które będą przeżywać Rocznicę I Komunii.

6. We czwartek o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Akcji Katolickiej połączona z modlitwą za kapłanów. Po Mszy św. Spotkanie AK.

7. W Piątek o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja połączona z Nowenną do Miłosierdzia Bożego prowadzone przez Pomocników Matki Kościoła. Po Mszy św. spotkanie Pomocników Matki Kościoła.

8. Za przygotowanie posiłku na Odpust dziękuję następującym osobom: Pani gospodyni Marii Hojło, Barbarze  Mrugała, Marii i Stanisławowi Półtorak. Paniom: Barbarze Oleksiewicz i Zofii Czernieckiej dziękuję za prace porządkowe na plebani. Anonimowemu ofiarodawcy dziękuję za ofiarę 1000 zł. na bramę ogrodzenia kościoła.

9. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Kupujemy sami na stoliku pod chórem.

10. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się:

Michał Franciszek MAZIARZ, s. Piotra i Agnieszki Majka, zam. Rozbórz 301, z naszej parafii, stanu wolnego i Natalia Anna BRZUCHACZ, c. Krzysztofa i Anny Biały, zam. Widna Góra, ul Strzelecka 33, par. rzym. kat. p.w. Miłosierdzia Bożego w Jarosławiu, stanu wolnego. Zapowiedź II.

11. W sobotę 27.05. 2023 r. udamy się na Pieszą Pielgrzymkę do Jodłówki. Wyjście o godz. 600. Koszt uczestnictwa to opłata za autokar na drogę powrotną, w zależności od ilości osób. Lista w Zakrystii.

12. Sołtys Wsi Rozbórz, Pan Mieczysław Chlebuś, informuje, że zbiórka II raty podatku rolnego odbędzie się w dniu 15 maja 2023 r. (tj. poniedziałek) w godz. od 800 – 1100 i od 1500 – 1800 w budynku Wiejskiego Domu Kultury w Rozborzu.

13. W dniu wczorajszym zmarł ks. kanonik Władysław Nowosiad. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Zarzeczu: EKSPORTA: poniedziałek, 15 maja 2023 r., godz. 19.00; POGRZEB: wtorek, 16 maja 2023 r., godz. 14.00. Rodzinie śp. ks. Władysława składamy serdeczne wyrazy współczucia i modlitewnego wsparcia w dniach żałoby.

14. Intencje w tym tygodniu (15 – 21 V 2023 r.):

Poniedziałek (15.05.)  – godz. 700 –  1) +Józef Hojło, +Rodzice z obu Stron

                                   2) +Edward Krupa – od Marka i Ewy Fluda z Rodziną

godz. 1800 – +Zofia Kurek – od Córki z Mężem

Wtorek (16.05.) – godz. 700 – 1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Rodzin: Tworek, Sadowy, Jurkiewicz, Perykasza i dla Koleżanki

2) +Edward Krupa – od Marioli i Marka Machalskich

godz. 1800 – +Zofia Kurek – od Syna z Wnukami i Prawnukiem

 Środa (17.05.) – godz. 700 – 1) +Edward Krupa – od Pracowników Wodociągów Gospodarki Komunalnej z Przeworska

2) +Genowefa Wojtaszek

            godz. 1800 – +Zofia Kurek – odSyna z Wnukami i Prawnukiem

Czwartek (18.05.) – godz. 700 1) ++Maria, Jan, Stanisław Stecko

2) +Edward Krupa – od Pracowników Wodociągów Gospodarki Komunalnej z Przeworska

godz. 1800 – +Zofia Kurek – od Syna z Wnukami i Prawnukiem

Piątek (19.05.) – godz. 700 – +Edward Krupa – odPracowników Wodociągów Gospodarki Komunalnej z Przeworska

godz. 1800 – +Zofia Kurek – od Siostrzenicy Marty z Rodziną

Sobota (20.05.) – godz. 700 – 1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Teresy Tarocińskiej w 95 rocz. Urodzin

                                   2) +Edward Krupa – od Krystyny Stępak i Eweliny Jurkiewicz

godz. 1800 – +Zofia Kurek – od Marty Grocholskiej i Marty Flejszar

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (21.05. 2023 r.)

            godz. 8001) Za Parafian

                        2) +Zofia Kurek – od Koleżanek i Kolegów ze Szkoły Podstawowej  w Rozborzu

godz. 1100W intencji Dzieci Rocznicowych i ich Rodzin – o błog Boże, opiekę Maryi i zdrowie

            godz. 16001) O urodzaje, błogosławieństwo Boże w pracach polowych i szczęśliwe zbiory – od Parafian

2) +Edward Krupa – od Pracowników Oczyszczalni Ścieków w Przeworsku