11 NIEDZIELA ZWYKŁA 18.06. 2023 r.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA 18.06. 2023 r.

1. Na poniedziałek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszam uczniów klasy VI naszej Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  2. We wtorek o godz. 1745 Nowenna do św. Antoniego, a po Mszy św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi. We środę Nowenny do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.  We środę (21.06.) wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. We czwartek o godz. 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z modlitwą za kapłanów i Nowenną do Św. Rity. Po Mszy Św. spotkanie Akcji Katolickiej. Na czas wakacji zawieszamy spotkania wszystkich grup parafialnych.
  3. W piątek (23.06.) Zakończenie Roku szkolnego. Msza św. o godz. 800. Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego we czwartek od godz. 1700 i codziennie pół godziny przed Mszą św. W tym dniu przypada „Dzień Ojca”. Modlić się będziemy za wszystkich Ojców prosząc o błog. Boże dla żyjących i zbawienie dla zmarłych.
  4. W sobotę (24.06.) Uroczystość NARODZENIA ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Kupujemy sami na stoliku pod chórem.
  5. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższą sobotę na godz. 830 do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: OZIĘBŁA STANISŁAWA, MAREK JOANNA, STEPANIAK JAN, WILK ANNA, BURAT BARBARA, FLEJSZAR WŁADYSŁAWA, FURGAŁA ZBIGNIEW, SOCHA HALINA.
  6. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy z Grupą Św. Rafała z Przeworska. Koszt 250 zł. od osoby. Kolejne osoby z tej samej Rodziny (czyli Rodzice i dzieci) płacą 150 zł. Lista w zakrystii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj w Przeworskiej Farze po Mszy Św. o godz. 15oo. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  7. Stowarzyszenie Dobrych inicjatyw „Pro Misjo” prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji będą przeznaczone na wsparcie Misji i Polskich Misjonarzy. Sprzęt można składać na parkingu przy kościele od strony Państwa Oleksiewicz do 27.06. 2023 r. (wtorek), do godz. 1000. Ulotki o zbiórce znajdują się na stoliku pod chórem.
  8. We czwartek, dnia 22 czerwca o godz. 18.30 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Sieniawie, odbędzie się koncert pt. „Szukam Was” podczas którego wystąpią: Mateusz Ziółko, Karolina Leszko i Marcin Jajkiewicz. Wstęp wolny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  9. Panu Władysławowi Surmiak dziękuję za pewne prace gospodarcze na rzecz parafii.
  10. Intencje w tym tygodniu (19.06. – 25.06. 2023 r.):

Poniedziałek (19.06.) – godz. 700 – ++Zofia, Stanisław Stecko

godz. 1800 – +Tadeusz Sobczak – od Rodziny Uchmanów z Przeworska

Wtorek (20.06.) – godz. 700 – ++Teresa, Stanisław, Ryszard Koba

godz. 1800 – +Tadeusz Sobczak – od Rodziny Cebulaków

Środa (21.06.)godz. 700 – +Adam Jarosz – od Eweliny i Marko Jachimowicz

godz. 1800 –    +Tadeusz Sobczak – od Rodziny Zielińskich

Czwartek (22.06.) – godz. 7001) +Julia Rut (1 rocz.)

2) +Adam Jarosz – od Prezesa Zarządu Gospodarki Komunalnej przy Gminie Przeworsk

godz. 1800+Tadeusz Sobczak – od Barbary i Łukasza Stępak

Piątek (23.06.) – godz. 700 – +Tadeusz Sobczak – od Bratowej Marii

godz. 800W intencji Uczniów, Dyrekcji, Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników SP w Rozborzu – o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie

godz. 1800 – +Jan Kruk – z racji Dnia  Ojca

Sobota (24.06.) UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚWIĘTEGO JANA                                                                    CHRZCICIELA

godz. 700 – 1) +Tadeusz Słoma (rocz.)

2) +Tadeusz Sobczak – od Chrześniaczki Grażyny z Rodziną

godz. 1800 – ++Władysława, Józef Dryś – od Syna Zbigniewa z Żoną

12 NIEDZIELA Zwykła (25.06. 2023 r.)

godz. 8001) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Ks. Kanonika Ryszarda z racji 50 rocz. święceń kapłańskich – od Parafian

2)  +Tadeusz Sobczak – od Chrześniaczki Małgorzaty z Mężem

godz. 1100 –    O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Karola Buczek w 18 rocz. Urodzin

godz. 1600O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie w 40  rocz. ślubu Krystyny i Stanisława Kundera