10 NIEDZIELA ZWYKŁA 11.06. 2023 r.

11.06. 2023 r.

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcam do udziału w nabożeństwach Eucharystycznych, a dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. Dziś o godz. 1530. We czwartek zakończenie Oktawy. Msza święta o godz. 1800, a po niej procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła oraz błogosławieństwo dzieci i poświecenie wianków. O przygotowanie ołtarzy proszę: OŁTARZ I: RODZICE DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH i ROCZNICOWYCH oraz RODZINY, które w tym roku pochowały swoich zmarłych, OŁTARZ II: OSP z ROZBORZA, STRAŻ GROBOWA oraz KOŁO GOSPODYŃ; OŁTARZ III: AKCJA KATOLICKA, POMOCNICY MATKI KOŚCIOŁA i RÓŻE RÓŻAŃCOWE; OŁTARZ IV: RADA PARAFIALNA, REJONOWI, SCHOLKA. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało.
  2. We wtorek (13 VI) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza święta o godz. 1800, a po niej procesja Eucharystyczna wokół kościoła i Różaniec Fatimski. Kazanie wygłosi Ks. mgr Robert Ryba, pracownik „Radia Fara” i rezydent w parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Zarzeczu. W tym dniu wspominamy w liturgii świętego Antoniego Padewskiego błogosławieństwo Dzieci oraz poświęcenie Lilijek. Nabożeństwo Czerwcowe podczas procesji.
  3. W tym tygodniu w piątek (15 VI) Uroczystość NSPJ. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte o godz.: 700 i 1800. O godz. 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (III Piątek Miesiąca) – prowadzą Pomocnicy Matki Kościoła. Nabożeństwo Czerwcowe będzie na zakończenie adoracji.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy ponadto: niedziela (11.06.): Wsp. Św. Barnaby, Apostoła; poniedziałek (12.06.): Wsp. Bł. Męczenników Józefa Achillesa Puchały, Katarzyny Celestyny Faron i Stanisława Starowieyskiego;  środa (14.06.): Wsp. Bł. Michała Kozala, bpa i męczennika; sobota (17.04.) – Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
  5. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy z Grupą Św. Rafała z Przeworska. Koszt 250 zł. od osoby. Kolejne osoby z tej samej Rodziny (czyli Rodzice i dzieci) płacą 150 zł. Lista w zakrystii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dnia 18.06. 2023 r. w Przeworskiej Farze po Mszy Św. o godz. 15oo. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  6. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół oraz złożyły ofiarę 100 zł. na jego potrzeby. Na najbliższą sobotę na godz. 730 do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: SZCZEPANKIEWICZ ANNA, KRAŚNIK ANNA, STĘPAK MARIA, FORNAL JANINA, DĄBROWA EWELINA, KOWAL MONIKA, CHLEBUŚ TADEUSZ.
  7. Panom Wiktorowi i Robertowi Stępak za wykonanie Bram placu kościelnego. Panu Mirosławowi Maciołek dziękuję za przewiezienie bram do malowania.
  8. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się:

Waldemar Stanisław JANUSZ, s. Józefa i Janiny Ficek, zam. Rozbórz 635 A, z naszej parafii, stanu wolnego z Elżbietą Joanną WILK, c. Stanisława Mariana i Alicji Płocka , zam. Rozbórz 635 A, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź II. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić Urząd Parafialny.

9. Intencje w tym tygodniu (12 VI –  18 VI 2023 r.):

Poniedziałek (12.06) – godz. 700 – +Antoni Trojnar – od Władysława Stecko z Rodziną

godz. 1800 – +Tadeusz Sobczak – od Żony i Syna

Wtorek (13.06.) – NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

godz. 700 – +Tadeusz Sobczak – od kierowców Stacji Diaverum: Michała, Łukasza i Waldemara

godz. 1800 – 1) +Antoni Trojnar – od Rodziny Dawidowiczów

2) ++Antoni, Katarzyna, Józef Jarosz

Środa (14.06.)godz. 700 – +Tadeusz Sobczak – od Sąsiadów

godz. 1800 – +Antoni Trojnar – od Marty i Krystyny Siuśta

Czwartek (15.06.) – godz. 700+Tadeusz Sobczak – od Sąsiadów

godz. 1800+Antoni Trojnar – od Sąsiadów

Piątek (16.06.) – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

godz. 700 –  +Tadeusz Sobczak – od Rodziny Trojnarów

godz. 1800 – +Antoni Trojnar – od Rodziny Siuśtów

Sobota (17.06.) godz. 700 – 1) ++Zofia, Marian Kundera

2) +Dawid Całka – od Elżbiety i Bogdana Pieczko

godz. 1800 – +Tadeusz Sobczak – od Rodzin Hala i Furgała

11 NIEDZIELA Zwykła (18.06. 2023 r.)

godz. 800 –  ++Zmarłych Braci z Róży Św. Dominika

godz. 1100 –    1) Za parafian