34 NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11. 2023 r.

PARAFIA RZYM. KAT. P.W.  MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W ROZBORZU

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11. 2023 r.

1. Dzisiaj, UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. Z tej racji po Sumie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek na Fundację „Wzrastanie”, która pomaga osobom niepełnosprawnym.

2. Przez cały listopad Msza św. o godz. 1700, a po niej Różaniec Wypominkowy za Zmarłych. Msze św. za zmarłych polecanych w Wypominkach odprawimy jeszcze: 28 XI, godz. 700, 30 XI, godz. 700.

3. We wtorek kwadrans przed Mszą św. wieczorną Nowenna do św. Antoniego, a Różaniec Wypominkowy do 7 Boleści Maryi. We środę Nowenny do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

4. We czwartek (30.11.) – Święto Świętego Andrzeja, Apostoła.

5. Próba dla Dzieci klasy III SP przed rozdaniem Medalików we czwartek o godz. 1530.

6. W tym tygodniu I Piątek, I Sobota i I Niedziela Miesiąca ze swoimi nabożeństwami. Spowiedź w Piątek od godz. 1530 i codziennie pół godz. przed Mszą św. Odwiedziny Chorych w Piątek od godz. 800.

7. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu – pierwsza Niedziela Nowego Roku Liturgicznego, Niedziela Adoracyjna. Po Prymarii Zmiana Tajemnic Różańcowych. Roraty w tygodniu o godz. 630. Dzieci zapraszam z LAMPIONAMI, będą rozdawane obrazki i na koniec nagrody. We wszystkie niedziele grudnia o godz. 1530 Nieszpory Niedzielne, a o godz. 1600 Msza św. recytowana. W  najbliższą niedzielę po Mszy św. popołudniowej (o godz. 1645) przyjedzie do naszego kościoła Św. Mikołaj. Rodziców, którzy chcą wiedzieć coś więcej na ten temat zapraszamy do zakrystii. Mikołaj zaprasza też Ministrantów, Scholkę i Pracowników kościelnych.

8. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały i ubierały kościół oraz złożyły ofiarę 180 zł. na jego potrzeby. Na najbliższy piątek na godz. 1800 do sprzątania kościoła zapraszamy Rodziny: BARTNIK MAŁGORZATA, FLEJSZAR MARTA, GROCHOLSKA MAGDALENA, GROCHOLSKA MONIKA, CHLEBUŚ WANDA, KOTLIŃSKA EWA, CHLEBUŚ MONIKA, CHLEBUŚ SŁAWOMIR.

9. Spotkanie Scholki w piątek po Mszy św., a zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 1600.

10. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników Niedziela i Gość Niedzielny.

11. Panu Markowi Hojło dziękuję za pewne prace naprawcze  w łazience na plebani, a Panu Grzegorzowi Hołysz za darmowe użyczenie osuszacza wilgoci.

12. Dyrekcja, Rada Rodziców Nauczyciele oraz Uczniowie naszej szkoły serdecznie zapraszają na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w naszym kościele w dniu 10.12. 2023 r. (niedziela) po wszystkich Mszach Świętych. Będzie możliwość nabycia wypieków i ozdób świątecznych wykonanych przez Rodziców i Uczniów naszej Szkoły. Serdecznie zapraszamy!

13. Intencje w tym tygodniu (27.11. – 03.11. 2023 r.):

Poniedziałek (27.11.) – godz. 700 – 1) +Jerzy Słoma – z racji Urodzin

2) +Adam Jarosz – od Anny i Waldemara Polit z Rodziną

godz. 1700 – ++Zofia, Franciszek Furgała – od Córki Zofii

Wtorek (28.11.) – godz. 7001) ++Zmarłych polecanych w Wypominkach

2) +Adam Jarosz – od Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji

godz. 1700+Łukasz Chlebuś – od Dyrekcji i Pracowników Bajkowego Przedszkola w Przeworsku

Środa (29.11.) – godz. 7001) O błog. Boże i zdrowie dla Lucjana Grocholskiego

2) +Adam Jarosz – od Magdaleny Gibka z Rodziną

Czwartek (30.11.) – godz. 7001) ++Zmarłych polecanych w Wypominkach

2) +Adam Jarosz – od Rodzin Kasprzaków i Tabinowskich

godz. 1700+Łukasz Chlebuś – od Karoliny i Pawła

Piątek (01.12.): godz. 700 1) +Józef Momot – od Kuzynki Zosi

2) +Lucyna Portas (greg. 1 – początek)

godz. 1700+Adam Jarosz – od Mariusza Curzytek

Sobota (02.12.) – godz. 7001) +Henryk Golba – od Członków OSP z Rozborza

2) ) +Lucyna Portas (greg. 2)

godz. 1700 _ +Adam Jarosz – od Pracowników Cywilnych KPP w Przeworsku

1 NIEDZIELA ADWENU (03.12. 2023 r.)

godz. 8001)O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dal Sióstr z Róży Św. Anny i ich Rodzin

2) +Lucyna Portas (greg. 3)

godz. 1100Za Parafian

godz. 1600+Adam Jarosz – od  Wydziału Kryminalnego KPP w Przeworsku