1 NIEDZIELA ADWENTU 03.12. 2023 r.

                                                                       Ogłoszenia Duszpasterskie

PARAFIA RZYM. KAT.

P.W.  MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W ROZBORZU

1 NIEDZIELA ADWENTU

03.12. 2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela adoracyjna rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny. Wkraczamy w okres Adwentu, który ma podwójny wymiar: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, kiedy wspominamy i czcimy pierwsze przyjście Chrystusa na świat, między ludzi. Najpiękniejszym wzorem takiego właśnie przeżywania Adwentu jest dla nas Maryja, wybrana na Matkę Boga-Człowieka. Razem z Nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze biorąc udział w codziennych Mszach świętych, zwanych Roratami. Roraty w tygodniu o godz. 630. Zapraszam serdecznie dzieci z Lampionami adwentowymi, dzieci będą otrzymywały obrazki, a na koniec będą nagrody. W niedzielę o godz. 1530 Nieszpory Niedzielne i następnie Msza św. recytowana o godz. 1600.
 2. Po Mszy św. o godz. 800 Zmiana Tajemnic Różańcowych. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na WSD w Przemyślu. Dzisiaj po Mszy św. popołudniowej (o godz. 1640) przyjedzie do naszego kościoła Św. Mikołaj. Rodziców, którzy chcą wiedzieć coś więcej na ten temat zapraszamy do zakrystii. Mikołaj zaprasza też Ministrantów, Scholkę i Pracowników kościelnych. OSP i Koło Gospodyń Wiejskich z Rozborza zapraszają dzisiaj na MIKOŁAJKOWY PIKNIK CHARYTATYWNY DLA KUBUSIA, który odbędzie się w Sali Gimnastycznej naszej Szkoły w godz. od 15.00 do 19.00. Na uczestników czekają liczne atrakcje. Szczegóły na plakacie.
 3. We wtorek kwadrans przed Mszą św. wieczorną Nowenna do św. Antoniego, a  po Mszy Św. Różaniec do 7 Boleści Maryi. We środę Nowenny do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy ponadto: poniedziałek (04.12.) – Święto św. Barbary; środa (06.12.) – wsp. św. Mikołaja; czwartek (07.12.) – wsp. św. Ambrożego; piątek (08.12.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w Niepokalane Poczęcie o godz. 630, 1100 i 1700. Nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z racji GODZINY ŁASKI po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 1300 połączona Różańcem do Siedmiu Boleści Maryi. Zapraszam do wspólnej modlitwy (szczególnie Akcję Katolicką, Pomocników Matki Kościoła i Róże Różańcowe). W tym dniu Dzieci klas III podczas Mszy św. o godz. 1700 otrzymają swoje Medaliki Niepokalanej w ramach przygotowań do I Spowiedzi i Komunii św. Próba dla tych dzieci we czwartek o godz. 1600.
 5. Za tydzień na Sumie zostaną poświęcone OPŁATKI BOŻONARODZENIOWE. Od poniedziałku (11 grudnia) Rejonowi i Pomocnicy Matki Kościoła przyniosą je do Waszych domów. Niech ten BIAŁY CHLEB, OPŁATEK obecny na wigilijnym stole, będzie wyrazem naszej jedności, braterskiej miłości i wzajemnej życzliwości. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na inwestycje w parafii.
 6. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołom Wschodu. W tym dniu Dyrekcja, Rada Rodziców Nauczyciele oraz Uczniowie naszej szkoły serdecznie zapraszają na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w naszym kościele po wszystkich Mszach Świętych. Będzie możliwość nabycia wypieków i ozdób świątecznych wykonanych przez Rodziców i Uczniów naszej Szkoły. Serdecznie zapraszamy!
 7. Pani Bogusławie Maziarz i Urszuli Buczek dziękuję za wykonanie dekoracji adwentowej w kościele. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca.
 8. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały i ubierały kościół oraz złożyły ofiarę 100 zł. na świąteczny wystrój kościoła. Na najbliższą sobotę, na godz. 800, do sprzątania kościoła zapraszamy Rodziny: FLEJSZAR AGNIESZKA, PORTAS STANISŁAW, JUCHA MONIKA, WILK TADEUSZ, KOTLIŃSKA ZOFIA, WILK ANNA, KOTLIŃSKA ALICJA, HOŁYSZ EMILIA, GOŃ AGNIESZKA, PAŁCZYŃSKA ANNA, WOJTASZEK JOANNA.
 9. Paniom: Danucie Wilk i Annie Płocica dziękuję za założenie osłon na kaloryfery w kościele. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy odśnieżaniu placu kościelnego.
 10. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Akcja Katolicka rozprowadza świece Caritasu na Stół Wigilijny w cenie 10 zł. W zakrystii można nabyć albumy Błogosławionej Rodziny Ulmów po 50 zł.
 11. W imieniu Fundacji WZRASTANIE dziękuję Wam za ofiarę 1 159 zł. złożoną do puszek w ubiegła niedzielę.
 12.  Intencje w tym tygodniu (04.12. – 10.12. 2023 r.):

Poniedziałek (04.12.) – godz. 630 – 1) ++Rodzice: Stefania, Józef Wąs – od Córki Anny

                        2) +Lucyna Portas (greg. 4)

            godz. 1700 – +Adam Jarosz – od Wydziału Prewencji Ruchu Drogowego KP w Przeworsku

Wtorek (05.12.) – godz. 6301) ++Dziadków z Rodzin Wąs i Waśko

                        2) +Lucyna Portas (greg. 5)

            godz. 1700+Adam Jarosz – od Barbary i Piotra Marek

Środa (06.12.) – godz. 6301)++Zofia, Stanisław Żuk, +Rodzice z obu Stron

                        2) +Lucyna Portas (greg. 6)

            godz. 1700+Adam Jarosz – od Andrzeja i Elżbiety Kotlińskich

Czwartek (07.12.) – godz. 6301) W intencji Chorych odwiedzanych w I Piątki Miesiąca i ich Rodzin – o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie

                        2) +Lucyna Portas (greg. 7)

            godz. 1700+Adam Jarosz – od Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Andrzeja Żygadły

Piątek (08.12.): UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

            godz. 6301) Za parafian

                        2) +Lucyna Portas (greg. 8)

            godz. 1100+Łukasz Chlebuś – od Rodziny Adamczuk

            godz. 1700+Anna Czerniecka (greg.1 – Początek)

Sobota (09.12.): godz. 630 – 1) Dziękczynna za łaski z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Julii Śliwa w 18 rocz. Urodzin

                        2) +Lucyna Portas (greg. 9)

            godz. 1700 – +Anna Czerniecka (greg. 2)

2 NIEDZIELA ADWENTU ( 10.12. 2023 r.)

            godz. 8001) Za Parafian

                        2) +Lucyna Portas (greg. 10)

            godz. 1100+Jerzy Maciołek (4 miesiąc po śmierci)

            godz. 1600+Anna Czerniecka (greg. 3)