2 NIEDZIELA ADWENTU 10.12. 2023 r.

PARAFIA RZYM. KAT. P.W.  MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W ROZBORZU

2 NIEDZIELA ADWENTU

10.12.  2023 r.

1. Dziś Dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc tym Kościołom. Roraty w tygodniu o godz. 630. W niedzielę o godz. 1530 Nieszpory Niedzielne i Msza św. recytowana o godz. 1600.
  2. We wtorek kwadrans przed Mszą św. wieczorną Nowenna do św. Antoniego, a  po Mszy Św. Różaniec do 7 Boleści Maryi. We środę Nowenny do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: środa (13.12.) – Wsp. św. Łucji; czwartek (14.12.) – Wsp. św. Jana od Krzyża.
  4. Od następnej niedzieli (17-24 grudnia) przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. Od 16 grudnia (sobota) rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, przed Bożym Narodzeniem. Zachęcam do spowiedzi i Komunii świętej. Spowiedź przedświąteczna będzie u nas we czwartek  21 grudnia, w godz. od 1400– do 1700, z przerwą od godz. 1530 do 1600.
  5. Dzisiaj na Sumie poświęcę OPŁATKI BOŻONARODZENIOWE, które Rejonowi i Pomocnicy Matki Kościoła w tym tygodniu przyniosą do Waszych domów. Niech ten BIAŁY CHLEB, OPŁATEK obecny na wigilijnym stole, będzie wyrazem naszej jedności, braterskiej miłości i wzajemnej życzliwości. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na potrzeby parafii i kościoła. Spotkanie z Rejonowymi i Pomocnikami jutro Mszy św. wieczornej.
  6. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Kupujemy sami na stoliku pod Chórem. Akcja Katolicka rozprowadza świece Caritasu na stół Wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” po 10 zł. Świeca umieszczona na WIGILIJNYM STOLE będzie czytelnym znakiem, że rodzina jest gotowa przyjąć Chrystusa obecnego w każdym potrzebującym człowieku.
  7. W najbliższy piątek(15.12.) o godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Prowadzą Pomocnicy Matki Kościoła. Po Mszy św. spotkanie Pomocników. W sobotę o godz. 1630 Nowenna do Św. Andrzeja Boboli.
  8. Na Roraty na godz. 630 w ramach spotkań przed bierzmowaniem zapraszam: wtorek – klasa VII SP, czwartek – klasa VI SP.
  9. Spotkanie Scholki w piątek po Mszy św., a zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 1600.
  10.  Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały i ubierały kościół oraz złożyły ofiarę 200 zł. na świąteczny wystrój kościoła. Na najbliższy piątek na godz. 1830, do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: MAJKA DOROTA, ŚLIWA ANNA, BIAŁY MIECZYSŁAW, BARBARA MRUGAŁA, GRYCZMAN BOŻENA, STĘPAK MARIA, JEDYNAK TERESA, JURKIEWICZ DANUTA, FORNAL ELŻBIETA.
  11. Panu Mirosławowi Maciołek dziękuję za odśnieżenie cmentarza, kaplicy pogrzebowej, kościoła i plebani. Pani Annie i Witorowi Stępak dziękuję za prace na rzecz parafii. Panom Władysławowi Surmiak i Dariuszowi Strus dziękuję za pewne prace gospodarcze przy parafii. Panu Robertowi Wielgos dziękuję za ofiarowanie i montaż grzejnika na starej plebani.
  12. Dyrekcja, Rada Rodziców, Nauczyciele oraz Uczniowie naszej szkoły serdecznie zapraszają na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się dzisiaj w naszym kościele po wszystkich Mszach Świętych. Będzie możliwość nabycia wypieków i ozdób świątecznych wykonanych przez Rodziców i Uczniów naszej Szkoły. Serdecznie zapraszamy!
  13. W przyszłą niedzielę nasi Strażacy przeprowadzą po Mszach Św. zbiórkę do puszek na pomoc dla 12 letniego Dawida Rzepy, mieszkańca Wsi Chałupki, który ma guza mózgu (rdzeniak zarodkowy) i potrzebuje nierefundowanego leczenia  onkologicznego.
  14. W związku z planowanymi pracami przy kanalizacji na plebani przejście przez bramę przy garażach może być w tym tygodniu niemożliwe!
  15. Intencje w tym tygodniu (11.12. – 17.12. 2023 r.):

Poniedziałek (11.12.) godz. 630 – 1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Anny i Sebastiana

2) +Lucyna Portas (greg. 11)

godz. 1300 – POGRZEB:  +Aniela TROJNAR

godz. 1700 – +Anna Czerniecka (greg. 4)

Wtorek (12.12.) –  godz. 630 – 1) +Ewa Zientak – od Matki Ireny

2) +Lucyna Portas (greg. 12)

godz. 1700 – +Anna Czerniecka (greg. 5)

Środa (13.12.)godz. 630 – 1) O Pokój w świecie i zgodę w Rodzinie

2) +Lucyna Portas (greg. 13)

godz. 1700 – +Anna Czerniecka (greg. 6)

Czwartek (14.12.)godz. 630 – 1) +Janina Michalska  (2 rocz.) – od Córki Krystyny z Rodziną

2) +Lucyna Portas (greg. 14)

godz. 1700 – +Anna Czerniecka (greg. 7)

Piątek (15.12.) – godz. 630 – 1) +Stanisław Kulpa – od Leszka Kościa z Córkami i Zięciami

2) +Lucyna Portas (greg. 15)

godz. 1700 – +Anna Czerniecka (greg. 8)

Sobota (16.12.) –  godz. 630 – 1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Jakuba Rydzik w 18 rocz. Urodzin

2) +Lucyna Portas (greg. 16)

godz. 1700 – +Anna Czerniecka (greg. 9)

3 Niedziela Adwentu (17.12. 2023 r.)

godz. 800 – 1) Za Parafian

2) +Lucyna Portas (greg. 17)

godz. 1100 – ++Stefania, Eugeniusz Pelc, ++Maria Józef Pałczyńscy, +Zbigniew Chmielowski

godz. 1600 – +Anna Czerniecka (greg. 10)