2 Niedziela Zwykła 14.01. 2024 r.

PARAFIA RZYM. KAT. P.W.  MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W ROZBORZU

14.01. 2024 r.

1. We czwartek (18 I) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan, który zakończy się we czwartek (25.01.) świętem nawrócenia św. Pawła Apostoła. Uczestnicząc w modlitwach o zjednoczenia chrześcijan możemy zyskać odpust zupełny. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: środę (17.01.) – wsp. św. Antoniego opata; piątek (19.01.): wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa, patrona naszej Archidiecezji; niedziela (21 I): wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada Dzień Babci, a w poniedziałek (22 I) Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy!
  3. We wtorek o godz. 1630 Nowenny do św. Andrzeja Boboli i do św. Antoniego, po Mszy św.  Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi, a we środę po Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
  4. We czwartek o godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Akcji Katolickiej połączona z modlitwą za kapłanów.
  5. W Piątek o godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja połączona z Nowenną do Miłosierdzia Bożego prowadzone przez Pomocników Matki Kościoła.
  6. W piątek zakończyłem Wizytę Duszpasterską (Kolędę).  Bóg zapłać za życzliwe przyjecie i wszystkie ofiary złożone przez Was z racji Kolędy. Rodziny, które były nieobecne w domu, jeśli chcą odwiedzin Kolędowych, proszę, aby zgłosiły to indywidualnie. Przyjdę w poniedziałek od 1530.
  7. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościół oraz złożyli ofiarę 210 zł. na jego potrzeby. Na najbliższy piątek do sprzątania kościoła na godz. 1800 zapraszam Rodziny: GAJEWSKA LUCYNA, MOTYKA RENATA, MROCZKA HALINA, BUKOWY ZOFIA, PÓŁTORAK TERESA, SOBCZYK WANDA, GWOZDEK BEATA, SZKLARZ ZOFIA.
  8. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Kupujemy sami na stoliku pod Chórem.
  9. W najbliższą sobotę 20 stycznia na godz. 1800 zapraszam na Spotkanie Kolędowo – Opłatkowe na Plebanię grupy parafialne (Rada Parafialna, Rejonowi, Akcja Katolicka, Pomocnicy Matki Kościoła, Schola, Pracownicy Kościelni).
  10.  Panu Mirosławowi Maciołek dziękuję za odśnieżenie terenu przy kościele, kaplicy i plebani. Panom Władysławowi Surmiak i Robertowi Wielgos dziękuję za pewne prace gospodarcze na rzecz parafii, a Państwu Annie i Wiktorowi Stępak za odśnieżanie.
  11. Komitet honorowy sprowadzenia szczątków i uroczystości pogrzebowych Księcia Ordynata Andrzeja Lubomirskiego zaprasza mieszkańców  powiatu Przeworskiego do udziału w Jego pogrzebie państwowym, który odbędzie się dnia 20. stycznia br. (sobota), o godz. 1200 w Bazylice p.w. Ducha Świętego w Przeworsku.
  12.  Intencje w tym tygodniu: 15.01. – 21.01. 2024 r.

Poniedziałek (15.01.) –   godz. 700 – +Janina Kowalska – od Jerzego i Bogusławy Kowalskich

godz. 1700 – +Franciszek Fornal – od Bratowej Marii z Rodziną

Wtorek – (16.01.)   godz. 700 – +Franciszek Fornal – od Zbigniewa i Elżbiety Fornal z Rodziną

godz. 1700 – +Janina Kowalska – od Rodziny Poznańskich

Środa (17.01.) – godz. 700 – 1) +Franciszek Fornal – od Moniki Kotlińskiej z Rodziną

2) +Jan Gołąb (rocz.)

godz. 1700 – +Łukasz Chlebuś – od Rodziny Krajnik i Pauliny Wojtas

Czwartek (18.01.) – godz. 700 – 1) +Franciszek Fornal – od Rodziny Chmurów

2) ++Aniela (30 rocz.), Franciszek Półtorak

godz. 1700 – +Łukasz Chlebuś – od Rodziny Basiak i Ewy

Piątek (19.01.) godz. 700 – +Franciszek Fornal – od Danuty Jurkiewicz i Anny Tworek

godz. 1700+Łukasz Chlebuś – od Rodziny Fedorczyków

Sobota (20.01.) – godz. 700 – +Franciszek Fornal – od Rodziny Paszkowskich

godz. 1700 – +Łukasz Chlebuś – od Rodziny Jedynaków

3 NIEDZIELA ZWYKŁA (21.01. 2024 r.)

godz. 800 +Franciszek Fornal – od Koleżanek z pracy Synowej Ewy

godz. 1100 – Za parafian