PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

01.04. 2024 r.

1. Przez cały tydzień świętujemy Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, tzw. „Biały Tydzień”. Od jutra Msza Św. wieczorna w tygodniu o godz. 1800.
  2. Najbliższa niedziela, Pierwsza Niedziela Miesiąca jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Msze święte o godz. 800, 1100 i 1600. O godzinie 1530 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Złożymy skarbonki wielkopostne. Zmiana Tajemnic Różańcowych po Prymarii.
  3. We wtorek kwadrans przed Mszą św. Nowenna do św. Antoniego, a po Mszy Św. Różaniec do 7 Boleści Maryi. We środę po Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
  4. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca ze swoimi nabożeństwami. Spowiedź w Piątek od godz. 1630. Odwiedziny Chorych w Piątek od godz. 800.
  5. Dziękuję Wam wszystkim za udział w adoracjach i modlitwach Triduum Paschalnego oraz tym, którzy pomogli nam w przeżywaniu uroczystości paschalnych. Szczególnie dziękuję: Scholi, Straży Grobowej i Orkiestrze, Panu Kościelnemu i Panu Organiście oraz wszystkim Kantorom, Lektorom i Ministrantom. Bóg zapłać Wszystkim za ofiary złożonego przy poświęceniu pokarmów.
  6. Przez cały tydzień pół godziny przed Mszą św. wieczorną Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Pomocników Matki Kościoła i Akcję Katolicką.
  7. Paniom Barbarze i Angelice Mrugała oraz Marzenie Kopeć i Beacie Gwozdek dziękuję za przygotowanie i podawanie posiłku dla spowiedników.
  8. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały na święta kościół. Na najbliższy piątek na godz. 1900 do sprzątania zapraszam następujące Rodziny: STECKO JANINA, MARSZAŁEK JÓZEF, PÓŁTORAK MARLENA, TAROCIŃSKA BRONISŁAWA, KANTOR JOANNA, OCHYRA KRYSTYNA, CHMURA KARINA, WILK DANUTA, PAWLISZYN ANNA, SŁOMA JANINA.
  9. Straż Grobowa składa podziękowania: – Mieszkańcom Wsi Rozbórz za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary; – Panu Mieczysławowi Słomie za ofiarę 3 000 zł.; – Panu Mirosławowi Maciołek za ofiarę 500 zł.; Panu Mariuszowi Rydzik za przekazanie mundurów; Panom Łukaszowi Stępak i Bartłomiejowi Kiper dziękuję za zorganizowanie i prowadzenie orkiestry, którą zapraszamy na przyszły rok. Kołu Gospodyń Wiejskich za udostępnienie naczyń na śniadanie. Wszystkim Bóg zapłać!
  10. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Arkadiusz Marcin BURAK, s. Wiesława Zdzisława i Janiny Kąkol, zam. ul. Brzegowa 8, 35-083 Rzeszów, par. p.w. Św. Józefa, stanu wolnego i Kamila Justyna CHLEBUŚ, c. Sławomira Pawła i +Justyny Zofii Wilk,  zam. Rozbórz 616, 37-200 Przeworsk, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź I. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić Urząd Parafialny.
  11. Intencje w tym tygodniu (01.04. – 07. 04. 2024 r.) :

Poniedziałek Wielkanocny(01.04.) – godz. 8001) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Ks. Kanonika Ryszarda z racji Imienin – od Parafian

2) +Adam Jarosz (2 rocz.)

godz. 1100+Zmarłych Członków Straży Grobowej i Orkiestry

Wtorek (02.04.) – godz. 700 –1) +Tadeusz Grocholski (16 rocz.)

2) +Wiesław  Kwiatkowski – od Córki Doroty z Rodziną

godz. 1400 – CHRZEST: Antoni Jan SZAŁAJ

godz. 1800 – +Teresa Śliwa – od Wnuka Łukasza

Środa (03.04.)godz. 700 – +Wiesław  Kwiatkowski – od Córki Doroty z Rodziną

godz. 1800 – +Teresa Śliwa – od Syna Władysława z Żoną

Czwartek (04.04.) – godz. 700 – +Wiesław  Kwiatkowski – od Córki Doroty z Rodziną

godz. 1800 – +Teresa Śliwa – od Marii Florek

Piątek (05.04.) –  godz. 700 – +Wiesław  Kwiatkowski – od Córki Doroty z Rodziną

godz. 1800 – +Teresa Śliwa – od Wnuka Pawła z Rodziną

Sobota (06.04.) godz. 7001) Za Parafian ( z 07.04.)

2)  +Wiesław  Kwiatkowski – od Córki Doroty z Rodziną

godz. 1800 – +Teresa Śliwa – od Pomocników Matki Kościoła

Niedziela  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (07.04.)

godz. 800 –  +Wiesław  Kwiatkowski – od Kolegów i Koleżanek z pracy Córki Marii

godz. 1100 –   1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Teresy i Mieczysława Filip w 50 rocz. ślubu

2) ++Maria, Tadeusz Rut (25 rocz.)

godz. 1600+Teresa Śliwa – od Brata Władysława z Rodziną