NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 07.04. 2024 r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

07.04. 2024 r.

1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna, Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zmiana Tajemnic Różańcowych po Prymarii. O godzinie 1530 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, można zyskać odpust zupełny. Podczas nabożeństwa złożymy skarbonki z tzw. Jałmużny Postnej. Ci, którzy nie mieli skarbonek w domu, mogą złożyć ofiarę do puszek przy ołtarzu. Pomocnikom Matki Kościoła i Akcji Katolickiej dziękuję za prowadzenia Nowenny przed Świętem Miłosierdzia. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na WSD w Przemyślu.
  2. Dzisiaj też rozpoczyna się 80 Tydzień Miłosierdzia pod Hasłem:  „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” (1J 5, 1)
  3. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 700 i 1800. Jest to dzień świętości życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Zachęcam do podejmowania Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Deklaracje na stoliku pod Chórem.
  4. We wtorek kwadrans przed Mszą św. Nowenna do św. Antoniego, po Mszy Św. Różaniec do 7 Boleści Maryi, a we środę po Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
  5. W piątek na godz. 1800 zapraszam na spotkanie przed bierzmowaniem uczniów klasy VI i VII.
  6. Dziękuję tym rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół oraz złożyły ofiarę 150  zł. na jego potrzeby. Na najbliższy piątek na godz. 1830 do sprzątania zapraszam następujące Rodziny: RYDZIK MONIKA, BIAŁOGŁOWSKA HELENA, RUPAR HALINA, OLEJARZ STEFANIA, MARSZAŁEK BRONISŁAWA, OLEJARZ VIOLA, ZIARA EWA, CHRZĄŚCIEL BARBARA, OCHYRA ZOFIA, ZYGMUNT EMILIA, WĘGLOWSKA ELŻBIETA.
  7. ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Arkadiusz Marcin BURAK, s. Wiesława Zdzisława i Janiny Kąkol, zam. ul. Brzegowa 8, 35-083 Rzeszów, par. p.w. Św. Józefa, stanu wolnego i Kamila Justyna CHLEBUŚ, c. Sławomira Pawła i +Justyny Zofii Wilk,  zam. Rozbórz 616, 37-200 Przeworsk, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź II. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić Urząd Parafialny.
  8. Intencje w tym tygodniu (08.04. – 14. 04. 2024 r.) :

Poniedziałek (08.04.) Zwiastowanie Pańskie:

godz. 700 1) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Chorych odwiedzanych w I Piątki Miesiąca i z Komunią świąteczną oraz ich Rodzin

2)  +Wiesław  Kwiatkowski – od Koleżanek i Kolegów z pracy Córki Marii

godz. 1800+Teresa Śliwa – od Rodziny Chlebuś

Wtorek (09.04.) – godz. 700 – 1) O błog. Boże dla żyjących i zbawienie dla +Zmarłych z Rodziny Mucha

2)  +Wiesław  Kwiatkowski – od Rodziny Flejszar

godz. 1800 – +Teresa Śliwa – od Sąsiadów Janusza Śliwy

Środa (10.04.)godz. 700 – 1) +Jerzy Maciołek (8 miesiąc po śmierci)

2)  +Wiesław  Kwiatkowski – od Rodziny Flejszar

godz. 1800 – +Teresa Śliwa – od Sąsiadów Janusza Śliwy

Czwartek (11.04.) – godz. 700 – +Aniela Trojnar – od Marii i Stanisława Półtorak

Piątek (12.04.) –  godz. 700 – +Teresa Śliwa – od Stefanii Słoma

godz. 1800 – +Aniela Trojnar – od Córki Stefanii z Mężem

Sobota (13.04.) godz. 700+Teresa Śliwa – od Stefanii Słoma

godz. 1800 – +Aniela Trojnar – od Wnuka Tomasza z Żoną

3 NIEDZIELA  WIELKANOCY(14.04. 2024 r.)

godz. 800 1) Za parafian

2) +Teresa Śliwa – od Stefanii Słoma