7 NIEDZIELA WIELKANOCY UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 21.05. 2023 r.

7 NIEDZIELA WIELKANOCY UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

21.05. 2023 r.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Sumie o godz. 1100 dzieci z klasy IV naszej SP przeżywać będą Rocznicę I Komunii. Dzisiaj odprawimy Procesję Błagalną z modlitwą o urodzaje, błogosławieństwo Boże w pracy polowej i szczęśliwe zbiory. Procesja rozpocznie się o godz. 1500 przy kapliczce śp. Pani Michalik. Następnie pójdziemy w stronę Mirocina do granicy parafii i wracamy do kościoła, gdzie odprawiona zostanie Msza św. Nabożeństwo majowe odprawimy podczas procesji. Proszę zabrać figury i obrazy oraz przystroić krzyże i kapliczki. Na procesję zapraszam Dzieci Komunijne i Rocznicowe.
  2. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy w najbliższą niedzielę.
  3. Jutro (22.05.) wspomnienie Św. Rity. O godz. 1700 Nabożeństwo ku czci św. Rity i poświęcenie RÓŻ ŚWIĘTEJ RITY po Mszach Św.
  4. We wtorek kwadrans przed Majówką Nowenna do św. Antoniego, po Mszy Św. Różaniec do 7 Boleści Maryi, a we środę podczas Majówki do M.B. Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: środa (24.05.)Wsp. MB Wspomożycielki Wiernych; Piątek (26.05.) – Wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera. Jest to zarazem „Dzień Matki. Modlić się będziemy za wszystkie Matki prosząc o błog. Boże dla żyjących i zbawienie dla zmarłych.
  6. Dziękuję 38 Rodzinom za ofiarę złożoną na dzisiejszą Mszę świętą o urodzaje i dziękczynną za zbiory, która będzie odprawiona dnia 8 września o godz. 1000.
  7. W najbliższą sobotę dnia 27 maja udajemy się na Pieszą Pielgrzymkę do Jodłówki. Wyjście o godz. 600. Koszt to opłata za autokar na drogę powrotną. Lista w Zakrystii.
  8.  Dnia 3 czerwca (sobota) udajemy się razem z Dziećmi Komunijnymi i ich Rodzicami na pielgrzymkę do Wadowic i Rychwałdu.
  9. Dziękuję Rodzicom Dzieci Przeżywających Rocznicę I Komunii za posprzątanie i wystrój kościoła oraz skoszenie trawy. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: KOPEĆ MARZENA, SOBCZAK BARBARA, KUNDERA KRYSTYNA, MICHALIK WANDA, JEDYNAK ZOFIA, LIS BARBARA, GRYCZMAN MONIKA.
  10. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Kupujemy sami na stoliku pod chórem.
  11. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się:

Kamil Józef PIETRUŚ, s. Marka i Magdaleny Marii Szewczyk, zam. Urzejowice 133, 37-200 Przeworsk, par. rzym. kat. p.w. Świętego Mikołaja, stanu wolnego z Kamilą Wiktorią BECHTA, c. +Bernarda i Danuty Katarzyny Lasek, zam. Rozbórz 429, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź I. Kto wie o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić  urząd parafialny.

12. Intencje w tym tygodniu (22 V – 28 V 2023 r.):

Poniedziałek (22.05) – godz. 700 – 1) +Edward Krupa – od Angeliki i Agnieszki z Rodziną

2) +Teresa Śliwa – Syna Janusza z Żoną

godz. 1400 – POGRZEB: +Maria FORNAL

godz. 1800O błog. Boże, opiekę Maryi i i Św. Rity oraz zdrowie dla członków Róży Św. Rity i ich Rodzin

Wtorek (23.05.) – godz. 700 – 1) +Antoni Trojnar – od Wnuków Elżbiety i Krzysztofa

2) +Zbigniew Grygar – od Rodziny Dąbrowa

godz. 1800 – +Zofia Kurek – od Rodzin Żabów i Ruchałów

Środa (24.05.)godz. 700 – +Antoni Trojnar – od Wnuków Elżbiety i Krzysztofa

godz. 1800 – ++Jan Kruk, +Rodzice i +Dziadkowie z obu Stron

Czwartek (25.05.) – godz. 7001) ++Anna (1 rocz.), Wincenty Czerniecki

2) +Antoni Trojnar – od Rodziny Pawłowskich

godz. 1800++Jan, Maria, Agnieszka, Antoni

Piątek (26.05.) –  godz. 700 – 1) +Antoni Trojnar – od Sąsiadów

2) +Adam Kulczycki – od Marii i Stanisława Półtorak

godz. 1800 – ++Zofia, Stanisław Rebizak

Sobota (27.05.) godz. 700 – +Antoni Trojnar – od Sąsiadów

godz. 1800 – ++Zofia, Stanisław Sowa

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (28.05. 2023 r.)

godz. 800++Stefania, Stanisław Próchniccy, +Rodzice z obu Stron

godz. 1100 – Za parafian