UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA RZYM. KAT.

P.W.  MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W ROZBORZU

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28.05. 2023 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (ZIELONE ŚWIĄTKI), kończąca okres wielkanocny.

2. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 700 1000 i  1800.

3. We wtorek kwadrans przed Majówką Nowenna do św. Antoniego , a po Mszy św. Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi. We środę podczas Majówki Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa. W tym dniu kończymy Nabożeństwa Majowe i konkurs majówkowy dla dzieci. Od czwartku (01.06. 2023 r) rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe, w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę i święta o godz.1530.

4. W następną niedzielę UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ. W tym dniu kończy się okres Komunii Wielkanocnej. Będzie to zarazem I Niedziela Miesiąca. Po Prymarii zmiana Tajemnic Różańcowych.

5. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca ze swoimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek od godz. 1630. Odwiedziny Chorych w Piątek od godz. 800.

6. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały i ubierały kościół. Na najbliższy piątek na godz. 1900 do sprzątania kościoła zapraszam Rodziny: JURKIEWICZ EWELINA, STĘCHŁY ZOFIA, MACIOŁEK GRAŻYNA, PÓŁTORAK MARIA, BUCZEK BEATA, HOJŁO JOANNA, JASZ JAN.

7. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Pieszej Pielgrzymce do Jodłówki i tym, którzy wsparli nasze pielgrzymowanie: Panu Stanisławowi Hołysz za ofiarowanie kiełbasek, Panu Mieczysławowi Słomie za ofiarowany chleb i drożdżówki, Państwu Lidii i Eugeniuszowi Borkowskim oraz Kazimierze Talar a przygotowanie gulaszu, Pani Karinie Chmura za zorganizowanie transportu na drogę powrotną, oraz naszym Strażakom i Panu Wójtowi za samochód i czuwanie nad bezpieczeństwem naszego pielgrzymowania.

8. Zachęcam do zakupu i czytania prasy religijnej, a przede wszystkim tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Kupujemy sami na stoliku pod chórem.

9. Dnia 3 czerwca (sobota) udajemy się razem z Dziećmi Komunijnymi i ich Rodzicami na Pielgrzymkę do Wadowic i Inwałdu.

10. Pani Ewelinie Stępak dziękuję za uzupełnianie ksiąg parafialnych, a Pani Marzenie Kopeć i Panu Władysławowi Surmiak za inne prace na rzecz parafii.

11. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do zawarcia małżeństwa przygotowują się:

1) Kamil Józef PIETRUŚ, s. Marka i Magdaleny Marii Szewczyk, zam. Urzejowice 133, 37-200 Przeworsk, par. rzym. kat. p.w. Świętego Mikołaja, stanu wolnego z Kamilą Wiktorią BECHTA, c. +Bernarda i Danuty Katarzyny Lasek, zam. Rozbórz 429, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź II.

2) Dariusz Paweł PAŁKA, s. Ryszarda i Ireny Panek, zam. 38-462 Kobylany 323, par. p.w. Narodzenia NMP, stanu wolnego z Małgorzatą Danutą HOJŁO, c. Jana i Marii Cholewa, zam. Rozbórz 491, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź I.

3) Damian Andrzej PUKAS, s. Edwarda i Ireny Sopel, zam. ul. Dolna 35, 37-550 Radymno, par. p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, stanu wolnego z Karoliną Marią SŁAWIŃSKA, c. Stanisława Wacława i Aliny Grażyny Chlebuś, zam. Rozbórz 563, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź I.

4) Paweł Bogdan KOPKO, s. Mieczysława i Janiny Stopyra, zam. Stare Sioło 106, 37-630 Oleszyce, par. p.w. Najświętszego Serca Jezusa w Starych Oleszycach, stanu wolnego z Anną Bogusławą JEDYNAK, c. Wiesława i Bogusławy Marii Półtorak, zam. Rozbórz 591, z naszej parafii, stanu wolnego. Zapowiedź I.

Kto wie o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić  urząd parafialny.

12. Stowarzyszenie Dobrych inicjatyw „Pro Misjo” prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji będą przeznaczone na wsparcie Misji i Polskich Misjonarzy. Sprzęt można składać na parkingu przy kościele od strony Państwa Oleksiewicz do 27.06. 2023 r. (wtorek), do godz. 1000. Ulotki o zbiórce znajdują się na stoliku pod chórem.

13. Intencje w tym tygodniu (29.05. – 04.06. 2023 r.):

Poniedziałek (29.05.)godz. 700+Tadeusz Sobczak – od Rodziny Mordiasów

godz. 1000 – O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Ks. Radosława Maziarz

w 25 rocz. święceń kapłańskich

godz. 1800+Antoni Trojnar – od Zakładu Pogrzebowego Pana Tomasza Krzana

Wtorek (30.05.)  – godz. 700 1) +Dawid Całka – od Babci i Dziadka

2) +Antoni Trojnar – od Tadeusza i Elżbiety Uchman

godz. 1800+Tadeusz Sobczak – od Żony i Syna

Środa (31.05.) – godz. 700 1) +Janina Kowalska – od Rodziny Kopeć

2)+Antoni Trojnar – od Marty i Jolanty Uchman

godz. 1800++Józef, Aniela Mroczka, +Dziadkowie z obu Stron

Czwartek (01.06.) – godz. 700 1) +Eugenia Hojło (6 rocz.)

2)+Antoni Trojnar – od Marii Hojło

godz. 1800+Tadeusz Sobczak – od Żony i Syna

Piątek (02.06.) – godz. 7001) +Adam Kulczycki – od Zofii Śliwa

2)+Antoni Trojnar – od Marii Hojło

godz. 1800++Maria, Jakub Bukowy

Sobota (03.06.)godz. 700 +Tadeusz Sobczak – od Eweliny Jurkiewicz z Rodziną

                        godz. 1800+Antoni Trojnar – od Marka Hojło z Rodziną

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (04.06. 2023 r.)

godz. 800 –  1) Za Parafian

2) O błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Jana

godz. 1100++Maria, Józef Warańscy +Dziadkowie z obu Stron

godz. 1600+Antoni Trojnar – od Marka Hojło z Rodziną